کد خبر 395818

سازمان برنامه:

۶میلیون خانوار نیاز به یارانه ندارند

معاون اقتصاد و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه درباره یارانه حمایتی گفت: از حدود ۲۴میلیون خانوار ایران، فقط ۶میلیون خانوار به علت درآمد بالایی که دارند از یارانه برخوردار نیستند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، سید حمید پورمحمدی با بیان این مطلب اظهار داشت: ۱۸ میلیون خانوار بقیه که شامل طبقات متوسط و طبقه با درآمد کم هستند، از این یارانه برخوردار می‌شوند، به عبارتی تفاوت قیمت بنزین، کاملا بین افشار ضعیف و طبقه متوسط، توزیع می‌شود.

وی تصریح کرد: برای طبقات بالای درآمدی هم ساز و کاری در نظر گرفته شده است که اگر اشتباهی شد، به راحتی بتوانند اعتراض کنند و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به این موضوع رسیدگی می‌کند و یارانه آن‌ها برقرار می‌شود.

معاون سازمان برنامه و بودجه عنوان کرد: پس از انقلاب ۱۵ بار افزایش قیمت بنزین داشتیم که از این تعداد ۸ مرتبه هیچ اثر تورمی ملموس و افزایش سطح قیمتی کالاها نداشت و در ۵ مرتبه هم تورم حدود یک تا ۲ درصد و در برخی موارد هم حتی کاهشی بوده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱ ۰

  بابا خجالت نکشین.ما تو این چهل ساله شگردهای شما رو خوب بلد شدیم.دو روز دیگه هم می گین کسی اصلا نیازمند نداریم!ولی اون کسی که می گه اونایی که ۵ تا ماشین دارن بنزین نزنن مهم نیست بدونه اون کسی که ۵تا ماشین داره گیر ماهی ۱ ملیون تومن بنزین نیست.یه سر بیا تو خیابون ببین اونایی که از شهرستان اومدن و شب تو ماشین می خوابن که صبح رانندگی کنن واسه یه لقمه نون به بنزین نیاز دارن.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اوناییکه چند تا زمین و خونه قولنامه ای دارن و نیازی به یارانه ندارن یارانه پرداخت میشه بهشون ولی اونی که یه خونه قدیم ساخت داره یارانش سالهاست قطع شده !
  فک کنم یارانه مختص طبقات پردرآمد و پولداره تا فقرا !
  طرف توی بنگاه معاملات هر روز معامله میکنه از هر معاملش کم کمش سی چهل میلیون براش میمونه ولی چون قولنامس هیچی مالیات نمیده یارانه هم میگیره اونوقت اون بدبخت کارمندایی که یه خونه و یه ماشین زپرتی دارن و به زور سر میکنن جزو اقشار مرفه حساب میشن . این مملکت هیچیش معلوم نیست . ملت عین بچه یتیمن