کد خبر 392566

رئیس کل امور مالیاتی کشور اعلام کرد:

کشور با ٨ درصد درآمد مالیاتی اداره نمی‌شود

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: درآمد مالیاتی کل کشور تنها ٧-٨ درصد از کل درمان حقوق و دستمزد در کشور است و نمی توان با این میزان مالیات کشور را اداره کرد

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، امیدعلی پارسا شامگاه  سه‌شنبه  در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی فارس که با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی برگزار شد، تاکید کرد: مجموعه درآمد های کشور به گونه ای است که اداره کشور با مالیات ها امکان پذیر نیست و باید تجدید نظر در این خصوص صورت بگیرد. 

او ادامه داد: بخش قابل توجه ای از مجموعه مالیاتی کشور تمامی قوانین را مو به مو اجرا می کنند و هیچ مشکلی در اجرای قانون در این بخش موجود ندارد. 

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه نقص‌هایی در مجموعه مالیاتی وجود دارد اما باید به سمت مسیر درست حرکت کنیم، افزود: باید دسترسی به ریز داده‌های مردم طبق حکم ١٦٩ قانون مالیاتی به نیابت از حاکمیت در اختیار داشته باشیم تا متناسب با آنها اظهارنامه پیش فرض تدوین کنیم.

پارسا همچنین با بیان اینکه اظهارنامه ها باید به سمت شفافیت و صادقانه بودن برود و مجموعه قوانین و مقررات به صورت استاندارد در حال اخذ است تاکید کرد: اظهار نامه ها باید به گونه ای تحویل داده شود که واقعی باشد و نباید اطلاعات اخذ شده محدود و قابل قبول نباشد.

او ادامه داد:  امروز ممیز ما اطلاعات محدود و ناقصی دارد و معمولا اطلاعاتش برحسب تجارب و کارشناسی‌هاست، یادآور شد: گام‌های خوبی در چارچوب طرح جامع و الکترونیک طی هشت سال گذشته برداشته شده اما منطق وصول مالیات هم سنت قدیمی است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر