کد خبر 386188

معاون اول رییس جمهور:

رشد اقتصادی مثبت خواهد شد/ نرخ تورم کنترل می‌شود

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه شاخصه های اقتصادی به سمت رشد مثبت هستند گفت: شاخص های کلان اقتصادی نوید بهبود را می دهد و گزارشاتی که از تک تک بنگاه های اقتصادی وصول شده آن را تأیید می کند.

به گزارش اقتصادآنلاین؛  اسحاق جهانگیرى امروز در مراسم روز ملى استاندارد با بیان اینکه شاخص های کلان اقتصادی نوید بهبود را می دهد اظهار کرد: گزارشاتی که از تک تک بنگاه های اقتصادی وصول شده آن را تأیید می کند، شرایط اقتصادی کشور علیرغم تحریم های شدید آمریکا و به گفته آمریکایی ها یک جنگ تمام عیار اقتصادی علیه ایران است، هم اکنون به سمت ثبات پیش رفته و وضعیت اقتصادی به سمت بهتر شدن حرکت کرده است.

وى تصریح کرد: بنگاه های مشکل دار و شرایط سخت تحریم البته همچنان وجود دارند اما دشمنان فکر می کردند که با این حرکات، اقتصاد ایران را دچار فروپاشی کرده و به سمت متلاشی شدن پیش می رود. به طوری که مردم ایران نتوانند جشن ۴۰ سالگی انقلاب را برپا کنند.

معاون اول رئیس جمهور از رشد اقتصادی مثبت در آینده خبر داد و گفت: نرخ تورم به سمت کنترل شدن حرکت می کند و بورس نیز از رشد مناسبی برخوردار است.

او اضافه کرد ضمن اینکه شاخصه های اقتصادی رشد جهشی را نشان داده که در آینده نمودار خواهد شد و البته همه اینها به دلیل آن است که بخش خصوصی ملی وطن دوست و متدین پای کشور ایستاده و سربازان خط مقدم فعالیت خود را به خوبی انجام می دهند.

جهانگیری تصریح کرد: تصور من بر این است که می توانیم شرایط بهتری را ترسیم کنیم که پیام آن به فعالان اقتصادی این است که هرچه محیط بین الملی حاکم بر اقتصاد کشور به سمت باثبات شدن پیش برود، می توانیم با تعامل کار خود را جلو ببریم.

وی افزود: منطقه خاورمیانه با مسائل جدی روبرو است و امروز درگیر مسائلی شده است که می تواند یک ذره غفلت درآنها به یک مسئله خطرناک منجر شود پس باید با تدبیر حرکت کرد.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه مسئولان سیاسی کشور کاملاً در این بخش نظارت داشته و کنترل های لازم را صورت میدهند تا هم در منطقه اتفاقی رخ ندهد و هم در سطح بین المللی فشار بر اقتصاد کشور کاهش یابد، خاطرنشان کرد: امیدواریم به نقطه مطلوب برسیم.

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: گاهی تصور می شود که چون در دوران تحریم هستیم همه چیز به صورت طبیعی پیش می رود، در حالی که احساس وظیفه یک نکته مهم است و اگر دشمنان بخواهند برای ایران ایجاد محدودیت کنند، فعالان اقتصادی باید با تمام توان وارد میدان شده و به این تهدیدها توجهی نکنند به این معنا که باید دشمنان را از صحنه کنار گذاشت، نه اینکه از صحنه کنار رفت.

جهانگیری با بیان اینکه استاندارد در شرایط تحریم کمک شایانی را به تولید کیفی خواهد کرد، گفت: برخی در چنین شرایطی به مسائل استاندارد توجه نمی کنند، در حالی که با توجه به دستاوردهای این سازمان، راه طولانی سپری شده تا به این جایگاه رسیده ایم.

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۴ ۰

  یعنی "تورم درمانی" برای کسر بودجه کافی شده؟

 • ناشناس
  ۴ ۰

  بدبخت شدیم

 • ناشناس
  ۵ ۰

  در خواب بیند پنبه دانه

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری