کد خبر 384922

وزیر راه خبر داد؛

کاهش متقابل عوارض جاده‌ای ایران و ارمنستان برای توسعه کریدورها

وزیر راه و شهرسازی جرئیات نتایج برگزاری نشست های اقتصادی و حمل و نقلی سفر اخیر خود همراه به رئیس جمهور به ارمنستان را تشریح کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین، محمد اسلامی با انتشار پیامی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام برخی نتایج سفر اخیر خود همراه با رئیس جمهور به ارمنستان برای شرکت در اجلاس اقتصادی اوراسیا را تشریح کرد.

اسلامی در این یادداشت آورده است:

برای شرکت در همایش بین المللی ظرفیت های ترانزیتی اوراسیا، ملاقات با مقامات و وزرای شرکت کننده در این همایش و همچنین پیگیری توسعه روابط کشورمان با جمهوری ارمنستان در حوزه حمل و نقل و ترانزیت به همراه رئیس جمهور محترم به ارمنستان سفر کردم.

همایش ترانزیتی اوراسیا با حضور نمایندگان عالیرتبه از کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا و کشورهای منطقه، سازمانها و نهادهای تخصصی اقتصادی، زیربنایی و حمل و نقلی در ایروان پایتخت ارمنستان برگزار شد.

با سخنرانی در این همایش بر اهمیت و موقعیت استراتژیک جمهوری اسلامی ایران و قرار گرفتن در مسیر کریدورهای شمال – جنوب و شرق – غرب، ظرفیت مناسب بنادر، پایانه های مرزی و دیگر زیرساخت های حمل و نقل موجود در کشور برای تسهیل جریان حمل و نقل تجارت بین المللی و منطقه ای تاکید کردم.

همچنین در دو جلسه جداگانه با وزیر مدیریت منطقه ای و زیرساخت و معاون نخست وزیر ارمنستان دیدار کردم که بحث و گفتگو درباره مسائل مشترک در حوزه حمل و نقل، زیرساخت، اتصال شبکه های ریلی و جاده ای دو کشور به یکدیگر و امکان مشارکت در سرمایه گذاری و عملیات اجرایی پروژه ها انجام و مقرر شد کمیته مشترک حمل و نقل و زیرساخت با هدف بررسی ابتکارات و امکان صادرات خدمات فنی و مهندسی، همچنین مسائل مربوط به حمل و نقل جاده ای و ریلی میان دو طرف تشکیل شود.

ضرورت کاهش متقابل عوارض جاده ای، برگزاری کمیته ای جاده ای در سریع ترین زمان، همکاری ترانزیتی دو کشور و فعال کردن کریدور خلیج فارس- دریای سیاه و کریدور شمال- جنوب از دیگر موارد مورد پیگیری در این دیدار ها بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر