کد خبر 378538

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان چه زمانی اجرایی می‌شود؟

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: همسان سازی حقوق بازنشستگان لازم و ضروری است و دولت مکلف به انجام آن است و به محض اینکه بودجه آن توسط سازمان برنامه و بودجه و خزانه‌داری کل پرداخت شود با جدیت اهتمام می‌کنیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، «محمد شریعتمداری» روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران،  افزود: از اعتبار ۴۷۰ هزار میلیارد تومان مصوب بودجه، فقط سه هزار میلیارد تومان برای همسان سازی اختصاص یافته بود که با کاهش میزان بودجه به عدد ۳۸۰ هزار میلیارد تومان کمتر خواهد بود و به طور متوسط بیشتر از ۱۸ درصد نتوانستیم به همسان سازی حقوق اقدام کنیم.

وی تاکید کرد: حق با بازنشستگان کشور است و امر همسان سازی لازم و ضروری است.

حساسیت جدی دولت برای حذف یارانه سه دهک‌های درآمدی بالا

وزیر کار در ادامه درباره شناسایی و حذف یارانه سه دهک بالای درآمد، گفت: در قانون بودجه امسال دولت مکلف به حذف یارانه سه دهک بالاتر شده است یعنی افراد با درآمدهای بالا که نیاز به دریافت یارانه ندارند، حذف شوند.

وی افزود: برای تحقق این هدف آیین نامه اجرایی پیش بینی شده بود که به هیات دولت ارائه و تصویب شد و مقرر شد وزارتخانه‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کشور و ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان برنامه و بودجه مسئول تنظیم شناسایی دهک‌های بالا شوند و این اقدام از پایان شهریور انجام شود.

شریعتمداری تاکید کرد: دولت حساسیت جدی دارد که با توجه به شرایط اقتصادی و فشارهایی که در اقشار متوسط و پایین جامعه است ضریب خطا در انتخاب افرادی که مشمول دریافت یارانه نیستند به حداقل ممکن کاهش یابد و فشاری به طبقه متوسط و پایین وارد نشود.

وی تصریح کرد: تلاش می‌کنیم با استفاده از توانایی استانداران، فرمانداران و بخشداران و بانک های اطلاعاتی به گونه‌ای عمل شود تا به تکلیف قانونی عمل کنیم و فشاری به این افراد وارد نشود.

اصلاح بیمه خبرنگاران را پیگیری می‌کنیم

وزیر کار در پایان درباره اصلاح بیمه خبرنگاران گفت: خبرنگاران با توجه به سختی کار مورد توجه نظام بیمه‌ای هستند و ما نیز تلاش می‌کنیم متناسب با نیازهای انجمن صنفی در رفع مشکلات این قشر از جامعه عمل کنیم.

وی افزود: با حضور در جلسه انجمن صنفی روزنامه‌نگاران تهران خواستم مشکلاتی که با توجه به قوانین موجود می توانیم مرتفع کنیم  را اعلام کنند.

شریعتمداری در پاسخ به اینکه این اقدامات در دولت یازدهم به سرانجام می‌رسد، گفت که حتما در این دولت انجام می شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  عزیزم گور پدر بازنشسته مراقب باش دوماد عزیزت بی پول نشه خوشگلم

 • قاسم شیرزاد ینگی اباد
  ۰ ۱

  اگر از من‌نظر بخواهی خیلی سنگین تمام میشه روزی از ملانصردین پرسیدن وسط دنیا کجاست بلا فاصله میخ تویله الاغسو برداشت گفت وسط دنیا همین جاست که من زدماقای وزیر تو هم همین کارو بکن بگو مرد حسابی پول کجا بود شماها کی هستی هر وقت از نزدیکان درجه یک تمام دولتیها پولی باقی ماند به بازنشسته ها وکسان دیگر پولی میرسه اول خودشان با حقوق ۳۰۰ و۴۰۰میلیونی بعد به حقوقهای ۲۵۰۰و ۲۶۰۰م یه چیزی معادل ۴۰۰ هزاری اضافه میکنیم خوش به حال کسانی که در این مملکت از هیچی سر در نمیارن واز چیزی خبر ندارن حیف برای روزهایی که در جبهه میجنگیدم وزندگیمو فدا کردم وحالا سرم روی گردنم وانمی ایسته وشرمنده خوانوانده ام

 • رضا
  ۰ ۰

  من کارمند بازنشسته وزارت بازرگانی هستم که در زمان اشتغال جناب اقای محمد شریعتمداری وزیرما بودند .کارمندان ایشان را از ته دل دوست داشتند او همه تبعیض ها را برداشت حتی سبد کالایی که خودش مبتکر اهداء ان به کارمندان بود دستور داد به بازنشستگان قبل و بعد انقلاب نیز داده شود .
  جناب اقای شریعتمداری حالا که خودم بازنشسته شدم برای بیماری چشم دخترم که نیاز به عمل لیزیک دارد مسئولین بیمه خدمات درمانی و حتی بیمه مازاد بر درمان تکمیلی گفتند به بازنشستگان و خانواده انان تعلق نمی گیرد و با این همه ظلمی که در حق بازنشستگان می شود باید( مرد) و به خدا شکایت اقای نوبخت و دیگر شرکایش را نمود . دارم از غصه دق می کنم که چرا ؟! ما مردم به این روز افتادیم . خدا به همه ما رحم کند

 • ناشناس
  ۰ ۱

  آقای شریعتمداری لطفاً پول هایی که اقوام ونزدیکانت از بباز نشستگان کش رفتن تحت نام شما بر گردانید خیلی از مشکلات حل میشه از نظر باز نشسته گان شما مقصر اصلی هستید

 • ترانه محمدی
  ۰ ۰

  من بازنشسته تامین اجتماعی هستم شاید باورتون نشه ارزوی خوردن شیرینی دارم

 • ناشناس
  ۰ ۰

  تا دارو دسته روحانی هست هرگز ما کم درآمد ها به یکسان سازی حوق نمیرسیم

 • فرهنگی
  ۰ ۰

  کاش شریعتمداری بگه ما و اطرافیانمون هر وقت از خوردن و اختلاس خسته شدیم به فکر شاغلین و بازنشستگان هم خواهیم افتاد

 • ناشناس
  ۰ ۱

  شما غیر از دروغ پردازی وچپاول اموال ملت چه کاری از دستتان بر میآید شرم کنید از روی ملت خجالت بکشید. دیکه تمام اقشار مردم شماها را شناخته اند

 • احمد
  ۰ ۰

  فعلا تاهمسانسازی حقوق بازنشستگان به بازنشستگان مستاجر وامی بدهید که به ودیعه خانه استیجاری بدهند تا لااقل کرایه کمتری بپردازن که زیر کرایه منزل کمرشان نشکنه بخدا اینکار خیلی ضروریتره حداقل 40میلیون بدن ودر5سال قسط بندی کنن ممنون میشیم

 • بازنشسته تامین اجتماعی
  ۰ ۰

  ازآقای نوبخت میخواهیم بدهی دولت رابپردازد ازآقای شریعتمدااری هم انتظار اینست که برحسب سنوات پرداخت حق بیمه وحق بیمه پرداختی بازنشستگان همسان سازی را دستورر به اجرا نمایند تاحق افراد محفوظ به ماند باتشکر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری