کد خبر 375279

مشاور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ؛

نوبخت: حذف چهار صفر از پول ملی زندگی مردم را آسان‌تر می‌کند/ تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی برای کمک به تولیدکنندگان است

رئیس سازمان برنامه و بودجه در خصوص حذف چهار صفر از پول ملی، تصریح کرد: اگر از این طرح که به منظور آماده کردن فضای جامعه با محاسبات تومان بوده انتظار داشته باشیم که شاخص‌های اقتصادی را متحول کند با برنامه‌های دیگری این امر انجام می‌شود، قطعا با عنایت به اینکه مبانی محاسباتی مردم عمدتا براساس تومان است، با این کار زندگی مردم آسانتر خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محمدباقر نوبخت در بدو ورود به چهارمحال و بختیاری در جمع خبرنگاران استان، اظهار کرد: این توفیق حاصل شد که در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان چهارمحال و بختیاری در خدمت مردم باشم، از این به بعد باید بیش از گذشته به این استان سفر و پروژه‌های اقتصاد مقاومتی را دنبال کنم.

وی افزود: چند پروژه مهم در چارچوب اقتصاد مقاومتی در این استان مطرح است که برای ارزیابی و سرعت بخشیدن به آن‌ها این سفر انجام شد، اتصال این استان به شبکه سراسری ریلی است و محور شهرکرد به لردگان که بخش‌هایی از آن باقی مانده و آن‌ها را باید به اتمام رساند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: اساسا تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی برای کمک به تولیدکنندگان است که این جلسه امروز تشکیل خواهد شد به همین جهت در قانون بودجه تبصره ۱۸ که برای ۹۸۸ هزار فرصت شغلی هشت برنامه تعریف کردیم برای این استان هم همین وضعیت وجود دارد که در جلسه ستاد فرماندهی استان این تعداد از برنامه‌های که برای تولید و اشتغال در استان فراهم می‌شود را اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

وی در خصوص حذف چهار صفر از پول ملی، تصریح کرد: اگر از این طرح  که به منظور آماده کردن فضای جامعه با محاسبات تومان بوده انتظار داشته باشیم که شاخص‌های اقتصادی را متحول کند با برنامه‌های دیگری این امر انجام می‌شود، قطعا با عنایت به اینکه مبانی محاسباتی مردم عمدتا براساس تومان است نشان می‌دهد این موضوعی امری واقعی است و با این کار زندگی مردم آسانتر خواهد شد.

ارسال نظر

 • nader
  ۰ ۰

  سلام
  به نظر من به جای حذف چهار صفر از پول ملی ، باید پنج صفر از واحد پولی حذف شود تا برابری تومان با ارزهای معتبر بین المللی از جمله دلار بیشتر شود
  یعنی هر دلار برابر با 1.7 تومان شود.
  در اینصورت محاسبه قیمت و تبدیل تومان با سایر ارزها راحتتر خواهد شد.

 • سیاوش
  ۰ ۰

  با حذف صفر به فکر آسایش مردم هستید!!!آسایشی که در این مدت یک ودو سال پیش دیدیم بس است

 • مسعود مشتاقی
  ۳ ۰

  سلام اقای نوبخت حذف صفر از پول ملی کار مردم را راحت تر نمیکند. اگر عرضه دارید هر روز بقدر ده ریال ارزش پول ملی فعلی را اضافه کنید.تا اعتبار پول ملی به مردم ارامش دهد. یکی از راه های افزایش پول ملی قدر انرا دانستن است وکاهش اسراف های دولتی است.اگر مرد میدان هستید بسم اله وگر نه جای فرد دانایی را اشغال کرده اید.

 • ناشناس
  ۴ ۰

  آره زندگی رو آسون میکنه... مثلا دیگه میتونیم صفر های رقم اختلاس رو قشنگ و آسانتر بگیم... یا مثلا قشنگ بگیم قیمت پراید 50 هزار تومان

 • حسين عليپور
  ۱ ۰

  معلوم نيست منظور آقاي نوبخت از آسان شدن زندگي مردم بعد از حذف 4 صفر پول چيست ، اگر از بابت حجم پول باشد كه اكثريت مردم از كارتهاي الكترونيكي استفاده ميكنند ، اگر بجاير ريال معادل آن ارزهاي ديگر در اختيار مردم قرار گيرد آيا قدرت خريد مردم در حجم و ميزان خريد تغييري ايجاد ميشود ؟ حذف صفر همانند پرداخت ارزهاي ديگر بجاي ريال است كه هيچ تغييري در ارزش پول و قدرت خريد مردم ايجاد نميكند و تنها اتفاقي كه مي افتد اينست كه بخش اعظمي بايد براي چاپ پولهاي جديد هزينه كرد

 • ناشناس
  ۰ ۰

  بدون شك وچشم بسته ميگم اين كار دولت با شكست مواجه ميشود زيرا بسيار ابكي كارشناسي شده...

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری