کد خبر 371716

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس؛

حذف ۴صفر در شرایط تورمی هزینه دارد/ دولت مبانی خود و دلایل این پیشنهاد را مطرح کند

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر این که تاکنون دلایل قوی از سوی دولت برای حذف چهار صفر از پول ملی ارائه نشده است گفت: در جلسه امروز کمیسیون اقتصادی قرار است دلایل دولت در این زمینه بررسی شود از نظر بنده حذف چهار صفر از پول ملی در شرایط تورمی امروز جز هزینه فایده‌ای دیگر ندارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، الیاس حضرتی در حاشیه مراسم تجلیل از خبرنگاران در جمع خبرنگاران بیان کرد: در آخرین جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس لایحه مالیات بر ارزش افزوده بعد از سه سال با بحث و تبادل نظر و تغییراتی به اتمام رسید و تحویل صحن مجلس داده شد. ان‌شاءالله به صورت مفصل ویژگی‌های این لایحه و مطالبی که در خصوص تولید و صادرات و سرمایه گذاری در این لایحه وجود دارد برای مردم توضیح خواهم داد.

وی در ادامه اظهار کرد: امروز بعد از ظهر نیز کمیسیون اقتصادی مجلس جلسه‌ای را در خصوص حذف چهار صفر از پول ملی با حضور بانک مرکزی، وزارت اقتصاد و دارایی و کارشناسان برگزار خواهد کرد تا دولت مبانی خود و دلایل این پیشنهاد را مطرح کند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه تصریح کرد: بنده خودم اکنون با حذف چهار صفر از پول ملی مخالف هستم. مگر این که دولت دلایل قوی برای این پیشنهاد داشته باشد. تاکنون فقط خبر این موضوع منتشر شده است که دلایل آن را تشریح نکرده است.

وی  در ادامه تاکید کرد: از نظر بنده در شرایط تورمی امروز و پایین بودن ارزش پول ملی و مشکلاتی که در زمینه اقتصادی وجود دارد این اقدام جز هزینه برای کشور فایده‌ای دیگر ندارد.

ارسال نظر

 • ali
  ۰ ۰

  بنام خدا
  اگر 4 صفر برداشته شده بود ، اختلاس ها افشاء نمی شد و .......
  طبق همان جدولی که توسط کارشناس یا دولت ارائه شده ، باید 3 صفر برداشته شود ، وگرنه جنس ها چند برابر شده..................
  حذف صفرها بیشتر به ضرر اقشار کم درآمد و حقوق بگیران و بازنشستگان، بدون شغل دوم خواهد بود......
  باید حساب کنیم و ببینیم که شخص حقوق بگیر یا بازنشسته ، با این حقوقی که فعلا می گیرد چند کیلوسیب،(سبزی،کاهو،هندوانه،حبوبات،میوه جات،بقیه اقلام و اجناس،چند نان وبقیه وسائل ولوازم و غیرو.......)می تواند بخرد ،!....... اگر بعد از تغییر نام پول ملی و حذف صفرها(یا چهار صفر)، شخص مذکور توانست همان میزان اقلام قبل از تغیییر را بخرد ، قدرت خرید او تغییری نکرده ،! وگرنه در غیراینصورت قدرت خرید شخص حقوق بگیر یا بازتشسته خیلی پائین آمده!.....که باحتمال زیاد ، با شرائطی که جامعه ی ما دارد ،!...قدرت خرید شخص حقوق بگیرخیلی پائین خواهد آمد وفجایع معیشتی بیشتر برای آنها....

  سفره ی من ا خلبان رزمنده ی باز نشسته ، در این 40 سال هر روز کوچکتر شده ! وای بحال کارگران.........

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری