{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 360262

رئیس سازمان برنامه و بودجه؛

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: درشرایطی که چاره‌ای جز تقلیل هزینه‌های جاری نداریم، اما در عین حال به تمام مسوولان اجرایی تأکید کرده‌ایم که در پرداخت حقوق کارکنان خدوم دولت، نباید حتی یک روز هم تأخیر بیفتد.

به گزارش اقتصادآنلاین، محمدباقر نوبخت معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: سازمان برنامه و بودجه کشور با توجه به مسوولیت و رسالت تاریخی که در اداره کشور دارد، با تمام محدودیت‌های بودجه‌ای و مضایق منابع مالی و تحریم و بدون نگران‌کردن مردم، وظایف و مأموریت‌های خود را ایفا می کند.

نوبخت با بیان این مطلب در  اولین نشست روسای سازمان‌های مدیریت و برنامه‌ریزی استان‌ها درسال جاری افزود : همکاران استانی من توجه داشته باشند که ملاک ارزیابی اینجانب، توان مدیریتی شما است که تا چه میزان در مدیریت و واگذاری طرح‌های عمرانی و اتمام طرح‌های اولویت‌دار نیمه‌تمام توفیق داشته‌ باشید.

وی تصریح کرد که با توجه به تمام شرایط حساس و تاریخی کشور و مضایق مالی و اقتصادی، راهی جز اولویت بندی برنامه‌ها نداریم.

 نوبخت در ادامه سخنان خود گفت: درشرایطی که چاره‌ای جز تقلیل هزینه‌های جاری نداریم، اما در عین حال به تمام مسوولان اجرایی تأکید کرده‌ایم که در پرداخت حقوق کارکنان خدوم دولت، نباید حتی یک روز هم تأخیر بیفتد.

 نوبخت تصریح کرد که شما اگر حق را بگویید، به شما هجوم خواهند آورد، اما ما بر اساس آموزه های دینی از هجمه‌ها نباید هراس داشته باشیم و واقعیت‌گویی و مستند گویی را همواره باید سر لوحه وظایف و برنامه‌هایمان بدانیم.

 نوبخت در بخشی از سخنان خود در مورد پروژه‌های عمرانی گفت: در حالی که ۸۰ هزار پروژه در دست اجرا داریم، حجم پروژه‌های نیمه‌تمام هم فزونی می‌گیرد، از این رو، درخواست من از همکاران استانی ام این است که هم سند توسعه استان را با جدیت دنبال کنند و هم سند آمایش سرزمین را در برنامه‌ریزی‌ها به دقت لحاظ نمایند و اهداف کمی را با همین محدودیت منابع، هدفمند پی‌گیری و دنبال کنند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اظهار داشت: اقتصاد کشور مجموعه عظیمی از کارهای زیر بنایی اقتصادی است و ما وظیفه داریم بدون محافظه کاری و بدون واهمه از بدگویی‌ها و تخریب‌ها، محکم و استوار به راهمان ادامه دهیم. 

وی افزود: ما همواره نگاه و نگرش کارشناسی را در انجام امور و وظایف مد نظر داریم و به همین دلیل کارهایی که انجام می‌دهیم باید مانا و ماندنی باشند که نمونه آن اتصال دو استان به شبکه ریلی کشور بود که اتفاق افتاد.

 نوبخت در بخشی از سخنان خود با اشاره به روند مذاکرات دو ساله انجام شده با کشور‌های اروپایی و آمریکا و خروج آمریکا از برجام گفت: همان زمان به آقای رییس‌جمهور اطمینان دادیم که با همین منابع و مصارف می توانیم کشور را درسال ۱۳۹۷ به درستی اداره کنیم و اعلام کردیم که جای هیچ‌گونه نگرانی نیست و چنین هم شد.

وی تصریح کرد که گاه نگاه کارشناسی سازمان برنامه و بودجه کشور با نگاه برخی از اعضای دولت متفاوت است، اما آقای رییس‌جمهور همواره از نگاه و نگرش این سازمان دفاع کرده و قدردانی نموده ‌اند.

 نوبخت گفت : از ۳۸۶ هزار میلیارد تومان رقم بودجه سال۱۳۹۷، صددرصد آن محقق شد و در عین حال که توانستیم منابع و مصارف را به درستی مدیریت کنیم، بیش از ۵۴ هزار میلیارد تومان اعتبارات عمرانی را هم پرداخت کردیم.

وی افزود: سازمان برنامه و بودجه کشور و سازمان‌های استانی مسوولیت اجتماعی و رسالت تاریخی دارند و ما بسیار مسرور هستیم که این سازمان بازوی توانمندی است که در عین حال نیازهای مدیریتی وزارتخانه‌ها را هم برآورده می‌کند و بدون هیچ نوع محافظه کاری و دلهره، وظایف حساس تاریخی خود را ایفا می‌کند.

ارسال نظر

 • علی
  ۲ ۱

  شما هنر نکردی !
  داری چک پول چاپ میکنی پخش میکنی توی خلق الله!
  بیچاره مردم که شماها دارید مدیریت میکنید!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  در پرداخت حقوق کارگران چطور؟

 • بهرام
  ۲ ۰

  بله.اقای.نوبخت.کشورو.اداره.کردین.ولی.به.قیمت.ازهم.پاشیدن.بنیان.خانوادها.وبر.بادرفتننارزوهای.باز.نشستههای.تامین.اجتماعی.با.دریافتی1200تومانی

 • قاسم شیرزاد ینگی اباد
  ۰ ۰

  اقای روهانی دستد درد نکنه حتما کلیدو دادی به اقای معاون محترم تورا خدا کلیدو نده بازنشسته ها بدبخت میشن خواهشن کلیدو پیش خودت نگه دار

 • قاسم شیرزاد ینگی اباد
  ۱ ۰

  اقای محترم هر ماه یک دفعه ۲۵ یک دفه ۳۰ یک دفعه ۳۱ هر ما ما گرفتار میشم که خدا این ماه حقوق کی میدن

 • ناشناس
  ۰ ۰

  در چهره اقاي نوبخت هرگز حقيقت و راستي ديده نميشود اميدوارم اينطور نباشد...

 • ناشناس
  ۰ ۰

  ای بابا

 • غلامحسین محبی پور
  ۰ ۰

  باسلام‌احترام بشما وهمه مسئولین محترم باستحضار می رساند همه ماهه حقوق کارکنان علوم پزشکی اهواز باتاخیر چند روزه پرداخت می شه.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلام،تمام این گفته ها چرته.امروز ۴ مهر ۹۸ با وجود اغاز مدارس ولی شبکه بهداشت و درمان هنوز حقوق کارمنداش و واریز نکرده

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری