کد خبر 354137

رییس دیوان محاسبات کل کشور:

نهایی شدن پرونده تخلفات خصوصی‌سازی‌ها تا ۶ماه آینده/ تخلفات خصوصی‌سازی‌ها از نظر دیوان احراز شده است

رییس دیوان محاسبات کل کشور گفت: تخلفات خصوصی سازی ها از نظر دیوان احراز شده و قطعی است و تا ۶ ماه دیگر پرونده این تخلفات نهایی می شود.

 به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خانه ملت، عادل آذر امروز- یکشنبه- با اشاره به اعلام برخی تخلفات سازمان خصوصی سازی در جریان قرائت تفریغ بودجه سال 96، اظهار داشت: مواردی که در صحن علنی مجلس درباره سازمان خصوصی سازی مطرح شد رای هیات عمومی دیوان محاسبات را داشت، یعنی از نظر بخش حسابرسی دیوان این تخلفات محرز است.

رییس دیوان محاسبات کل کشور افزود: معمولا پس از قرائت خلاصه تفریغ بودجه که در دی ماه قرائت می شود، پرونده ها نهایی و به دادسرا ارسال می شود که در حال حاضر پرونده های خصوصی سازی ها نیز در حال ارسال به دادسرا است.

**پرونده تخلفات خصوصی سازی ها به دادسرا می رود

عادل آذر با بیان اینکه مواردی از پرونده های تخلف همانند خصوصی سازی کشت و صنعت دشت مغان به استان ها مربوط می شد، ادامه داد: کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی جلسه ای برای رسیدگی به تخلفات خصوصی سازی ها برگزار کرده است تا بر این اساس گزارش تفریغ بودجه سال 96 درباره تخلفات خصوصی سازی ها را بررسی کند.

وی با تاکید بر اینکه تا 6 ماه دیگر پرونده تخلفات در خصوصی سازی ها نهایی می شود، اضافه کرد: این نشست و برخواست ها تغییری در یافته های دیوان محاسبات ایجاد نمی کند و تخلفات از نظر دیوان احراز شده و قطعی است و رای هیات عمومی را دارد که شواهد امر نیز نشان داده که رای دیوان محاسبات تغییری نمی یابد.

رییس دیوان محاسبات بیان کرد: پرونده تخلفات خصوصی سازی ها به دادسرا می رود و پس از تایید، دادستان در این باره دادخواست می دهد.

عادل آذر ادامه داد: سپس پس از طی این مراحل مستشاری رای می دهد که آیا این تخلفات قطعی است یا خیر و چه مجازاتی باید برای متخلفان در نظر گرفته شود که این مجازات ها اعم از انفصال و جبران ضرر و زیان است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    کمی هم ورز بدید و کش بیارید دو سال تموم میشه می رسیم 1400