کد خبر 353671

وزیر اقتصاد و دارایی مطرح کرد:

استقبال از طرح‌های دانشگاهی برای اصلاح نظام بانکی/ نقش مهم کارگروه‌های تخصصی در رفع مشکلات اقتصادی

وزیر امور اقتصادی و دارایی، به منظور رفع معضلات نظام بانکی، خواستار ارائه طرح‌های عملیاتی، اختصاصی و گام به گام جامعه دانشگاهی در این حوزه مهم شد.

به گزارش اقتصادآنلاین، فرهاد دژپسند طی سخنانی در هفتمین نشست کمیته اقتصاد کلان وزارت اقتصاد که با حضور اقتصاددانان عضو کمیته، معاونان و مدیران این وزارتخانه و همچنین رئیس، معاون پژوهشی و جمعی از اساتید دانشگاه علامه طباطبایی با موضوع ارائه گزارش خوشه مشورتی پولی و بانکی دانشگاه مذکور برگزار شد، اظهار داشت: کاری که دانشگاه‌ها برای تشکیل کارگروه‌های تخصصی به منظور رفع مشکلات اقتصادی کشور انجام داده اند کاملا بدیع و در خور تقدیر است.

وی با اشاره به گزارش ارائه شده از سوی کارگروه تخصصی خوشه مشورت بانکی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: معمولا طرح‌های پیشنهادی دانشگاه‌ها در این زمینه و زمینه‌های مشابه، به دلیل شکاف موجود بین دانشگاه‌ها و دستگاه‌های اجرایی، کلی و با چالش‌هایی در اجرا همراه هست، اما طرح ارائه شده در این جلسه، به دلیل سوابق اجرایی برخی دوستان عضو کار گروه، تا حد قابل توجهی متفاوت و متمایز است.

دژپسند ادامه داد: این درست که همه ما می‌گوییم بانک‌ها از حجم بالای دارایی‌های منجمد و شرکت‌های مازاد در رنج هستند، اما چگونه با طرح‌های پیشنهادی می‌توان بانک‌ها را از این مشکل رها کرد؟ آیا یک نسخه واحد را می‌توان در همه بانک‌ها اجرایی کرد.

وزیر اقتصاد خطاب به جامعه دانشگاهی کشور تصریح کرد: برای حل این معضل و سایر معضلات نظام بانکی، طرح‌های خودتان را به طور اختصاصی برای یک معضل و یک بانک مشخص، با معرفی گام‌ها و قدم‌های اجرایی مورد نیاز و نیز آثار و دست آورد‌های آن، به معاونت بانکی وزارت اقتصاد پیشنهاد بدهید تا پس از بررسی به مورد اجرا گذاشته شود.

در این جلسه، گزارش کارگروه تخصصی مشورتی پولی بانکی دانشگاه علامه طباطبایی، شامل معرفی معضلات و پیشنهاداتی برای اصلاح نظام بانکی کشور، ارایه و در مورد آن بحث و بررسی شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • مهدی
    ۱ ۰

    سلام با تشکر از اقای دز پسند به نظر من بیشتر پیشنهادات اقتصاد دانان دانشگاهی ما توری هستند نه عملی ما بایستی از پیشکسوتان بازار مثل اقای عسکر اولادی کمک بگیریم من خودم طرحی دارم که شما میتوانید سه میلیون جوان را به سر کار ببرید بدون اینکه یک ریال برای دولت هزینه داشته باشد و طرح صندوق مکانیزه از همین الان محکوم به شکست است چون زیر ساختهایش آماده نیست من حاضرم این اطلاعات را در اختیار شما قرار دهم یا حداقل مثل نیروی انتظامی و شهرداری یک شماره سه رقمی از کل مردم ایران پیشنهادات را دریافت کنید اکثر تولیدکنندگان جهان آدمهای کم سوادی بودند ولی همت بزرگی داشتند مثل فورد چون تجربه از علم بالاتر نباشد پایین تر نیست

  • ناشناس
    ۱ ۰

    بچه محصل که نمی تونه با مافیا طرف بشه!