کد خبر 350355

آیت الله مکارم: داد مردم از گرانی و تورم بلند است

آیت الله العظمی مکارم شیرازی با بیان اینکه داد مردم از گرانی و تورم بلند است ،‌گفت: رئیس قوه قضاییه باید آستین بالا زده و با دو مسئله برخورد کند؛ مسئله اول قاچاق و مسئله دوم سوء استفاده‌های کلان است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، آیت الله ناصر مکارم شیرازی صبح امروز در جلسه درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم برگزار شد با تبریک فرارسیدن روز معلم و گرامیداشت یاد و نام آیت الله مطهری اظهار کرد: مدتی در زندان 15 خرداد با شهید مطهری همراه بودیم.

وی گفت: ایشان مردی شجاع، عالمی فرزانه و دلسوزی برای اسلامی بود و صفات برجسته ای داشت و امیدوارم که راه ایشان پررهرو باشد.

این مرجع تقلید با اشاره به برگزاری یک مسابقه فقهی گفت: 15 مسئله اول کتاب اجاره مورد این مسابقه است و باید در این خصوص بحث صورت گیرد و سعی کنید که فقط به نقل بسنده نکرده و به استدلالات و نوآوری ها اهتمام داشته باشید.

وی تاکید کرد: در این سیر می خواهیم که عده ای مراحل اجتهاد را طی کنند و این سیزدهمین سالی است که چنین مسابقه ای برگزار می‌شود.

آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه صفات اخلاقی در عبادات اثر می‌گذارد، افزود: ممکن است صفات اخلاقی موجب بالارفتن ارزش عبادات یا کاهش آن شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه داد مردم از گرانی و تورم بلند است، خاطرنشان کرد: دولت از یک سو و ملت از سوی دیگر در گرانی نقش دارند.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: در تهران تعدادی از مراکز و رستوران ها تعطیل شده است چراکه غذا گران شده و مشتری ها خرید نمی کنند و این مسئله وحشتناک است.

وی یادآور شد: کالاها که انبار نمی شود بلکه به خارج قاچاق شده و دست‌های مافیایی وحشتناکی برای قاچاق است.

آیت الله مکارم شیرازی تاکید کرد: رئیس قوه قضاییه باید آستین بالا زده و با دو مسئله برخورد کند؛ مسئله اول قاچاق و مسئله دوم سوء استفاده های کلان است.

وی ادامه داد: در اخبار آمده بود که یک نفر 500 میلیون ارز گرفته برای واردات ولی همه آن را در بازار فروخته است؛ چه کسی است که جرات می کند که چنین کاری کند؟

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: اگر با این دو گروه مبارزه کرده و دولت دست از گرانی‌ها بردارد مسئله خیلی فرق می‌کند؛ باید به جای مبارزه با معلول با علت مبارزه کرد.

وی تاکید کرد: کسی که 500 میلیون ارز 4200 تومانی می گیرد و همه اش را در بازار می‌فروشد تنها نیست. عده‌ای همدست دارد که امیدواریم با شجاعتی که در آقای رئیسی سراغ داریم امیدواریم که این دو موضوع را به شدت و البته با سرعت انجام شده و نتیجه آن را مردم ببینند و جلوی این قاچاق‌ها و سوء استفاده‌ها گرفته شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • رضا
  ۹ ۰

  بنده خدا تازه از خواب بیدار شده ؟

 • حسین
  ۳ ۱

  اول از همه بایستی بانک ها را مورد بازرسی قرار دا د زیرا منبع اصلی تامین مالی معامله کنندگان دلار و نوسان گیران بانک ها هستند و بعد مسئولین وزارت صنعت و تجارت و بانک مرکزی.

 • حسین
  ۵ ۰

  جالبه !!
  همه آقایون هم میدونن ولی زورشون نمیرسه!
  پیدا کنید پرتغال فروش را ....!

 • رضا
  ۱ ۰

  شما درست می گویید.نیست گرانی و بدبختی را دیگران
  برای مردم و کشور به ارمعان اورده اند!؟