کد خبر 348422

دستور صریح رئیس سازمان برنامه و بودجه؛

واریز ۴۰۰هزار تومان افزایش حقوق کارمندان تا آخر هفته

به دنبال عدم واریز ۴۰۰ هزار تومان افزایش حقوق فروردین ماه در برخی دستگاه‌ها، رئیس سازمان برنامه و بودجه طی بخشنامه‌ای تمامی دستگاه‌های اجرایی را موظف به پرداخت این مبلغ تا پایان هفته جاری کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، هفته پیش بود که رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد برای ماه جاری به گونه‌ای پیش بینی شده که با ابلاغ تخصیص منابع به خزانه، تمامی کارکنان و بازنشستگان از افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق بهره‌مند شوند. از این رو چه دستگاه‌هایی که احکام جدید آنها صادر شده و چه دستگاه‌های که هنوز صدور احکام جدید نداشته‌اند باید ۴۰۰ هزار تومان به حساب کارکنان و بازنشستگان خود واریز کنند.  اما در پرداختی‌های فروردین، برخی دستگاه‌ها همچنان واریزی در این رابطه نداشتند.

به دنبال این موضوع امروز همزمان با دومین اردیبهشت ماه محمد باقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه  طی بخشنامه‌ای به کلیه دستگاه‌های اجرایی،  دستوراتی در رابطه با پرداخت ۴۰۰ هزار تومان داشته است.

وی این گونه اعلام کرده که با وجود همه محدودیت‌های مالی در ماه نخست سال، تهمیدات لازم برای پرداخت ۴۰۰ هزار تومان مورد اشاره در قانون بودجه به صورت علی الحساب بابت افزایش حقوق فروردین ماه به کارکنان دولت برای شاغلان و بازنشستگان تخصیص اعتبار داشته و آن را به خزانه‌داری کل کشور اعلام کرده است.

بنا به گفته نوبخت، متأسفانه برخی از دستگاه‌های مشمول نسبت به پرداخت افزایش تاکنون اقدام نکردند. در این حالت ضمن اعلام غیر موجه و غیر مسئولانه بودن این تأخیر لازم است تمامی دستگاه‌های اجرایی تا پایان هفته جاری نسبت به پرداخت مبلغ ۴۰۰ هزار تومان علی‌الحساب به افراد ذینفع اقدام و در اولین فرصت نسبت به صدور احکام کارگزینی اقدامات لازم را انجام دهند.

افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق کارکنان براساس تبصره (۱۲) قانون بودجه مبنی بر افزایش حقوق کارکنان در سال جاری اعمال می‌شود که باید به همراه آن افزایش ۱۰ درصدی نیز وجود داشته باشد.

در این رابطه برخی دستگاه‌ها دلیل عدم پرداخت این ۴۰۰ هزار تومان را به روند پرداخت‌ها در خزانه مرتبط دانسته‌اند.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  400هزار تومن فروردین زدین تو گوشش

 • علی
  ۱ ۰

  جالبه افزایش ماه اول میره خزانه تا هفته دیگه از این جیب میره به اون جیب

 • ناشناس
  ۰ ۰

  زیر یک میلیون حقوق را اضافه و همسان سازی نمایید تا حداقل بتوانیم فقط زنده بمانیم .

 • فرهخآث
  ۰ ۰

  پردآخت یآرآنه به طوردآیم و پیوسته ,به میزآن حداقل حقوق بآدربرگیری بیمه ,حق مسلم دربدوتولدبرآی هرکسی بآشنآسنآمه ایرآنی است وسآکن درنمرز است.

 • هادی
  ۰ ۰

  دروغ؟!؟!؟!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  این مدیران مشخص است که خلافکارند وقتی حقوق حقه مردم که قانون الزام به پرداخت آن را کرده پرداخت نمیکنند یعنی اینکه هر جا که صلاح ونفع خودشان باشد قانون را به هیچ می انگارند و زیر پا میگذارند بهتر است تمام این مدیران را برکنار کنند چون ماهیت خود را کاملا" عیان کرده اند.

 • غلامحسین-قصوریبازنشسته
  ۰ ۰

  اقای نوبخت ما منتطریم اگرمیخواهی پولی بدهیوالا دیگرحرفش مزن ممنون

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری