کد خبر 348236

مرکز آمار ایران:

تورم فروردین ماه ۹۸ اعلام شد/ افزایش نرخ تورم خانوار

نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به فروردین ماه ١٣٩٨به ٣٠,٦درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (٢٦.٩درصد) ٣.٧واحد درصد افزایش نشان می‌دهد.

افزایش نرخ تورم خانوارهای کشور

به گزارش اقتصادآنلاین، در فروردین ماه ١٣٩٨ عدد شاخص کل (١٠٠=١٣٩٥) به ١٧٠,٩ رسید که نسبت به ماه قبل ٤.٠ درصد افزایش نشان می­دهد. در این ماه درصد تغییر شاخص کل  نسبت به ماه مشابه سال قبل ٥١,٤ درصد  می‌باشد؛ یعنی خانوارهای کشور به طور میانگین ٥١,٤ درصد بیشتر از فروردین ١٣٩٧ برای خرید یک  «مجموعه کالا و خدمات یکسان»  هزینه کرده ­اند که نسبت به این اطلاع در ماه قبل (٤٧,٥ درصد) ٣.٩ واحد درصد افزایش یافته است. نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به فروردین ماه ١٣٩٨ به ٣٠.٦ درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (٢٦.٩ درصد) ٣.٧ واحد درصد افزایش نشان می‌دهد.

شاخص قیمت در گروه عمده «خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» نسبت به ماه قبل ٨,٨ درصد و در گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» ١.٦ درصد افزایش نشان می­دهد. درصد تغییرات قیمت در ماه جاری نسبت به فروردین ماه ١٣٩٧ برای این دو گروه به ترتیب ٨٥.٣ و ٣٧.٨ درصد می­باشد.

افزایش نرخ تورم خانوارهای شهری کشور

شاخص قیمت کل برای خانوارهای  شهری  کشور در فروردین ماه ١٣٩٨ به عدد ١٦٩,٣ رسید که نسبت به ماه قبل ٣.٧ درصد افزایش نشان می‌دهد. درصد تغییر شاخص کل  نسبت به ماه مشابه سال قبل ٥٠,٠ درصد  است که نسبت به ماه قبل (٤٦,٦ درصد) ٣.٤ واحد درصد افزایش داشته است.

افزایش نرخ تورم خانوارهای روستایی کشور

شاخص قیمت کل برای خانوارهای  روستایی  کشور در فروردین ماه ١٣٩٨ به عدد ١٨٠,١ رسید که نسبت به ماه قبل ٥.٨ درصد افزایش نشان می‌دهد. درصد تغییر شاخص کل  نسبت به ماه مشابه سال قبل ٥٩,٤ درصد  است که نسبت به ماه قبل (٥٢,٧ درصد) ٦.٧ واحد درصد افزایش داشته است.برای مشاهده جزئیات و جداول خبر به فایل پیوست مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    به سلامتی و دل خوش!