{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 344993

تقدیر مجلس از خانواده‌ شهدای ترور

رییس مجلس شورای اسلامی از خانواده‌ شهدای ترور مجلس شورای اسلامی و جمعی از کارکنان و مدیران قوه مقننه در اولین دیدار نوروزی‌اش، تقدیر کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی، نوری قزلجه معاون اجرایی و تعداد دیگری از معاونان مجلس شورای اسلامی از دو تن از خانواده‌ شهدای ترور مجلس شورای اسلامی که توسط عناصر داعش به شهادت رسیدند با اهدای لوح تقدیر، تشکر کرد.

همچنین در این دیدار از جمعی از کارکنان و مدیران قوه مقننه با اهدای لوح تقدیر، تشکر شد.

علی لاریجانی در دیدار نوروزی با کارکنان و مدیران مجلس گفت‌: با برخی شیطنت‌ها تلاش شد عزمی که در کمک رسانی مردم به مناطق سیل زده به وجود آمد، ناامیدی ایجاد شود. البته مسئولان باید با مردم بیشتر صحبت کنند و به آنان درباره ضرورت اصلاحات اقتصادی و دیوانی کشور توضیح دهند.

رئیس مجلس در واکنش به انتقاداتی که نسبت به اختصاص بودجه برای سدسازی در دوران خشکسالی انجام می گرفت، اظهار کرد: در سال‌های خشکسالی مرتبا گفته می‌شد که چرا این قدر برای سدسازی هزینه می‌شود، چرا که منابع در جایی هزینه می‌شوند که کارایی لازم را ندارد، اما امروز مشخص شد که اگر این سدها به ویژه‌ سدهای ساخته شده در خوزستان، لرستان، همدان و کرمانشاه ساخته نمی‌شد بحران‌های انسانی در سیلاب اخیر بسیار وسیع‌تر می بود.

وی با اشاره به حجم ورودی سیلاب به سد کرخه و دز در استان خوزستان، یادآور شد: آبی که به کرخه وارد شد حدود هفت هزار متر مکعب در ثانیه و آبی که به دز وارد شد حدود پنج هزار متر مکعب در ثانیه بود. یکی از دغدغه‌های مسئولان این بود که با تداوم نزولات آسمانی ذخیره و سرریز سدها چگونه مدیریت شود. زیر آب رفتن برخی روستاها و بخشهایی از برخی از شهرها در استان‌های سیل زده ناشی از سر ریز برخی از سدها بود. حالا تصور کنید اگر این سدها نبودند چه فجایع انسانی به بار می آمد. منابع زیادی صرف ساخت بیش از ۱۰۰ سد در کشور شد. با سنجش اهمیت این سدها به خوبی متوجه دلیل اصرار مسئولان وقت برای احداث آنها می شویم.

لاریجانی با اشاره به بودجه ۹۸، گفت‌: در بودجه سال جاری برای آبخیزداری و آبخوانداری با اذن رهبری منابعی را از صندوق توسعه ملی هزینه کردیم، چون آبخوانداری پشتوانه تولید کشور است. علاوه بر این با این کار آب‌های سطحی و زیر زمینی را نیز کنترل کردیم. اگر این تصمیمات گرفته نمی‌شد امروز بسیاری از شهرها و روستاهای کشور گرفتار سیلاب و خسارات ناشی از آن می بود.

رییس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از رفتار غیر انسانی مقامات سیاسی آمریکا، گفت‌: باید تاسف خورد در شرایطی که بخشی از مردم ایران گرفتار سیلاب بودند و به کمک‌های صلیب سرخ جهانی که اساسا برای  کمک به کشورهای گرفتار بحران به وجود آمده است، احتیاج داشتند، اما آمریکایی‌ها با رذالت تمام از کمک رسانی صلیب سرخ ممانعت به عمل آورند و وزیر امور خارجه آمریکا با وقاحت نگذاشت کمک‌های صلیب سرخ به هلال احمر ایران برسد. اما در مصاحبه‌ها از آمادگی آمریکا برای کمک رسانی به مردم ایران سخن گفت‌. تاسف بارتر این بود که در بیانیه‌ای اعلام شد که ایران در برخی از شهرها نتوانسته است بر مشکلات ناشی از سیل فائق آید. در حالی که با حضور مردم و دستگاه‌های امدادرسان و دستگاه‌های نظامی و اجرایی اقدام بزرگی در سیل اخیر انجام گرفت. گویا وزیر امور خارجه آمریکا فراموش  کرده است که سیلاب‌ها و طوفان‌های آمریکا چگونه شهرهای این کشور را زیر آب می‌برد و مقامات این کشور از حل مشکلات مردمشان چگونه عاجز می‌شوند. در ایران مردم از سایر استانها به لرستان، خوزستان و سایر استان‌های سیل زده آمدند و در حد توان و وسع‌شان کمک کردند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری