کد خبر 342008

افزایش ۱۵ درصدی قیمت دارو

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه ارز مورد نیاز برای تامین دارو در نظر گرفته شده و نگرانی در این زمینه نداریم، گفت: افزایش قیمت دارو به غیر از افزایش سنواتی بین ۱۰ تا ۱۵ درصد نخواهیم داشت که البته با حمایت بیمه‌ای فشاری بر دوش مردم نخواهیم داشت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، سعید نمکی در نشست نوروزی با خبرنگاران در ارتباط با وضعیت دارویی در سال آینده اظهارداشت: ارز مورد نیاز برای تامین دارو در نظر گرفته شده و نگرانی در این زمینه نداریم.

وی افزود: برای سال آینده همچنین برای داروی بیماران خاص و صعب العلاج مشکلی نداریم و در مورد قیمت دارو  ارز دارویی بر مبنای ۴۲۰۰ تومان باید محاسبه شود و دولت و بانک مرکزی پذیرفته اند.

وزیر بهداشت ادامه داد: افزایش قیمت دارو به غیر از افزایش سنواتی بین ۱۰ تا ۱۵ درصد نخواهیم داشت که البته با حمایت بیمه‌ای فشاری بر دوش مردم نخواهیم داشت

نمکی در پاسخ به سوال دیگر در ارتباط با سهام پالایشگاه گفت:  این پرونده قبل از ورود من مفتوح بود  و در سازمان برنامه و بودجه نیز از ارکان بوده‌ایم که مجدد با ورود من به وزارت بهداشت مجدد آن را وارد مرحله رسیدگی کردیم.

وی افزود: تیمی جدید در حال بررسی این پرونده است که نتیجه قطعی که حاصل شود آن را اعلام می‌کنیم و پا با پای قانون رسیدگی صورت می گیرد.

وزیر بهداشت در ادامه با اشاره به اینکه ما جزو افسرده‌ترین جوامع جهان هستیم، گفت: برنامه‌های فرح‌زا در کشور ما کمتر از ماتم زا است و باید به نشاط مردم توجه کنیم که این موضوع مورد توجه مقام معظم رهبری قرار دارد.

وی بیان داشت: شیوه نابخردانه‌ای در بدنه مدیریت کشور وجود دارد و مدیر زمانی که بر روی صندلی مدیریت نشست از ویرانه‌های ایجاد شده توسط مدیر قبلی سخن می‌گوید که مبنای من هیچ وقت اینچنین نیست و از قدم‌های برداشته شده قبلی تشکر می‌کنم.

نمکی از توسعه بخش سوختگی و روانپزشکی در کشور خبر داد و بیان داست: هیچ جای دنیا ایزوله کردن بیمار اختلال روان را جایز نمی‌دانند و ما نیز بر همین اصل توجه داریم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر