کد خبر 336371

واعظی : تحریم‌ها را توسط بخش خصوصی دور می‌زنیم

رییس دفتر رییس‌ جمهوری و سرپرست نهاد ریاست جمهوری گفت: آمریکا با تحریم های اقتصادی از تمام توان خود برای ایجاد نارضایتی و شکاف بین حاکمیت و ملت استفاده می کند تا به هدف های سیاسی خود برسد درحالی که از بخش خصوصی می توان تحریم ها را دور زد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، محمود واعظی شنبه شب در جمع فعالان اقتصادی با اشاره به حماسه آفرینی های مردم در 22 بهمن امسال، اظهار داشت: ملت ایران همواره در 40 ساله انقلاب اسلامی نشان داده اند که مثل یک خانواده از حاکمیت ودولت خود حمایت می کنند. 
وی، نقش دولت در حمایت از بخش خصوصی را سیاست گذاری، نظارت، هدایت و حمایت عنوان کرد و ابراز داشت: بنای دولت بر تصدی گری و بنگاه داری بر بخش خصوصی نیست. 
رییس دفتر رییس‌ جمهوری در این نشست بیان داشت: استان هرمزگان به دلیل اهمیت مرزی بودن آن و ظرفیت های خاصی که درتوسعه مدیریت کشور دارد، آینه کشوراست لذا هرچه آبادتر شود، نزد کشورهای حوه خلیج فارس سرافرازترخواهیم بود. 
واعظی گفت: این استان قبل از انقلاب و بعد از آن در مقطع هایی به دلیل نبود توجه به سرمایه گذاری بر روی نیروی انسانی بومی از بسیاری از توسعه ها عقب مانده است. 
وی توسعه و آینده هرمزگان را مثبت ارزیابی کرد و ابراز داشت: این استان در بخش های مختلف خود حرفی برای گفتن دارد و دولت نیز با توجه به اهمیت جایگاه این استان به دنبال توسعه هرمزگان در تمامی ابعاد آن است. 
سرپرست نهاد ریاست جمهوری در این رابطه به صنعت پرورش میگو و ماهی در دریا به دلیل شاخص های بالای ارزآوری اشاره کرد. 
واعظی در ادامه سخنان خود خواستار توسعه و تنوع بخشی به زیرساخت های اقتصادی، نیروی انسانی و حمایت از بخش خصوصی شد. 
وی یکی از محورهای مهم برای توسعه زیرساخت های اقتصادی به مساله گردشگری در استان هرمزگان اشاره کرد. 
رییس دفتر رییس‌ جمهوری یاد آور شد: استان هرمزگان به دلیل وجود ظرفیت های خاص این منطقه، وجود جزیره های زیبا، آب و هوایی خاص نقش مهمی در توسعه صنعت گردشگری دارد. 
واعظی با اشاره به صحبت های یکی از فعالان حوزه های اقتصادی و کشاورزی تنوع در رشته های دانشگاهی متناسب با ظرفیت های استان هرمزگان را ضرروی دانست. 
وی اظهار امیدواری کرد: با برطرف شدن موانع فراروی حوزه صادرات، فضای کسب و کار درهرمزگان بهبود یابد و وضعیت مطلوب درعرصه اشتغال و اقتصاد استان هرمزگان ایجاد شود. 
رییس دفتر رییس‌ جمهوری در این رابطه خطاب به بانک ها، عنوان کرد: بانک ها رعایت حال کشاورزان را داشته باشند. 
 رییس جمهوری فردا یکشنبه از طریق فرودگاه بندرلنگه وارد هرمزگان می شود و در ورزشگاه تختی این شهرستان با مردم غرب هرمزگان دیدارمردمی دارد. 
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی بعد از ظهر یکشنبه نیز مرحله سوم پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس و ارتقای توسعه کمیت و کیفیت پالایش نفت بندرعباس بهره برداری می شود. 
شرکت در نشست شورای اداری هرمزگان در یکشنبه شب را از دیگر برنامه های سفر رییس جمهوری به استان هرمزگان است. 
روز دوم سفر رییس جمهوری به هرمزگان نیز با بهره برداری از طرح های نیروی دریایی و به آب اندازی زیر دریایی آغاز می شود. 
همچنین بهره برداری از طرح های ویدئو کنفرانسی آب، جهاد کشاورزی و راه و شهرسازی در روز دوشنبه با حضور رییس جمهوری انجام می شود. 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر