کد خبر 336249

معاون اقتصادی وزیر کار در گفت‌و گو با اقتصادآنلاین:

دولت برنامه‌ای برای افزایش یارانه‌ها ندارد/ حذف یارانه پنهان در اولویت

معاون اقتصادی وزیر رفاه با بیان اینکه دولت برنامه‌ای برای افزایش یارانه‌ها ندارد، گفت: اما بالاخره باید تسلیم هدفمندی و یا حذف یارانه‌های پنهان شود.

اقتصادآنلاین - صبانوبری؛ علی سرزعیم در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادآنلاین با بیان اینکه دولت فعلا سیاستی مبنی بر افزایش یارانه‌ها ندارد، گفت: کمبود منابع مالی دولت شدید است و از طرفی فشار بر روی اقشار مختلف جامعه زیاد شده است.

وی افزود: مجموع این معادلات نشان می‌دهد که باید چیزی تغییر بکند؛ یا باید یارانه‌ها هدفمند شوند و یا یارانه‌های پنهان به یارانه‌های آشکار تبدیل شود.

سرزعیم تاکید کرد: من حدس می‌زنم که تا حدود یک یا دوسال آینده دولت مجبور شود یکی از این دو تصمیم سخت را بگیرد.

معاون وزیر رفاه با اشاره به اینکه افزایش قیمت‌ حامل‌های سوخت اولویت بیشتری دارد، خاطرنشان کرد: اگر این اتفاق بیافتد دست دولت بسیار بازتر خواهد بود.

سرزعیم در پاسخ به این پرسش که چرا دولت از حذف یارانه انرژی سر باز می‌زند؟ گفت: زیرا ۵۰درصد جامعه ماشین دارند و با اجرای این سیاست متضرر خواهند شد؛ این در حالیست که کسانی از پرداخت این یارانه نفع می‌برند که عموما شرایط مالی خوبی دارند و زور سیاسی آن‌ها بیشتر از ۵۰درصد پایین جامعه است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • محمدی
    ۰ ۰

    علت اصلی گرانی و تورم ، چاپ ریال و بالا رفتن حجم ریال است ، فورا" چاپ ریال را متوقف و ممنوع کنید ، بنزین را آزاد کنید و یارانه اش را حذف کنید و از مصرف کنندگان بنزین ۱۰٪ مالیات گرفته و بابت بدهی دولت به بانک مرکزی پرداخت و در آنجا ، سوزانده و معدوم گردد تا حجم ریال پائین آید و قیمتها نیز پائین رود ، در ضمن تا یکسال ، نیمی از مالیاتها را دولت ، بابت بدهی خود به بانک مرکزی دهد تا سوزانده شود و حجم ریال ، کاهش و قیمتها هم پائین آید ، به همین سادگی .