کد خبر 333063

دادستان کل کشور:

دستگاه قضایی در کنار دولت در جنگ اقتصادی

دادستان کل کشور گفت: دستگاه قضایی و ۳۵۰دادستان کل کشور در کنار دولت و با وحدت کامل در جنگ اقتصادی مقابل دشمن ایستاده‌اند و در زمینه تنظیم بازار، نظارت بر قیمت‌ها و ورود و خروج کالا فعالیت و نظارت می‌کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین محمد جعفر منتظری چهارشنبه شب در نشستی با فعالان اقتصادی در منطقه آزاد چابهار اظهار داشت: دستگاه قضایی و دادستان ها با تمام قدرت در مقابل فساد ایستاده اند و در این راه تمام تلاش خود را برای توسعه و آبادانی کشور بکار می گیرند.
دادستان کل کشور با تاکید بر اینکه هیچ دستگاهی حق تعطیلی واحدهای تولیدی به خاطر بدهی بانکی را ندارد، از مسئولان به ویژه استانداران و فرمانداران خواست در جلسات مختلف با بانک ها و فعالان اقتصادی مشکلات را مرتفع کنند.
وی تصریح کرد: دادستان ها موظف هستند از حقوق عامه مردم دفاع کنند و در این برهه زمانی باید از هر کمکی برای رفع مشکلات اقتصادی به دولت دریغ نکرد.
وی ادامه داد: برای حل مشکلات فعالان اقتصادی، بازاریان، بخش خصوصی و واحدهای تولیدی چابهار از هیچ کوششی دریغ نمی کنیم و تمام تلاش را در چارچوب قوانین برای رفع موانع بکار خواهیم گرفت.
منتظری افزود: مسائل و مشکلات مطرح شده از سوی فعالان اقتصادی در زمینه های مختلف در مرکز کشور رسیدگی می شود.
وی بیان کرد: فعالان اقتصادی و بخش خصوصی نقش مهمی در توسعه و ایجاد اشتغال دارند و هیچ کسی حق ندارد برای واحدهای تولیدی مشکل ایجاد کند.
دادستان کل کشور گفت: کالایی که مشابه آن در داخل کشور وجود دارد نباید با ارز دولتی وارد و مانع افزایش تولیدات ملی و بیکاری شود.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری تصریح کرد: تمام کالاهایی که تا قبل از 27 دی ماه سالجاری در چابهار وارد شده اند باید سریعا مشکلات گمرکی آنها رفع شود و نباید مسئولان سبب وارد آمدن ضرر و زیان به مردم شوند.
وی از بخش خصوصی و قشرهای مختلف مردم خواست در زمینه مبارزه با فساد با دستگاههای دست اندرکار همکاری کنند و اطلاعات و آمار لازم را در اختیار دادستان ها و قضات قرار دهند.
دادستان کل کشور همچنین با اشاره به جشن چهل سالگی انقلاب خاطرنشان کرد: دشمن راههای مختلف را برای ضربه زدن به نظام اسلامی آزمایش کرده ولی با هوشیاری ملت و دولت ناکام مانده و اکنون در صدد ورود به جنگ اقتصادی تمام عیار است و باید همه به همدیگر کمک کنیم تا دشمن ناامیدتر از گذشته شود.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری ادامه داد: عده ای با ارز چهار هزار و 200 تومانی کالایی نظیر خوراک سگ و گربه وارد کرده اند که اصلا مورد نیاز نیست و این یک ظلم به کشور است.
مدیرعامل منطقه آزاد چابهار نیز با تشریح فعالیت های 25 ساله نظام در منطقه آزاد اظهار داشت: برخی قوانین و مقررات و بخشنامه های متعدد مانع توسعه و افزایش تولید شده است.
عبدالرحیم کردی افزود: متاسفانه تغییر مدیریت ها و ابلاغ بخشنامه ها و تبصره و قوانین و مقررات دست و پاگیر سبب شده تا مناطق آزاد نتوانند به اهداف تعیین شده خود برسند بطوریکه در یک سال گذشته فقط 320 بخشنامه از سوی گمرک برای مناطق آزاد ابلاغ شده که می توان گفت هر 16 ساعت در طول یک سال یک بخشنامه صادر شده است.
وی گفت: مشکلات بوجود آمده برای تولیدی ها سبب شده تا بسیاری از آنها تعطیل و کارخانجات برنج نیز بیکار شوند.
رئیس هیات مدیره منطقه آزاد چابهار از دادستان کل کشور خواست مناطق آزاد را برای افزایش تولید و اشتغال حمایت کنند تا بخشی از مشکلات اقتصادی کشور مرتفع شود.
وی گفت: با وجود همه موانع و مشکلات منطقه آزاد در سالهای اخیر توفیقات خوبی داشته است.
بر اساس این گزارش، شماری از فعالان اقتصادی مشکلات خود را در زمینه معافیت های مالیاتی و در نظر گرفتن معافیت های مالیات و گمرکی برای صاحبان کسب و کار، رفع مشکلات و موانع تولید و تسریع در سرمایه گذاری و تامین امنیت سرمایه گذاری و تعطیلی غرفه ها و تولیدی ها، سختگیری های گمرک در ترخیص کالاها و قوانین و مقررات دست و پاگیر مطالبی ایراد کردند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر