کد خبر 307205

واعظی: روحانی شخصا تصمیمات نهایی را می‌‌گیرد

رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: ترکیب اعضای فعلی کابینه نه منتسب به فردی است و نه جناح خاصی، بلکه تمامی تفکرهای همسو با دولت که در انتخابات و رأی ۲۴ میلیونی حضور داشتند در کابینه هم حضور فعال دارند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایلنا، سیدمحمود واعظی درباره انتقاد برخی که می‌گویند دفتر رئیس‌جمهور در انتخاب وزرا نقش دارند و به نوعی آن را دخالت عنوان می‌دانند،‌ گفت: اول این‌که؛ این حرف، حرف بی‌مبنایی است. سوال این‌جاست رئیس‌جمهور چرا دفتر دارد؟ دفتر ریاست جمهوری برای این ایجاد شده است که مقدمات آنچه که رئیس دولت در نظر دارد را فراهم کند.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور ادامه داد: وظیفه ماست آن‌چه رئیس‌جمهور از ما می‌خواهد را انجام دهیم. یک روز وزرا و استاندارهاست و زمانی مسائل دیگر مطرح می‌شود که دفتر وظیفه دارد مطالعات، بررسی‌ها و مشورت‌ها را انجام و نتیجه را خدمت ایشان ارائه دهد.

وی با بیان این‌که از نظر من آن‌چه که اشکال دارد این است که دفتر رئیس جمهور به جای رئیس جمهور بخواهد کار انجام دهد، گفت: در دفتر ریاست جمهوری ما مقدمات را فراهم می‌کنیم و تصمیم‌ نهایی را در همه زمینه‌ها شخص رئیس‌جمهور می‌گیرد.

واعظی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه عنوان می‌شود وزرای پیشنهادی در کابینه از سوی برخی از افراد در دولت انتخاب می‌شوند و منتسب به عده‌ای می‌دانند آیا چنین است، گفت: ترکیب اعضای فعلی کابینه نشان می‌دهد که نه منتسب به فردی است و نه جناح خاصی، بلکه تمامی تفکرهای همسو با دولت که در انتخابات و رأی ۲۴ میلیونی حضور داشتند در کابینه هم حضور فعال دارند. تجربه نشان داده است که آقای روحانی به هیچ عنوان این‌گونه که گفته می‌شود، تصمیم نمی‌گیرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر