کد خبر 287380

رئیس­­ سازمان هواپیمایی:

تحریم حمل‌ونقل هوایی ایران به نتیجه نمی‌رسد

رئیس­­ سازمان هواپیمایی درباره آخرین وضعیت تحویل هواپیماهای ATR و ایرباس پس ­­از تحریم‌ها، اظهار داشت: به طور قطع نخواهیم گذاشت که سیاست‌های آمریکا در حوزه حمل‌ونقل هواپیمایی به نتیجه برسد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، علی ­عابدزاده ­­امروز در حاشیه نخستین نمایشگاه فرصت‌های طراحی در ساخت قطعات صنعت هوانوردی، درباره آخرین وضعیت تحویل هواپیماهای ATR و ایرباس پس ­­از تحریم‌ها، اظهار داشت: به طور قطع نخواهیم گذاشت که سیاست‌های آمریکا در حوزه حمل‌ونقل هواپیمایی به نتیجه برسد.
وی با بیان اینکه تقویت بخش خصوصی اولویت اصلی صنعت هواپیمایی به شمار می‌رود، گفت: سال‌های طولانی است که سیاست تقویت بخش خصوصی را،​­­ سازمان هواپیمایی دنبال می‌ کند، به طوریکه امروز 70 درصد از جابه‌جایی‌های بخش هوایی را­­ بخش خصوصی انجام می دهد.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری تأکید کرد: امیدواریم با تقویت این بخش،​ بتوانیم حوزه حمل‌ونقل هوایی را 100 درصد به بخش خصوصی واگذار کنیم.
عابدزاده درباره خرید هواپیماهای جدید از  سایر شرکت‌های هواپیمایی مانند سوخو، گفت: سازمان هواپیمایی کشوری از تصمیمات شرکت‌های هواپیمایی درباره خرید هواپیماهای جدید حمایت خواهد کرد.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه تفاوت این نمایشگاه با سایر نمایشگاه‌های حمل‌ونقل هوایی عرضه نیازهای صنعت هواپیمایی است، گفت: در این نمایشگاه نیازهایی که مهندسان و سازندگان صنعت هواپیمایی دارند عرضه می‌شود و همه ­­مهندسان صنایع کشور می‌توانند از این فرصت استفاده کنند.
عابدزاده اظهار داشت: در این نمایشگاه قطعاتی که زمینه‌ساز تقویت ایمنی پروازها است و جزء اولویت‌های اولیه هواپیما‌ها به شمار می‌روند عرضه می‌شود.
وی گفت: می‌توانیم با تقویت صنایع دانش‌بنیان و حمایت از سازندگان و طراحان عرصه هواپیمایی زمینه تولیدات داخلی را در این حوزه فعال کنیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر