کد خبر 285362

در صورت استمرا گرمای هوا و افزایش مصرف برق؛

احتمال تمدید دو هفته‌ای ساعت کار ادارات تهران

استاندار تهران : احتمال تمدید دو هفته ای مصوبه تغییر ساعت کار ادارات تهران به علت استفاده از سیستم های سرمایشی در مرداد ماه وجود دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرگزاری صداوسیما، محمدحسین مقیمی به علت کمبود آب پشت سدهای کشور ، برقی که از نیروگاههای آبی تولید می شود 9 هزار مگاوات در سال است که باتوجه به کاهش بارش ها این میزان به 5 هزار مگاوات رسیده است و باید این کمبود تولید برق را مدیریت کرد.
وی گفت : بر اساس مصوبه هیات دولت ، استانداران در استان های مختلف باید در خصوص مدیریت مصرف برق تصمیم بگیرند و در استان تهران مقرر شد ساعت کار ادارات و دستگاه های اجرایی مستقر در استان تغییر یابد.
مقیمی درباره رعایت نشدن مصوبه تغییر ساعت کار در برخی ادارات اضافه کرد: براساس مصوبه دولت اگر سازمان ها و دستگاه هایی که فعالیت های خاص دارند و نیاز است به گونه ای دیگر این ساعت کار را تنظیم کنند ، اختیار با بالاترین مقام آن دستگاه است ، در غیر این صورت با متخلفان برخورد می شود.
مقیمی افزود: براساس مصوبه دولت سیستم های سرمایشی ادارات باید در زمان اوج مصرف که ساعت 13 تا 16 است خاموش شود و حداقل استفاده از آنها صورت پذیرد.
استاندار تهران تصریح کرد: در این زمینه بسیاری از سازمان ها و دستگاه های اجرایی و دولتی از همان روزهای اول یعنی 13 تیرماه، تغییر ساعت را اعلام کردند که جای تشکر دارد و بنا بر اعلام شرکت برق منطقه ای فقط در شهر تهران 300 مگاوات صرفه جویی صورت گرفت.
وی افزود : در واقع این تصمیم و تغییر ساعت کار ادارات برای آن است که میزان قطع برق منازل مسکونی تا حد امکان کاهش یابد و در این زمینه همه دستگاه های دولتی، شهرداری ها و قوه قضاییه باید در خصوص اجرای این مصوبه همکاری های لازم را مبذول دارند.
مقیمی تاکید کرد: با توجه به ادامه روند بالارفتن دمای هوا و افزایش مصرف برق به واسطه استفاده از سیستم های سرمایشی ، احتمال تمدید دو هفته ای مصوبه تغییر ساعت کار ادارات در مرداد وجود دارد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر