{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 281184

بر اساس اعلام بانک مرکزی؛

تورم خردادماه ۹.۴ درصد محاسبه شد نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به خردادماه ۱۳۹۷ نسبت به دوازده ماه منتهی به خردادماه ۱۳۹۶ معادل ۹.۴ درصد است.

به گزارش اقتصادآنلاین، بانک مرکزی، خلاصه نتایج به‌دست آمده از شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران براساس سال پایه ۱۰۰=۱۳۹۵ به شرح زیر است:

شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران در خردادماه ۱۳۹۷ به عدد ۱۲۲.۶ رسید که نسبت به ماه قبل ۴.۳ درصد افزایش یافت.

همچنین شاخص مذکور در خردادماه ۱۳۹۷ نسبت به ماه مشابه سال قبل معادل۱۳.۷ درصد افزایش داشته است.

همانگونه که ملاحظه می‌شود شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی تحت تأثیر التهابات اخیر ارزی، افزایش  ۴.۳ درصدی را در خردادماه سال جاری در مقایسه با ماه قبل تجربه کرده است. علیرغم این موضوع، نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به خرداد ۱۳۹۷ کماکان در محدوده تک رقمی قرار دارد. امید می رود با تقویت سیاست‌های انضباط گرایانه و ارتقای هماهنگی و سازگاری سیاست‌های مالی، پولی، ارزی و تجاری از دستاورد مهار تورم صیانت لازم به‌عمل آمده و نرخ تورم در محدوده تک رقمی استمرار یابد

ارسال نظر

 • user
  ۶ ۰

  چجوری حساب میکنید من دارو دو ماه قبل گرفتم 32 این ماه شده 87 بعد 9.5% ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  172% افزایشه

 • ناشناس
  ۶ ۰

  دروغ بزرگ

 • ناشناس
  ۶ ۰

  شما توی همین عالم هَپَروت توهم تک رقمی باشید و همین فرمون میریم جلو تا نزدیکی های ایستگاه ونزوئلا که رسیدیم من بیدارتون میکنم پیاده بشید.

 • احمد
  ۵ ۰

  چرا دروغ منظورشان تورم ماهانه است كه با اين تفاسير وگذشت سه ماه ازسال تورم ميشود نزديك 28درصد

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری