کد خبر 280668

عضو هیئت رییسه مجلس در جمع خبرنگاران خبر داد:

بررسی برنامه‌های ارزی دولت در کارگروه مشترک سران قوا/ دیدگاه‌های دولت و مجلس به هم نزدیک شد

عضو هیات رئیسه مجلس در تشریح نشست غیرعلنی امروز مجلس گفت: مقرر شد تا دولت برنامه تفصیلی خود را در بخش‌های مختلف، به کارگروه مشترکی که با دستور مقام معظم رهبری با محوریت سران سه قوه تشکیل شده، جهت بررسی ارائه کند و در صورت نیاز قانونگذاری انجام شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی اقتصادآنلاین، محمدعلی وکیلی در جمع خبرنگاران در تشریح جزئیات جلسه غیر علنی امروز مجلس شورای اسلامی، گفت: در این جلسه کلیات مسائل جاری کشور توسط معاون اول رئیس جمهور تشریح شد و تمهیدات برای مدیریت بازار ارز و دیگر بازارها بیان شد. همچنین نظر روسای کمیسیون‌های مرتبط مجلس نیز ارائه شد و دیدگاه 5 نفر از نمایندگان که به قید قرعه انتخاب شده بودند بیان شد و در نهایت رئیس مجلس جمع بندی و توصیه‌های خود را مطرح کرد.

وکیلی در ادامه افزود: در مجموع، دیدگاه‌های دولت و مجلس پیرامون چگونگی برون رفت از شرایط فعلی به همدیگر نزدیک شد.

وکیلی عنوان کرد: در این جلسه گفته شد که برای اقشار آسیب پذیر پیش‌بینی‌هایی می‌شود و تاکید شد که نباید اقشار آسیب پذیر در نوسانات فعلی آسیبی را متحمل شوند. همچنین عنوان شد که اقلام استراتژیک برای 2 سال آینده به وفور تامین شده و نگرانی در خصوص مایحتاج عمومی وجود ندارد.

نماینده تهران در مجلس در ادامه افزود: برای مدیریت نابسامانی‌هایی که در حوزه ارز و بقیه بازارهایی که وجود دارد، مقرر شد تا دولت برنامه تفصیلی خود را در بخش‌های مختلف، به کارگروه مشترکی که با دستور مقام معظم رهبری با محوریت سران سه قوه تشکیل شده، جهت بررسی ارائه کند و در صورت نیاز قانونگذاری انجام شود.

وکیلی در پاسخ به این سوال که آیا در خصوص ارز و واردات نیز در جلسه غیرعلنی تصمیم گیری شد، اظهار داشت: مقرر شد تا دولت در بخش‌های مختلف، در کارگروه مشترکی که با دستور مقام معظم رهبری با محوریت سران سه قوه تشکیل شده، برنامه تفصیلی خود را کند و در صورت نیاز قانونگذاری انجام شود.

عضو هیئت رییسه مجلس با تاکید بر اینکه این کارگروه برای تصمیم گیری است، گفت: اگر نیاز به قانونگذاری وجود داشته باشد، مجلس اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

وکیلی با بیان اینکه بخشی از دلایل به وجود آمدن وضعیت فعلی، انتظارات است که ذیل بحث روانی قرار می‌گیرد، گفت: بخشی نیز محدودیت‌های منابع است، ولی به هر حال دولت باید اولویت‌های خود را به گونه‌ای تعریف کند که هیچ اولویتی از مردم در بخش ارز باقی نماند.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه بحث حضور رئیس جمهور در مجلس مطرح نشد، گفت: قرار بود که سه شنبه هفته جاری وزرای مربوطه در مجلس حضور یابند ولی با حضور جهانگیری و وزرای مربوطه نیازی به حضور وزرا در آن جلسه نیست.

وکیلی در پایان تاکید کرد: اگر لازم شد که با حضور رئیس جمهور جلسه‌ای تشکیل شود، به صورت طبیعی هیات رئیسه مجلس در زمان مقتضی تصمیمات لازم را اتخاذ خواهد کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱ ۱

  نهایت این ماه دلار 10 هزار تومنی اٌکِی میشه با اجماع همه در مقابل واقعیت بازار.

 • ناشناس
  ۲ ۰

  برنامه ارزی دولت: به زبون خوش دلار و سکه هاتون رو هدیه بدید به دولت وگرنه با چَک و لَگَد از خونه هاتون میکشیم بیرون!

 • ناشناس
  ۰ ۱

  برنامه ارزی دولت: منفعــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــلانه نگاه کردن!