{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 279395

معاون توسعه کارآفرینی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ۲۱ هزار طرح اشتغالزایی در مناطق روستایی و عشایری برای دریافت ۶۲۰۰میلیارد تومان تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، «عیسی منصوری» روز دوشنبه در نشست طرح ملی اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با اعلام این مطلب گفت: اجرای این طرح که از اواخر سال گذشته آغاز شد، امسال شتاب بیشتری یافته و سرعت پرداخت تسهیلات افزایش یافته است.
به گفته معاون وزیر کار، تاکنون قراردادهایی به ارزش 1200 میلیارد تومان برای دریافت تسهیلات به بانک های عامل ارسال شده است.
به گزارش ایرنا، مجلس شورای اسلامی تابستان سال گذشته با برداشت 1.5 میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی با هدف ایجاد اشتغال پایدار و فراگیر در مناطق روستایی و عشایری موافقت کرد و به دنبال آن، آیین نامه اجرایی آن اواخر آبان ماه به تصویب دولت رسید و به این ترتیب از اواسط زمستان پارسال وارد فاز اجرایی شد و صندوق توسعه ملی نیمی از منابع مورد نظر را به حساب بانک های عامل واریز کرد.
صندوق کارآفرینی امید، بانک کشاورزی، بانک توسعه تعاون و پست بانک، چهار بانک عاملی هستند که طرح های تایید شده کارگروه های ملی و استانی برای ایجاد اشتغال را دریافت و به متقاضیان وام پرداخت می کنند.
به گفته علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در قالب اشتغال فراگیر، 120 هزار شغل در مناطق روستایی و عشایری ایجاد می شود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری