کد خبر 277960

دولت از توسعه فناوری نانو حمایت می‌کند

معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه دستاورد‌های خوبی در حوزه فناوری نانو در کشور حاصل شده است، گفت: دولت از تولید علم و فناوری و توسعه فناوری نانو حمایت می‌کند.

به گزارش اقتصادآنلاین، اسحاق جهانگیری در جلسه ستاد ویژه توسعه فناوری نانو که عصر امروز- دوشنبه- به ریاست وی برگزار شد، با اشاره به گزارش های ارائه شده در خصوص دستاوردهای فناوری نانو، تولید تعداد قابل ملاحظه مقالات ISI در حوزه نانوتکنولوژی و محصولات فناوری نانو در کشور، از دست اندرکاران این بخش قدردانی و بر لزوم حمایت از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو تاکید کرد.

معاون اول رئیس جمهوری اظهار داشت: با وجود زمان نه چندان طولانی که از آغاز فعالیت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو سپری می شود، دستاوردهای خوبی در این حوزه حاصل شده و گزارش ها حاکی از آن است که در بخش مقالات نانو، ایران در رتبه پنجم دنیا قرار دارد.

جهانگیری افزود: خوشبختانه فاصله کشورهای پیشرفته با ایران در بخش نانو، فاصله چندان زیادی نیست و ما باید تلاش کنیم این شرایط را حفظ کرده و گام های بلندتری در بخش تولید علم، تولید محصولات نانو و یافتن بازار برای این محصولات برداریم.

معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به درخواست نماینده ستاد ویژه توسعه فناوری نانو مبنی بر افزایش بودجه برای حمایت از شرکت های فعال در این زمینه، خواستار برگزاری جلساتی برای بررسی تنگناهای بودجه ای در بخش نانو شد و بر لزوم حمایت هر چه بیشتر از این حوزه تاکید کرد.

در این جلسه که وزیران صنعت، معدن و تجارت، علوم، تحقیقات و فناوری و معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری نیز حضور داشتند، نماینده ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، یکی از مهمترین اهداف اصلی این ستاد را تولید ثروت و بهبود کیفیت زندگی مردم عنوان کرد و به تشریح گزارشی از دستاوردهای فناوری نانو و نیز روند تولید مقالات ISI توسط متخصصین ایرانی در حوزه نانو در 17 سال گذشته پرداخت.

وی همچنین گزارشی از مسیر توسعه محصولات فناوری نانو و تعداد شرکت های فعال در حوزه نانو و تعداد محصولات این شرکت ها ارائه کرد و خواستار حمایت بیشتر دولت از شرکت های فعال در حوزه نانو شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری