{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 271161

معاون وزیر راه و شهرسازی در گفت‌و‌گو با اقتصادآنلاین:

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه عدم اجرای بخشنامه های اخیر این وزارتخانه توسط سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان تخلف است، گفت: افرادی که منافع شان به خطر افتاده است، در مقابل اجرای این بخشنامه‌ها مقاومت می کنند.

اقتصاد آنلاین - المیرا اکرمی؛ حامد مظاهریان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصاد آنلاین در مورد بخشنامه هایی که اخیرا توسط وزارت راه و شهرسازی به سازمان های نظام مهندسی ساختمان ابلاغ شده است، اظهار داشت: دستورالعمل‌های مربوط به این بخشنامه‌ها هم تهیه شده و امیدواریم هر چه زودتر شهرداری‌ها دستورالعمل‌های لازم را برای آن ابلاغ کنند و به زودی اجرایی شود.

عزم جدی وزارت راه و شهرسازی برای برخورد با تخلفات

مظاهریان در ادامه افزود: در این ابلاغیه ها آمده که باید این موضوع بلافاصله اجرایی شود و اگر در جایی اجرا نمی‌شود، به معنای تخلف است و چنانچه گزارش‌هایی مبنی بر تخلف به وزارت راه و شهرسازی داده شود، این وزارتخانه عزم جدی برای برخورد با تخلف خواهد داشت.

وی تصریح کرد: از آنجا که بخش نامه های اخیر وزارت راه و شهرسازی به نفع مردم و مالکان است، این افراد منتظرند که به دنبال اجرایی شدن آیین نامه ها، متناسب با آن برای اخذ پروانه ساختمانی اقدام کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه افرادی که منافع شان به خطر افتاده، در مقابل اجرای بخش نامه های وزارت راه و شهرسازی مقاومت می‌کنند، گفت: تمام افراد و گروه هایی که منافعی از سیستم ارجاع داشتند و بخشی از دستمزد مهندسان را برای اداره بخش اداری سازمان هایشان می‌گرفتند و به طور کلی تمام کسانی که از طریق سیستم کوپنی کار مهندسی ارتزاق می کردند، با این بخش نامه ها مخالف هستند.

مظاهریان در پایان عنوان کرد: البته وزارت راه و شهرسازی طومارها و موافقت‌های  بسیاری را از مهندسانی که شغل اصلی‌شان مهندسی است و شغل دیگری ندارند، دریافت کرده است که این اقدام را به نفع جامعه مهندسی کشور قلمداد کرده‌اند.

ارسال نظر

 • مهندس مجری نظام مهندسی ساختمان اراک ( بیکار)
  ۹ ۳

  با قطع ارتباط مالی بین مالک و مهندس , گردش مالی با سازمان خواهد بود یعنی تخفیفات به مالکین داده نمیشه مگر ناظر پس از واریز حق نظارت به حسابش دست بکنه توی جیبش درصدی به مالک برگردونه که این مورد هم کمتر پیش میاد

 • ناشناس
  ۷ ۲

  ناظرین در حال حاضر می‌توانند تا هشت تا کار بگیرند ، لذا تخفیف و دادن پورسانت به مالکان گرچه مذموم است اما توجیه پذیر است ، حال اکر فقط بتوانید یک و یا حداکثر دو تا کار نظارتی بگیرید آیا تخفیف و پرداخت پورسانت به مالکان, توجیه پذیر است ؟

 • ناشناس
  ۱۲ ۱

  کارفرما که کارش به شهرداری می افتد، توسط کارمندان شهرداری شکار می شود.
  مثلا شما کروکی ترسیم می کنید و کارفرما به شهرداری می برد. آنجا کارمندان برای شکار او رقابت می کنند.
  او را با جملاتی نظیر زیر قانع می کنند که کارش را به آنها بدهد:
  خودم تو شهرداری کارت رو راه می اندازم.
  اگر ببری مهندس های بیرون، کارت می لنگه.
  خودم تو ماده ۱۰۰ کارتو راه می اندازم.
  به ترکی: ماده ۱۰۰ ده گچیندیررم.

 • ناشناس
  ۸ ۲

  سوال بعدی:
  اگر ناظری بیمار شود ادامه فعالیت کارگاه به چه صورت هست؟
  آیا ناظر مرخصی دارد یا خیر؟
  آخه در قانون کار برای همه حداقل مرخصی در ماه و سال در نظر گرفته شده است.

 • ناشناس
  ۱۰ ۱

  مهندسی یک شغل تمام وقت حساس، پرمسئولیت و تخصصی است. نگاه به آن بعنوان شغل پاره وقت، جانبی و موقت بزرگترین خیانت به مهندسین است.

 • ناشناس
  ۱۰ ۱

  نظام مهندسی به سمتی هدایت خواهدشدکه صرفا مهندسانی که ساکن آن شهرهستن وهیچ فعالیتی ندارندمجازبه ارائه خدمات دهی بعنوان مهندس نظام مهندسی باشندبه این ترتیب هم بساط امضافروشی جمع خواهدشدهم دوشغله ها وهم تعارض منافع ازبین خواهدرفت

 • ناشناس
  ۶ ۰

  متاسفانه هیئت مدیره ها در طی این چند سال نتوانستند و یا نخواستند ذات ارجاع کار را درک کنند که اگر این اتفاق می افتاد شرایط امروز به گونه دیگری بود.
  نظام مهندسی طی این سال ها رسالت اصلی خود را فراموش کرد و تبدیل به سکوی پرتاب افراد به پست های مهم شده است.
  چطور وقتی صحبت از اجباری شدن مجری بود ، صحبت از تعرفه ارائه خدمات بود ، هیئت مدیره ها بخاطر مصلحت اندیشی ، سکوت می کردند و امروز این چنان برافروخته اند.
  چقدر فریاد زدیم
  اما گوش شنوایی در کار نبود
  بجای میدان دادن به جوانان خوش فکر در شورای مرکزی تصمیم می گیرند که شرایط ورود به هیئت مدیره ها هر روز سخت تر شود و جوانان از سازمان دور تر شوند
  سازمان نظام مهندسی به اندازه کافی فرصت برای تعریف شخصیت مهندسی داشت که از این فرصت برای ارتقا افراد جاه طلب استفاده کرد و مردم هر روز بیشتر از دیروز نسبت به خدمات مهندسین بی اعتماد شدند.

  تصمیم وزیر در این رابطه عین عدالت است

 • ناشناس
  ۷ ۰

  تنها راه منتقل نشدن فساد و برگه فروشی از داخل سازمان به شهرداری ها و پایین نیامدن قیمتها و دستمزد ها که تود منجر به برگه فروشی بیشتر و عدم ارایه خدمات میشه اینه که ظرفیت نظارتها محدود بشود الان بیش از ٦٠ میلیون ظرفیت وجود داره و سالی حدوده ١٠ میلیون متر کار در تهران جواز میشود و عرصه و تقاصا هن خوانی دندارد در مورد اجرایی شدنـپیمانکار ساخت هم باید شیوه نانه ات ابلاع شود و مسول اجرا کردن و کنترل پروزه و توقف ساختمانهای بدون سازنده دارای صلاحیت هم مشخص شود و کلیه قرار داد ها در شهر داری سریتل برگ و کنترل دقیق طرفیت بشود در غیر این صورت برگه فروشی و دلال بازی بسیار بیشتر میگردد و به علت پایین امدن قیمتها خدمات لازم هم داده نمیشود

 • ناشناس
  ۷ ۲

  ناظری که بطور مستقیم اجیر کارفرما باشه نمیتونه کارفرما رو ملزم به اجرای مقررات ملی بکنه. ضمن اینکه در اثر اینکار عموم مردم میرن سمت ناظری که اصلا سر کار نمیاد یا گیر نمیده؛ بخاطر شرایط اقتصادی.

 • ناشناس
  ۶ ۲

  عجایب صنعتی دیدم در این ....!
  در حالیکه با اجرای دستورالعمل جدید و از میان برداشتن ارجاع نظارت توسط سازمانهای نظام مهندسی چوب حراج به حق الزحمه های مهندسان ناظر زده خواهد شد و پس از کسر 30 تا 40 درصد حق دلالی و واسطه گری دفاتر دلالی در حد پشیزی حق الزحمه نصیب ناظران خواهد شد ، جناب نماینده بیشتر به فکر کارمندان سازمانهاست !!!!!
  گویی که دهها هزار مهندس شهروند کشور اجنبی هستند و لابد هیچ مقام مسئولی هم نباید به فکر درآمد و معیشت این افراد باشد !!

 • ناشناس
  ۷ ۰

  شهرداری عمدآ میذاره مالک تخلف کنه تا ازطریق ماده 100 بتونه مخارجشو تامین کنه،من تا حالا جایی که به اندازه شهرداری فاسد باشه ندیدم

 • ناشناس
  ۴ ۲

  متاسفانه تمام منابع کشور در خدمت مستخدمین و حقوق بگیران دولتی وحکومتی قرارگرفته و بقیه اصناف و مردم به حال خودشون رها شدن. هرکی زرنگ تر وقلدر ترباشه بیشترگیرش میاد. رعایت حلال وحرام واخلاق حرفه ایی مساویه با بی پولی .مهندسی بخش غیردولتی در فلاکت بارترین وضعیت تاریخی ممکن قرارگرفته. بطوریکه درآمد کاشت ناخن و دستفروشی از مهندسی بیشترشده. راست میگن که توی جوامع عقب افتاده و فاسد در آمد وکلا وپزشکان ودلالان زیاده ودر جوامع متعالی وتوسعه یافته درآمد مهندسان .

 • ناشناس
  ۶ ۲

  شهرداری عمدآ میذاره مالک تخلف کنه تا ازطریق ماده 100 بتونه مخارجشو تامین کنه،من تا حالا جایی که به اندازه شهرداری فاسد باشه ندیدم

 • ناشناس
  ۵ ۰

  دیروز زنگ زدم نظام مهندسی بیمه تامین اجتماعی امسال شده ماهی 350 هزار تومان انشالله نظام مهندسی یه شغل به حساب بیاد قیمت بیمه خیلی زیاد شده

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اصلاحات یعنی شرایط ورود مهندسان پایه 3 جوان در انتخابات هیات مدیره و بازرسان سازمان فراهم شود - اعضای کمیته ها و کمیسیون های تخصصی سازمان نظام مهندسی از بین مهندسان پایه 3 انتخاب شوند

 • ناشناس
  ۴ ۰

  سالهاست مهندسین، صنف خود را دو دستی تحویل همه داده ایم ( دکتر،فروشگاه دار، میوه فروش سربازار , آرایشگر، و...) زمان آن رسیده صنف خودمان رو پس بگیریم لزومی نداره هر کسی پول داره ساختمان بسازه مگر مهندسی که پول داره می تواند طبیب باشه ؟؟؟

 • ناشناس
  ۰ ۰

  نمایندگان محترم مجلس
  ظاهرابزرگواران شرح وظایفشان را در ارتباط با نمایندگی مجلس کلا فراموش نموده اند! نمونه های بارز تعارض منافع که جناب دکتر آخوندی قانونی و بحق پیگیری می نمایند ...

 • ناشناس
  ۰ ۰

  شهرداري 75 ميليون تومان به اسم بیمه تامين اجتماعي از سازندگان مي گيرد و هيچ خدمتي ارائه نمي دهد، آنوقت مهندس ناظر كه بايد 30 باز بازديد برود و 30 بار گزارش بدهد و تا آخر عمر مسئول ساختمان است چون 10 ميليون ميگيرد دزد است؟

 • ناشناس
  ۱ ۰

  شهرداری زیرمجموعه وزارت کشور است پس وزیر کشور باید پاسخگو باشد

 • ناشناس
  ۲ ۰

  در ساختمان هاي شهري كه زمين ها همه مربع مستطيل هستند و با قوانين محدود كننده شهرسازي پلان تمام ساختمان ها شبيه به هم هستند و تمام ساختمان ها با يك نرم افزار محاسبه مي شوند بنا بر اين رقابت مهندسين در اين موضوع بي معني است. فقط در قيمت رقابت وجود دارد كه اين تخفيف باعث رها شدن ساختمان و افت كيفيت مي شود.

 • ناشناس
  ۱ ۰

  چرا هيچ كس به داد مهندسان و معيشت آنها نميرسد ، چرا وزير راه قبل ازاينكه زيرساخت كار فراهم بياورد افدام به ايجاد چالش ميكند، چگونه است كه شهرداري ها هيچ آمادگي و رغبتي در بازرسي ندارند ولي وزير راه به ايشان كار محول ميكند؟ مگر مالك در ساخت وسازكشور بهره بردار نهائي است كه خود اقدام به تعيين ناظر نمايد؟ با اين شيوه نامه وزير محترم راه و شهرسازي عملا مهندسين پايه 3 بخصوص در رشته هاي مكانيك و برق از چرخه كار خارج و بيكار خواهند شد، به اين موضوع كسي فكر كرده است؟؟؟

 • ناشناس
  ۰ ۰

  انبوه ساز بایدم حمایت کند چون
  1- ناظر رو خودش با مبلغ بسیار کمتر از تعرفه انتخاب میکند
  2-ناظر هم برای اینکه برای کارهای بعدی مالک سراغش بیاد احتمالا باید بعضی چشم پوشیها رو داشته باشد

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری