کد خبر 267938

مدیرعامل صندوق ضمانت صنایع کوچک:

صندوق ضمانت صنایع کوچک متولی وام هاست

مدیرعامل صندوق ضمانت صنایع کوچک گفت: صاحبان واحدهای تولیدی که در حادثه زلزله ۲۱ آبان ۹۶ کرمانشاه آسیب دیده اند، ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت خواهند کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، محمدحسین مقیسه یکشنبه شب در جلسه ستاد رفع موانع تولید استان که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، افزود: صاحبان واحدهای تولیدی آسیب دیده با معرفی 2 ضامن این میزان تسهیلات را دریافت می کنند.
وی همچنین اظهار کرد: تولید کنندگانی که پیش از زلزله بدهکار بانک ها بوده اند و پس از زلزله دچار خسارت شده اند، برای پرداخت بدهی خود یک سال فرصت دریافت می کنند.
وی اضافه کرد: پس از وقوع زلزله همکاران ما به سرعت وارد منطقه شدند و به بررسی اوضاع پرداختند که براساس بررسی ها تعدادی از آسیب دیدگان تولیدکنندگانی بودند که بدهکاری بانکی داشتند.
استاندار کرمانشاه نیز در این جلسه خطاب به مدیران بانک ها گفت: اگر برای مدیران بانکی پرداخت تسهیلات امکان پذیر نیست اعلام کنید تا افراد دیگری را جایگزین کنیم.
هوشنگ بازوند عنوان کرد: حدود 6 ماه از زلزله کرمانشاه می ‌گذرد و ما هنوز درگیر پرداخت تسهیلات در مناطق زلزله زده هستیم.
وی اظهار داشت: بانک هایی که در زمینه پرداخت تسهیلات کم ‌کاری می کنند را به ‌زودی شناسایی و با آنان برخورد خواهیم کرد.
استاندار کرمانشاه اعلام کرد: پست بانک تاکنون در زمینه پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی مناطق زلزله زده هیچ اقدامی نکرده که به هیچ عنوان قابل قبول نیست.
در زلزله 21 آبان سال گذشته، 186 واحد صنعتی در 10 شهرستان استان کرمانشاه دچار خسارت شد که رقم خسارت وارده به این واحدها 657 میلیارد ریال است.
با تخریب این تعداد واحد تولیدی، 2 هزار و 750 نفر بیکار شدند.
برای بازسازی این واحدها 2 هزار و 700 میلیارد ریال تسهیلات بانکی نیاز است.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله و 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشته است. 
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرده و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی حدود 100 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دیده اند.

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر