کد خبر 251142

در صورت روند رو به بهبود در کشور؛

کردبچه: احتمال افزایش ورود منابع خارجی به کشور زیاد است/ پیش‌بینی‌ها در رابطه با منابع خارجی تا حدی محقق می‌شود

مشاور رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: در صورتی که روند کشور رو به بهبود باشد، این انتظار وجود دارد که پیش‌بینی‌ها در رابطه با منابع خارجی تا حدی محقق شود.

محمد کردبچه در پاسخ به این پرسش که آیا بودجه 97، سناریوها و احتمال‌های گوناگون در حوزه رابطه با موضوعات سیاسی را مدنظر قرار داده است؟ اظهار داشت: همه این‌ها به این بسته است که در سال 97 شرایط سیاسی چه وضعیتی دارد. این موضوع اهمیت زیادی دارد.به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبرآنلاین، وی افزود: برای نمونه، باید ببینیم که بازار نفت چه شرایطی را می‌گذراند و در عین حال، مناقشه‌های منطقه‌ای و سیاسی به چه شکل خواهد بود. این مسایل روی بودجه سال آینده اثرگذار است. اما با این وجود، به نسبت وضعیت مناسبی داریم.

مشاور رییس سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد: از سوی دیگر، ما در طول این مدت شاهد بودیم که هیات‌های خارجی به ایران می‌آمدند و یا با توجه به رفت‌وآمدهایی که انجام می‌شد، در صورتی که قراردادها و تفاهم‌نامه‌ها عملیاتی شود، احتمال افزایش ورود منابع خارجی به کشور زیاد است.

کردبچه عنوان کرد: نکته‌ای که وجود دارد، این است که در قانون برنامه تا حدودی منابع خارجی را دست بالا گرفته‌‌اند، اما در صورتی که روند کشور رو به بهبود باشد، این انتظار وجود دارد که پیش‌بینی‌ها تا حدی محقق شود. با این وجود، در صورتی که وضعیت بهبود نیابد و یا مناسب نباشد، آن‌وقت کمی مشکل خواهیم داشت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر