کد خبر 250253

باقی مانده سود سهام عدالت کی واریز می‌شود؟

سود سهام عدالت چهار گروه باقی مانده که ۷۸ درصد مشمولین را تشکیل می دهد پس از پایان دهه فجر تا آخر اسفند با توجه به سودهای دریافتی از شرکتهای سرمایه پذیر به حسابشان واریز می شود.

سید جعفر سبحانی، مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی درباره زمان واریز چهار گروه باقی مانده از گروه مشمولین سهام عدالت افزود: سود سهام عدالت چهار گروه باقی مانده که 78 درصد مشمولین را تشکیل می دهند پس از پایان دهه فجر تا آخر اسفند و به مرور به با توجه به سودهای دریافتی از شرکتهای سرمایه پذیر به حسابشان واریز می شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی افزود: از دوازدهم بهمن ماه مصادف با شروع دهه فجر سود 22 درصد از مشمولین که شامل 16گروه بودند، مبلغ حدود 600 میلیارد تومان به حسابشان واریز شد.

وی با اشاره به اینکه پایان سال مالی برخی از شرکتهای موجود در سبد سهام خرداد ماه است، گفت: این تعداد از شرکتهای موجود در سبد سهام عدالت قانونا تا پایان خردادماه سال 97 فرصت دارند تا سود سهام عدالت را به حساب سازمان خصوصی سازی واریز کنند، و با توجه به همکاریهایی که تا به حال داشته اند امید است تا در کوتاه ترین زمان ممکن تا قبل از نوروز 97 سود را به حساب سازمان خصوصی سازی واریز و بین مشمولین باقی مانده تقسیم شود.

سبحانی اظهار کرد: در مرحله نخست واریز سود سهام عدالت حدود 930 میلیارد تومان سود بین تمامی مشمولین تقسیم شد که بر این اساس 16 گروه از مشمولین که در مرحله اول سود خود را دریافت کرده بودند در مرحله نهایی و تکمیلی تمامی باقیمانده سود خود را دریافت کردند.

وی خاطر نشان کرد: سود مشمولین 4 گروه حدودا 80 هزار تومان برای سال 96 و سود مشمولان تحت پوشش نهادهای حمایتی(کمیته امداد امام خمینی و سازمان بهزیستی) و مشمولانی که به صورت داوطلبانه سهام خود را تا سقف یک میلیون تومان تکمیل کرده اند مبلغ 150 هزار تومان است و سازمان خصوصی سازی تمام تلاش خود را خواهد کرد تا پایان سال 96 سود عملکرد سال 95 شرکتهای سرمایه پذیر را به صورت کامل برای تمامی مشمولان تسویه کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • جمال
  ۳ ۰

  سود سهام عدالت

 • سلیمان براهویی
  ۳ ۰

  سود سهام

 • رضا صانعی
  ۱ ۱

  عدالت

 • ناشناس
  ۳ ۰

  سودسهام ماکی واریزمیشودمال همه ریختین

 • ناشناس
  ۲ ۰

  بانک کشاورزی دو میلیون چهارصد و چهل واریز کردبرای سهام ۴۹۰ تومانی .درسه مرحله. بستگی به تاریخ فروش داره.

  • مینا
   ۲ ۰

   فقط یکبار سود سهام 500تومانی را میدن؟؟یعنی فقط دو نیم میلیون تومنواریز میکنن یا بازهم واریز میکنن؟؟؟

 • ناشناس
  ۱ ۰

  من سهام فروختم به بانک ملت فروختم هنوز پول واریز نشده شهریورفروختم 99فروختم

 • میلادفتح الهی اندیمشکی
  ۱ ۰

  🤔🤔🤔😔😔😔👋👋👋👋روحانی مچکریم ک سهام عدالت100ملیون بود کردیش10ملیون👋👋🤔🤔😔😔
  روحانی مچکریم گوشی 400هزارتومنی رو کردی4ملیون😔😔😔🤔🤔🤔🤔🤔👋👋👋🤔🤔🤔