کد خبر 249292

طیب نیا جایزه جهانی بنیاد لی‌کوان‌یو سنگاپور را دریافت کرد

جایزه جهانی بنیاد لی کوان یو بنیانگذار سنگاپور نوین برای اولین بار به یک دانشمند از ایران تعلق گرفت.

به گزارش اقتصاد آنلاین ، در مراسمی که امروز با حضور آقای ادی تئو رییس بنیاد لی کوان یو، تعدادی از مدیران ارشد این بنیاد و وزارت خارجه این کشور و هیئت ایرانی همراه برگزار شد جایزه جهانی بنیاد لی کوان یو که اولین نخست وزیر و بنیانگذار سنگاپور نوین می باشد به دکتر علی طیب نیا دانشمند، اقتصاددان ایرانی و وزیر سابق امور اقتصادی و دارایی کشورمان تعلق گرفت.

این اولین باری است که این جایزه معتبر بین‌المللی  به یک شخصیت برجسته ایرانی تعلق می‌گیرد.

در ابتدای این مراسم آقای ادی تئو ضمن تجلیل از مقام علمی، اقتصادی و سیاسی دکتر طیب نیا به فعالیتهای موثر این استاد دانشگاه در توسعه کشور، بهبود شرایط اقتصادی ایران و کاهش چشمگیر تورم در زمان تصدی وزارت امور اقتصاد و دارایی، نقش کلیدی ایشان در ارتقاء سطح روابط دو جانبه و همچنین توفیقات و فعالیتهای اثر بخش علمی و اکادمیک ایشان از جمله تالیفات و تحقیقات گسترده و ارزنده این اقتصاد دان برتر اشاره کرد.

دکتر طیب نیا نیز پس از دریافت جایزه در سخنانی ضمن تشکر از بنیاد لی کوان یو بدلیل این انتخاب، اظهار امیدواری کرد این امر به بهبود روابط دو ‌جانبه  دولت ایران و سنگاپور و همچنین فعالین بخشهای خصوصی دو ‌کشور در حوزه های مورد علاقه طرفین بیانجامد.

این سیاستمدار ایرانی نقش مؤثری در تقویت روابط اقتصادی ایران و سنگاپور از جمله در امضای موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری که به تصویب دو کشور رسید و از اول ماه آینده میلادی لازم الاجرا می‌شود ایفا نمود.

ملاقات با مقامات عالی رتبه سنگاپور از جمله معا‌ون نخست وزیر، وزیر مشاور دولت و نخست وزیر سابق، وزیر تجارت و صنعت، وزیر ارشد دفاع و امور خارجه و همچنین سخنرانی در فدراسیون کسب و کار سنگاپور و مرکز مطالعات بین الملل راجاراتنام دانشگاه فنی نانیانگ و برگزاری جلسات پرسش و پاسخ در این مراکز از دیگر برنامه های پیش بینی شده هیئت ایرانی می‌باشد.

دکتر طیب نیا را در این سفر، هیئتی بلند پایه متشکل از سفیر ایران در سنگاپور، مدیر کل سرمایه گذاری خارجی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای فنی و اقتصادی ایران و همچنین جانشین رییس سازمان بورس در امور بین الملل و جذب سرمایه گذاری خارجی همراهی میکنند.

24

بیشتر بخوانید
ارسال نظر