کد خبر 222768

رییس مجلس سنای ایرلند تاکید کرد:

استفاده دولت‌های اروپایی از تمام ظرفیت‌ها برای ادامه برجام/ سفر هیات اقتصادی ایرلند به ایران در ماه آینده

رییس مجلس سنای ایرلند با تاکید بر این که تعهدات طرفین به برجام باید ادامه پیدا کند، گفت: دولت‌های اروپایی معتقدند برجام یک تعهد بین‌المللی مثبت به نفع ایران، اتحادیه اروپا و صلح جهانی است، پس از تمامی ظرفیت‌های سیاسی و دیپلماتیک خود برای ادامه برجام استفاده می‌کنند.

دنیس اولونوان روز سه شنبه پس از دیدار با علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در نشست خبری مشترک گفت: حضور ما در ایران، اولین گام در ارتقای روابط فرهنگی، سیاسی و اقتصادی با کشور بزرگ ایران است، ایرلند به عنوان بخشی از اتحادیه اروپا معتقد است تعهدات طرفین در برجام باید ادامه پیدا کند و این معاهده بین‌المللی به این صورت باقی بماند. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، وی خطاب به علی لاریجانی رییس مجلس گفت: از شما و رییس‌جمهور ایران به دلیل مقابله با تروریسم قدردانی می‌کنم، زیرا تروریسم مرز نمی‌شناسد، نمونه آن حمله‌های تروریستی به لندن، پاریس و دیگر کشورهای اروپایی است لذا ما برای مبارزه با تروریسم خواهان همکاری با ایران هستیم.

وی بر تقویت مناسبات ایران و ایرلند به ویژه در حوزه صادرات محصولات کشاورزی، دارو و تجهیزات پزشکی تاکیدکرد.

رییس مجلس سنای ایرلند گفت: ما علاقه‌مندیم رایزنی‌های مختلف به ویژه در حوزه تجارت با ایران داشته باشیم، در همین راستا هیات اقتصادی ماه آینده به ایران خواهد آمد، این گام مثبتی بین ایران و ایرلند در مناسبات اقتصادی تلقی می‌شود.

وی به طرح موضوع اولویت‌های برنامه ششم در جلسه مشترک خود با رییس مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: ما از شنیدن اولویت‌های برنامه ششم ایران به ویژه در حوزه محیط زیست و راه‌های مقابله با کمبود آب بسیار خرسندیم، اگر امکانی مهیا بود آب باران را به ایران صادر می‌کردیم چون در ایرلند در فصولی با افزایش آب باران مواجه هستیم.

رییس مجلس سنای ایرلند در پاسخ به سوالی درباره نقش اتحادیه اروپا در پایبندی به برجام، گفت: دولت‌های اروپایی معتقدند برجام یک تعهد بین‌المللی مثبت به نفع ایران، اتحادیه اروپا و صلح جهانی است، پس از تمامی ظرفیت‌های سیاسی و دیپلماتیک خود برای ادامه برجام استفاده می‌کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر