کد خبر 192428

وزیر اقتصاد، در گفت‌وگوی اختصاصی با اقتصاد آنلاین:

مردم ایران تفاوت میان کاندیداها را می‌دانند/ به کسی که وعده می‌دهد رای نمی‌دهند

در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، تیم خبری اقتصاد آنلاین به سراغ علی طیب نیا، وزیر اقتصاد کشورمان رفت تا بسیاری از ابهامات و وعده های اقتصادی مطرح شده در مناظرات انتخاباتی را واکاوی و بررسی کند.

اقتصاد آنلاین - هوشیار رستمی؛ در این نشست صمیمی که در خیایان باب همایون تهران و در محل ساختمان قدیمی وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد مباحث گوناگون اقتصادی مطرح و علی طیب نیا با سعه صدر مثال زدنی خود پاسخگوی تک تک سوالات بود. مباحث جذاب مطرح شده در این گفت و گو به مرور طی روزهای آینده در اقتصاد آنلاین منتشر خواهد شد.

علی طیب نیا، در گفتگوی اختصاصی با اقتصاد آنلاین با اشاره به اینکه مردم ایران تفاوت میان کاندیداها را می دانند و به کسی که وعده میدهد رای نمی دهند، گفت: مردم ایران نتایج مدیریت اقتصاد در دولت قبلی را دیدند و از یک سوراخ دوبار گزیده نمی شوند.

وی گفت: از دیدن مناظره ها متاسف و نگران شدم. بجای برنامه و تحلیل مشکلات کشور و حرفهای کارشناسی، برخی کاندیداها فقط وعده می دهند. وعده هایی که امکان اجرا شدن ندارد و قابل تحقق نیست.

وزیر اقتصاد با تاکید بر اینکه مردم ایران نتیجه وعده های بدون پشتواته را یکبار تجربه کرده اند و از یک سوراخ دوبار گزیده نمی شوند، گفت: مردم از اقتصاددانان و کارشناسان بپرسند که آیا امکان اجرایی شدن این وعده ها وجود دارد یا نه؟

طیب نیا در پایان این بخش از گفت و گو تاکید کرد: مردم ایران به کسی رای می دهند که تجربه حل مشکلات را دارد، کسی که در کارنامه اش موفقیت اجرایی بوده، کسی که برنامه عملیاتی دارد و وعده های بی حساب نمی دهد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • تولید کننده
  ۱۵ ۳

  با مالیاتهای جور واجور کمر تولید را شکسته اید ، تولید را تعطیل کرده اید و میگویید اشتغال ایجاد کرده اید ! ! ! !

  • ناشناس
   ۶ ۶

   مردم ایران نتایج مدیریت اقتصاد در دولت فعلی را دیدند و از یک سوراخ دوبار گزیده نمی شوند.

 • ناشناس
  ۷ ۳

  مالیات مالیات مالیات

 • ناشناس
  ۷ ۲

  باشه هر چی شما بگی . درود بر پروژه رقیب هراسی . رای ما رکود شدید و مالیات کمرشکن . خوبه دیگه ؟

 • ناشناس
  ۶ ۷

  اين دولت بهترين عملكرد اقتصادي را در بين دولتهاي بعد از انقلاب داشته است (كه كاملا منطقي است با توجه به وزير اقتصاد دانشمند). مخالفان چشم ديدن بهروزي كشور را ندارند. دولتي كه با ركود تورمي دست پنجه نرم كنه و از هر دو به سلامت بيرون بيايد بسيار تواناست. رشد منفي 6.8 درصد همزمان با تورم 40 درصد به رشد 8 درصد و تورم زير 10 درصد رسيده است. براي دو ميليون نفر هم اشتغال درست كرده است. ثبات اقتصادي و ارزي درست كرده است. ما از اين تشكر مي كنيم. فقط توجه كنيد كه 191 ميليارد دلار درامد ارزي داشته و 26 ميليارد دلار را به صندوق ذخيره ريخته است. (يعني 165 ميليارد و سالي 41 ميليارد).

 • نوشین
  ۵ ۴

  به جای اینکه ساختار مالیات را اصلاح کنید و از وارد کننده ها مالیات بگیرید از تولید کننده ها مالیات می گیرید، درآمدهای دولت چه نفتی و چه مالیاتی پایدار نیست چرا که نقت که پولش داخل نمی آید و مالیات هم منجر به ورشکستگی بنگاه های تولید خواهد شد و فرزندان مظلوم شما به دلیل پولدار بودن واردات می کنند، این وضعیت است که برای ما درست کرده اید.

 • محمد احمدی
  ۰ ۱  80 هزار میلیارد تومان درآمد هدفمندی یارانه است/
  الان میگویید قانون گفته نصفش به مردم بدهند/
  منم میگویم قانون اشتباه کرده و فورا تغییر کند، درامد هدفمندی یارانه باید همه اش به مردم نیازمند بدهند و نه جای دیگر خرج شود/
  باید همه این مبلغ به مردم بدهند منتها مردم مستمند/
  اگر حدود آن 20 میلیون نفر کفته شده برخودار و بی نیاز حذف شود، حداقل باید بیش از دو برابر یارانه کرد.
  ولی من پیشنهاد میکنم این حدود 100 هزار تومان اضافی را سرمایه گذاری در شرکتهای مولد کرده و رایگان و فوری سهامش به مردم بدهند، اینگونه هم تولیدی و اشتغال افزایش میابد و هم قدرت خرید مردم افزایش میابد.
  سهام عدالت بد اجرا شد، خیلی از محرومین نگرفتند، ولی ان روستانشین زمین دار که عایدی میلیاردی دارد سهام عدالت گرفت! ولی بیکار فقیر شهری نگرفت! تازه سهام عدالت ده سال معطل است چون قسطی از سودش بود! این نوع توزیع ثروت اصلا به درد بخور نیست.

 • حسن
  ۳ ۳

  چرا مگر روحاني وعده 100 روزه نداد

 • حسینی
  ۱ ۰

  اگر روحانی نبود الان ما در جنگ بودیم و آواره کشورهای دیگر بودیم مردم بخدا قدر روحانی و دولت تدبیر و امید را بدانید به وعده های پوشالی کاندیداهای دیگر دلخوش نباشید. دشمنان کشور بخصوص آمریکا و عربستان در کمین جنگ با ایران نشسته اند. از پس این دشمنان فقط دولت روحانی با سیاست و دیپلماسی میتواند براید. مردم شما را بخدا خوب تفکر کنید .

 • مظفرخان
  ۱ ۲

  زنده باد روحانی حقا و انصافا مملکت را خوب اداره کرد.