کد خبر 184038

۴۰ هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی در کشور توزیع شد

نوبخت: سال ۹۵ کسری بودجه نداشتیم

سخنگوی دولت گفت: سال گذشته دولت با کسری بودجه مواجه نشد و منابع بودجه از طریق درآمدهای نفتی، مالیاتی و حقوق گمرگی و واگذاری دارایی‌های مالی و اوراق محقق شد.

محمدعلی نجفی، استاندار گیلان روز پنج شنبه به مناسبت عید نوروز با دکتر محمدباقر نوبخت، معاون رئیس جمهور و سخنگوی دولت در استانداری دیدار و گفت‌وگو ﻛﺮﺩ. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر نوبخت در این دیدار با اشاره به اینکه گیلان از لحاظ مدیریتی جزو استان‌های با طراز بالای کشور محسوب می‌شود، گفت: به مدیران استان تبریک می‌گویم که استاندار شما از استانداران موفق در دولت است و بخوبی سیاست‌های دولت تدبیر و امید را در استان اجرا می‌کند.

وی با اشاره به تحقق بودجه سال ٩٥ گفت: سال گذشته دولت با کسری بودجه مواجه نشد و منابع بودجه از طریق درآمدهای نفتی، مالیاتی و حقوق گمرگی و واگذاری دارایی‌های مالی و اوراق محقق شد.

سخنگوی دولت افزود: دولت در حالی سال گذشته را بدون کسری به پایان برد که عده‌ای در ابتدای سال پیش بینی می‌کردند که کسری داشته باشیم.

دکتر نوبخت گفت: در سال ٩٥ چهل هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی در کشور توزیع شد که ٣هزار میلیارد تومان بیشتر از پیش بینی ابتدای سال بود.

وی ادامه داد: با هر محدودیتی که بود، دولت توانست یارانه‌ها را به موقع به حساب مردم واریز کند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: خوشبختانه دولت در بخش درآمدهای مالیاتی نیز به خوبی عمل ﻛﺮﺩ و با دریافت ٨٤ هزار میلیارد تومان مالیات، چهار هزار میلیارد تومان بیشتر از پیش بینی ابتدای سال عمل شد.

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱۶ ۱

  مالیات نادرستی مثل، مالیات بر ارزش افزوده 9% (عملا بر مصرف)، عملا از همه آحاد جامعه حتی بیماران نیازمندان و بیکاران فقیر گرفته می شود!
  عوارض های گوناگونی که موجب گرانی خدمات شده است! تسعیر ارز، و کاهش ارزش پول کلی!
  گران گردن قبوض خدمات مثل آب و برق و گاز!

  • علی
   ۸ ۰

   مالیات بر ارزش افزوده باید بر سود باشد نه بر قیمت فروش

 • اینده نگر
  ۱۲ ۰

  پس بدهی 750 هزار میلیارد تومانی دولت و اوراق قرضه که چاپ کردید چه بود؟

 • دل شکسته
  ۱۱ ۰

  چطور کسری نداشتین ک پاداش پایان خدمت فرهنگیان رو ندادین؟؟؟!!!

 • ناشناس
  ۱۳ ۰

  اون دولت یارانه برای این دولت به ارث گذاشت و این دولت هم کلی اوراق با سودهای بالا که باید پرداخت بشه برای دولت بعدی میزاره .موندم دولت بعدی چه کار باید بکنه. فکر کنم مثل زمان قاجار تیکه تیکه ایران رو بفروشه تا خرج دولت و اطرافیانش دربیاد.اینا کم کم کشور رو از پا میندازه

  • ناشناس
   ۳ ۱

   این دولت کلی درامد از طرح تعویض شناسنامه و کارت ملی کسب کرد و صداشم درنیاورد

 • ناشناس
  ۱۰ ۰

  کسری بودجه عمرانی دولت باعث توقف بسیاری از طرح های راهسازی و ریلی و بیمارستان سازی و سالن ورزشی سازی شده

 • ناشناس
  ۲ ۰

  با سلام هرکی یه تریبون گیرش میاد به نفع خودش حرف میزنه استاندار موفق این باشه وای به حال استانای دیگه
  گیلان جزء بی نظم ترین و محرومترین استانهاست و بیشترین رانت و پارتی بازی در این استان هست حالا چطوری استاندار موفقی داره من نمیدونم شماها بگین

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری