کد خبر 182069

مهمترین اقدام بانک مرکزی، هموار کردن مسیر الحاق ایران به FATF است

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران تاکید کرد: مهمترین اقدامی که بانک مرکزی در حال حاضر می‌تواند پیگیری کند، هموار کردن مسیر پیوستن کامل ایران به FATF است.

مسعود خوانساری درباره پیوستن کامل ایران به گروه ویژه اقدام مالی (FATF) و به منظور برقراری ارتباطات بانکی بین المللی گفت: در صورتی که ایران به طور کامل به FATF نپیوندد، تمامی ارتباطات بانکی ایران با بانک‌های بین المللی قطع خواهد شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایبنا، ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی روز جمعه در گفتگویی اعلام کرد: تا ماه می ۲۰۱۷ (اردیبهشت/خرداد ۱۳۹۶) زمان ما برای تکمیل اقدامات عضویت در FATF است که با برنامه ریزی و تلاش هایی که انجام شده تا آن زمان به استانداردهای لازم برای عضویت در این نهاد خواهیم رسید.

سیف اظهارداشت: ما در حال استفاده از ۱۸ ماه زمانی هستیم که تا عضویت در این نهاد فرصت داریم و باید تا ماه می ۲۰۱۷ اقدامات خود را تکمیل کنیم که تاکنون نیز کارهای خوبی انجام شده است؛ ضمن اینکه قبل از این هم ما قانون مبارزه با پولشویی و قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم را در مجلس تصویب کرده بودیم و فکر می کنیم تا آن زمان روند به پایان برسد و به FATF ملحق شویم.

رئیس اتاق بازرگانی تهران خاطرنشان کرد: در صورتی که ایران عضو FATF شود، بانک های ایران می توانند سطح کنونی مبادلات خود را با بانک های دنیا افزایش داده و روابط کارگزاری بیشتری را برقرار کنند.

لازم به ذکر است که ایران در حال حاضر به طور موقت و برای ۱۸ ماه به عضویت FATF درآمده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر