{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 182021

تعیین رقم دستمزد سال ۹۶

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: در نشست‌های سه‌جانبه‌گرایی دستمزد مورد بررسی قرار می‌گیرد و اصلا هیچ رقمی در ذهن دولت نیست.

علی ربیعی درباره نرخ احتمالی دستمزد در سال آینده اظهار داشت: یک میلیون و 100 هزار تومان در حال حاضر رقم دستمزدی است که کارگران دریافت می‌کنند.به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبرآنلاین، وی در پاسخ به این پرسش که مدنظر دولت برای نرخ دستمزد سال آینده چیست؟ با توجه به این‌که حداقل دستمزد حدود 800 هزار تومان است، آیا رقمی بیش از یک میلیون تومان برای حداقل دستمزد تعیین می‌شود؟ افزود: در نشست سه‌جانبه کارگران، کارفرمایان و دولت این موضوع بررسی می‌شود و اصلا دولت هیچ رقمی در ذهنش نیست.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این‌که نشست‌های سه‌جانبه نرخ را تعیین می‌کند، تصریح کرد: شما می‌گویید دولت چه نظری دارد، من به شما می‌گویم که در نشست‌های شورای عالی کار نرخ تعیین می‌شود.

بنا به این گزارش،موضوع تعیین دستمزد امسال کمی متفاوت‌تر از سال‌های گذشته بود. اگر هر ساله حداقل دستمزد صرفا با چانه‌زنی گروه‌های کارگری، کارفرمایی و دولت تعیین می‌شد، اما امسال پیش از ورود به مقوله تعیین دستمزد، توافقی بین سه ضلع شرکای اجتماعی حاصل شد و آن هم تهیه هزینه معیشت زندگی یک ماهه یک خانواده کارگری با میانگین ۳.۵ نفر بود که در نهایت این هزینه در کارگروه تخصصی دستمزد، ۲ میلیون و ۴۸۹ هزار تومان تعیین شد.

تعیین هزینه ۲ میلیون و ۴۸۹ هزار تومان مقدمه‌ای شد برای آغاز جلسات شورای عالی کار که نخستین جلسه آن هفته گذشته بود. خروجی آن جلسه که با حضور اعضای کارگری، کارفرمایی و دولتی شورای عالی کار برگزار شد این بود که هر یک از گروه‌های کارگری و کارفرمایی در جلسه بعد که امروز برگزار می‌شود، جمع بندی و پیشنهادات خود را درباره دستمزد ارائه دهند.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱ ۲

  از اینکه با دستمزد های فعلی زندگی کردن تقریبا امکان ندارد شکی نیست . اما از طرفی افزایش دستمزد از کدام محل تامین باید شود؟ باید از محل تولید تامین شود. در شرایط فعلی که بنگاه تولیدی خرج و دخل نمی کند ، و تولید صرفه ندارد و رکود حاکم است و کارفرما برای زندگی خود لنگ است ، دستور افزایش دستمزد ،عیدی، بیمه، هیچ دردی را دوا نمی کند. و در نهایت تعطیلی بنگاه های تولیدی را در پی دارد.

 • حسين
  ۱ ۱

  تو نگران نباش اين دولت اينقد پول داره تا بتونه حقوقه كارگرا رو با كمك بهبخش خصوصي حداقل 3 ميليون برسونه.
  نميدونم بعضيانگرانه جيبه خودشونن يا چي ميان نظر ميدن ...

 • ناشناس
  ۰ ۰

  چیه اینقدر بحث میکنید فوق فوقش ده درصد اضافه میشه

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری