{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 179675

افزایش ۶۰درصدی سقف حقوق مدیران

سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه در مجلس از تصویب سن ۵۰ سال برای بازنشستگی بانوان شاغل خبر داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، محمد خدابخشی در نشست خبری صبح امروز (سه شنبه) خود اظهار کرد: پیش از این در تبصره ۱ ماده ۳۸ لایحه برنامه ششم در خصوص پرداخت حقوق و دستمزد به مقامات و کارکنان و دستگاه‌های اجرایی، چهار گروه (از جمله افرادی که مشاغل تخصصی دارند، افرادی که در واحدهای عملیاتی مثل بیمارستان‌ها مشغول کار هستند و کسانی که در مناطق مرزی و محروم مشغول فعالیت هستند) از سقف تعیین شده مستثنی شده بودند و مقرر شده بود که می‌توانند مازاد سقف تا ۶۰ درصد به آنها پرداخت انجام شود.

وی افزود: با ایراد شورای نگهبان و این استدلال که تعیین سقف برای پرداخت حقوق مقامات و دستگاه‌های اجرایی باعث خروج نخبگان از دولت می‌شود، مدیران هم به عنوان گروه پنجم به استثنائات اضافه شدند و بر این اساس مدیران هم می‌توانند تا ۶۰ درصد بالاتر از سقف تعیین شده برای حقوق و دستمزد مقامات و دستگاه‌های اجرایی حقوق دریافت کنند.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی در توضیح آخرین اصلاحات کمیسیون تلفیق برنامه ششم ادامه داد: در مورد فاینانس شورای نگهبان شبهه ربوی بودن آن را مطرح کرده بود اما مجلس روی مصوبه خود اصرار کرد و با ایراد مجدد شورای نگهبان کمیسیون تلفیق مجددا مصوبه پیشین خود را تایید کرد. همچنین درباره ترکیب شورای پول و اعتبار نیز شورای نگهبان نسبت به حضور اعضای شورا غیر از قوه مجریه ایراد گرفته بود که در این رابطه هم کمیسیون تلفیق بر مصوبه مجلس اصرار کرد که این دو مورد در برنامه پنجم مسبوق به سابقه بوده و از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام به تصویب رسیده بود.

خدابخشی یادآور شد: در خصوص شورای فقهی که به عنوان یکی از ارکان بانک مرکزی مصوب شده بود، شورای نگهبان گفته بود که مصوبات شورای فقهی نباید با نظرات و اختیارات شورای نگهبان مغایرت داشته باشد، لذا این قید به این مصوبه اضافه شد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه ششم همچنین از حذف شورای اجتماعی از مصوبات برنامه ششم برای تامین نظر شورای نگهبان خبر داد و افزود: در مورد نظارت دیوان محاسبات بر نهادهادی عمومی غیر دولتی مثل تامین اجتماعی، شهرداری‌ها و هلال احمر نیز بر مصوبه قبلی مجلس اصرار شد.

خدابخشی با اشاره به ایرادات مجمع تشخیص مصلحت نظام به مصوبات برنامه ششم نیز گفت: نظر شورای نگهبان این بود که ۱۴ ایراد مجمع نیز مورد بررسی قرار گیرد. در یکی از این موارد ساز و کاری برای تسهیم منابع حاصل از فروش نفت خام و میعانات گازی تعیین شده بود و سهم صندوق توسعه ۳۰ درصد، سهم مناطق نفت خیز، گاز خیز و کمتر توسعه یافته ۳ درصد و سهم وزارت نفت ۱۴.۵ درصد دیده شده بود. همچنین برای سهم دولت از نفت کف ۸۳ هزار میلیارد تومانی پیش بینی شده بود که این حذف شد. در واقع ما به دولت مجوز داده بودیم که اگر سهم دولت از نفت کمتر از ۸۳ هزار میلیارد تومان باشد از حساب ذخیره ارزی برداشته کند و اگر موجودی حساب کافی نبود اوراق تعهد زا بفروشد که برای رفع ایراد این مجوز را حذف کردیم.

وی ادامه داد: به موجب این مصوبه سهم نفت براساس جدول منابع و مصارف برنامه ششم مشخص می شود. نگرانی مجمع این بود که ممکن است وابستگی بودجه به نفت افزایش یابد، اما نسبت‌ها و قواعد مالی که در این جدول تعریف شده به گونه‌ای است که طی سال‌های برنامه وابستگی بودجه به نفت کاهش می یابد.

خدابخشی اضافه کرد: همچنین پیش از این مجوزی به صندوق توسعه ملی داده شده بود که به طرح های تولیدی افراد حقیقی و حقوقی غیر دولتی که با سازمان های توسعه ای ایدرو و این ایدور مشارکت و در مناطق کمتر توسعه یافته سرمایه گذاری کنند، به نسبت ۴۹ به ۵۱ درصد تسهیلات دهد که در اصلاحیه این مصوبه سهم شرکت های توسعه ای ۳۰ درصد و سهم افراد حقیقی و حقوقی غیر دولتی ۷۰ درصد تعیین شد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه ششم یادآور شد: مجمع تشخیص همچنین بازنشستگی ۲۰ ساله بانوان را دارای بار مالی عنوان کرده بود. ما برای حل این مشکل شرط سنی تعیین کردیم که بازنشستگی ۲۰ ساله در صورت داشتن ۵۰ سال سن امکان پذیر باشد. همچنین در مورد رانندگان وسایل نقلیه سنگین بین شهری، راهداری و راهسازی که ۲۵ سال سابقه بیمه دارند بازنشستگی آن‌ها با ۲۵ روز حقوق مشروط به داشتن ۵۵ سال سن شد.

خدابخشی همچنین گفت: پیش از این دولت مکلف شده بود تا سال سوم اجرای برنامه نسبت به تامین نیروی انسانی مجتمع های اداری مورد نیاز شهرستان و بخش‌های جدید التاسیس را اقدام کند که مقرر شد این کار در سقف پست‌های سازمانی مصوب انجام شود.

وی ادامه داد: در بحث همسان سازی حقوق شاغلین و بازنشستگان، محل تامین اعتبار آن بدهی دولت به تامین اجتماعی تعیین شد. ما هدف گذاری کرده بودیم که تا پایان برنامه حقوق شاغلین و بازنشستگان ۹۰ درصد همسان شود، که در اصلاحیه جدید این همسان سازی تا ۸۵ درصد به تصویب رسید.

سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه ششم در پایان از حذف مصوبه پیشین مجلس برای مرخصی دو هفته ای تشویقی آقایانی که دارای فرزند می شوند خبر داد و گفت: برنامه ششم متناسب با نیازهای مردم نوشته شده و در تعامل با سازمان برنامه یک برنامه علمیاتی و نظارت پذیر به تصویب رسیده که تلاش می کنیم بودجه ۹۶ نیز همسو با برنامه ششم به تصویب برسد.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱۲ ۱۰

  خدا لعنتشون کنه هر کسی که باعث شده سن بازنشستگی زنان به 50 سال برسه ... خدا برکت زندگی رو ازشون بگیره

  • سلام
   ۸ ۲

   فعلاً که همین 50 سال هم حذف شد ، قانون امروز تصویب شد و برگشت به حالت قبلی
   یعنی بازنشستگی با 20 سال سابقه حذف شد

 • ناشناس
  ۱۴ ۳

  اصلا کار حساب شده ای نیست . یعنی خانم ها تا توی قبر باید کار کنند بعد حرف از استحکام خانواده میزنن

 • ناشناس
  ۱۲ ۶

  45 سال مناسبتر است

 • ناشناس
  ۹ ۱

  مگه میشه خانمها با 50 سال سن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • ناشناس
   ۱ ۲

   خخخخخخخخخخخخخخ

 • ناشناس
  ۵ ۳

  خوشي تو زندگي رو حروم كردن بمردوم

 • ناشناس
  ۸ ۲

  اين نماينده ها براي رفاه مردوم كار ميكنند يا براي عذاب مردم

 • ناشناس
  ۵ ۳

  تیشه به ریشه کانون خانواده ها و اشتغال جوانان زده شد

 • ناشناس
  ۶ ۸

  اگر به مراکز مشاوره طلاق و ازدواج مراجعه کنید - بیشتر طلاقها مربوط به زنانی است که در بیرون از خانه کار میکنند و درآمدی مستقل از شوهرشان دارند و همین درآمد مستقل زنان باعث میشود که مدام شوهران خود را تحقیر کنند و سرکوفت بزنند و در نهایت زندگی به طلاق میکشد - البته زنی که در اداره دولتی از صبح تا عصر کار کند دیگر توان و فرصت بچه داری و آشپزی و تربیت فرزند و همسر داری و نوازش شوهر را ندارد - پسر شوهر مجبور میشود با زن غریبه ارتباط برقرار کند

  • علی
   ۷ ۳

   البته بالعکس هم میشود..وقتی شوهر برای مخارج زندگی دو یا بعضا سه شیفت کار کند..دیگر حالی ندارد که در خانه خرج کند ..بنابراین زن و بچه هم بالاخره نیازهایی دارند..امیدوارم مسولین چشم باز کرده و طلاقها را ببینند...حقوق کارمند و کارگر 10 درصد و حقوق مدیران تا 60 درصد....
   عجب نماینده هایی داریم..خب خودشون همه در آینده مدیر میشوند باید توشه جمع کنند دیگه...

  • حسن
   ۱ ۲

   همه اش درسته غیر جمله آخری !!

 • ناشناس
  ۱۹ ۴

  خدا لعنتشون کنه اونایی که با بازنشستگی پیش از موعد زنان مخالفت می کنن

 • یوسفی
  ۱۶ ۰

  .وقت بخیر.الان موضوع بازنشستگی زنان با 20سال سرگرمی جدید دوستان مدیرومسئول ومجلس است؟
  درکجای دنیا مصوبه ای که مجلس به ارگانهای بتاریخ 26دیماه یکسال اعلام میکند درکمترازیکماه ونیم درهمان سال به این شکل مضحک وخنده دارتغییرمیکند.
  قانونی وجودداشت که خانمهابا20سال سابقه وشرط 42سال سن میتوانندبازنشست شوندبا 20روزحقوق،یکدفعه با کلی بوق وکرنا اعلام شد که قرارست شرایط به نفع زنان تغییرکند.مجلس 26دیماه صندوق بازنشستگی دولتی وتامین اجتماعی و..راملزم کرد به بازنشستگی 20سال بدون شرط سنی.
  یکدفعه چطورشد خواب نماشدنداقایان وخانمهای شکم سیروتغییرش به این شکل دور ازخرد به 20سال باسن 50سال درکمتراز یکماه ونیم،اعلام شد؟
  یعنی یک موضوع کاملاساده که حمایت ازبنیان خانواده وکم کردن فساد هست درکش برای شمامثلا تصمیم گیرندگان مملکت انقدرسخت است؟؟؟یاکوچه ی علی چپ راحتتراست برایتان؟
  زنهازمانی انقدرتحت فشارنابرابریهای اجتماعی بودندوانقدرتبلیغات معکوس درجامعه انجام شدبرای بکارگیری ایشان بادستمزدپایینتروتلاش بیشتر،که باورشان شد و هجوم بردند سمت دانشگاه ودرس وبعدم کار.امابیعدالتیهاونگاه ابزاری یاجنسی انقدرانهاراتحت فشارقرارواد که بعدازگذشت تقریبا 20سال همه ی خانمهامتوجه شدنداولا چه کلاهی سرشان گذاشته شده ثانیا اساس زندگی وخانواده شان داردبه نابودی میرود،پس متوجه شدندکار،آنهم بشکل تمام وقت اسیبی جدی به سلامت روح وجسم خودشان وهمسروفرزندانشان میزند.
  اماشرایط اقتصادی انقدربد درجامعه تعریف شده وانقدربی عدالتی رفاهی وجوددارد که خانواده نیازبه درامدی هرچندکم ازسمت مادر دارد.
  از دوستانی که ازبارمالی به تامین اجتماعی دادسخن داده اند یک سوال دارم وقبلش یک تذکر.چه کسی به شماگفته شماداریدحقوق مردم رامیدهید؟مگرعیرازاین است که حقوق تمام ادارات وسازمانهای دولتیوبیشترنیمه دولتیها ازبودجه ودرواقع ازسرمایه ی ملی وپرداختهای بیمه ومالیات تک تک ما،پرداخت میشود؟
  پس چرادوستان فکرمیکنند ومیخواهند دراذهان جابیاندازندکه تامین اجتماعی باکسربودجه مواجه شده است و..خب بجای حقوقهای حداقل بالای 20میلیون که برای مدیران لطف کردیدتعریف کردید کم کنیدتابودجه هرز نرود وقشرمتوسط له شده درجامعه ودرواقع فقیر به حق شرعی وقانونی واخلاقیشان برسند.
  واماسوال من:
  شمافکرافسردگی زنان هستید؟(ازقول جناب عارف که جامعه ی ایران راباخارج مقایسه کرده بودند)شمافکرعدالت هستید؟
  فکرحفظ بنیان خانواده هستید درجامعه؟
  ازبین رفتن فساد؟
  خب بفرمایید یک زن شاغل تمام وقت وقتی به منزل میرسدحالابایدبچه ها راسروسامان بدهد،شام تهیه کند،خانه راجمع وجورکند.شام تمام شدکارهای منزل راانجام دهد،ناهارفردای بچه هاوهمسر(چون به لطف قوانین زیرخاکی شمادوستان فرهیخته ناهاروسرویس چندسالی هست حذف شده است)وقتی بخواهدبخوابد جانی دارد روان اسوده ای دارد که بتواند حداقل نیازهای زناشویی خودیاهمسرش را ببیندیاتامین کندیاتامین شود؟....
  بفرماییدشماقرارست برای 20سال 20روز حقوق بدهید چه فرقی دارد ان خانم 30 سالش باشد یا40 یا60؟
  به مردم فکرمیکنیدیا بیمه ی بیشترپرداخت کردنشان وتعدادسال کمتری بازنشستگی به ایشان پرداخت کردن؟
  درکجای دنیاجزکشورهای کمونیستی و کشورهای عتیقه،قوانین انقدریکسویه دیده وتعیین میشور؟
  کدام کشور مجلس قانون تصویب میکند بعد تامین اجتماعی گریه وداد وفریادمیکندکه پول نداریم وقانون را به همین راحتی تغییروبه ضرر قسمت مهمی ازجامعه میکنند؟
  هیچکدام ازشما مثلامدیران ومسئولین حق تاییدچنین قانون ضربه زننده به خانواده وجتس زن رانداشته وندارید.
  کارشما وقانون شمایک قانون سودجویانه وتیشه به ریشه ی خانواده زنتده است.
  بجای قوانین بی خردانه ی اینچنینی،پایه ی حقوق مردم رادرست تعریف کنید.همانقدرکه فکرتعریف حقوق بالای 20میلیونی عزیزان زحمت کش !!مدیرهستید،فکرمردم زحمت کشی باشیدکه زحماتشان درگوشه گوشه ی این مملکت نباشد همه مان ن لنگ نان شبمان خواهیم بود خصوصاشمادوستانی که به حقوق کم راضی نیستیدوچندشغله ایدوبرای هرشغل ودرامدهم همیشه جواب ودرواقع توجیه جالبی!!دارید.
  مسئولین محترم ازبالاترین تاپایینترین مقام،لطفاخدایی که دستاویزی برایتان شده فرامدش نکنید برای خدا به زمین زدن هیچکس کاری ندارد.لقمه ی حلال به خانه هایتان ببرید مرگ فقط برای همسایه نیست ودست ازوضع قوانین پرت،برداشته مشکلات ریشه ای واساسی جامعه را دریابید.
  قطعاهمه ی اینهارامیدانیدولی بین دانستن ودرک فاصله ای هست که گفتم کمکتان کنم برای کم کردنش.
  به امیدروزی که ایران الگوی دیگرکشورهابرای وضع واجرای قوانین عادلانه وانسانی باشدبدون حضورعده ای که انسانهای شریف هم به آتش انهامیسوزندوزیرسوال میروند...

  • یک خانم کارمند
   ۵ ۰

   صحبتهای آقا یا خانم یوسفی رو تأیید میکنم . درود بر شما

 • ناشناس
  ۲ ۰

  مازاد سقف تا ۶۰ درصد را عشق است

 • مهناز
  ۵ ۰

  این که دیگه بازنشستگی پیش از موعد نیست. خیر سرشون اینقدر سر و صدا کردن فقط برای بدتر کردن شرایط بود.

 • جواد آذرنیا
  ۵ ۰

  با قانون 50 سال سن بازنشستگی زنان که اکثر خانم ها 30 سال خدمتشان هم پر میشه و بازنشست میشوند دیگه چه نیازی به پیش از موعد است. این نماینده ها هنگام قانون گذاری فکر هم می کنند که چی دارن تصویب می کنند؟

 • ناشناس
  ۷ ۱

  تورا به خدا این قانون کانون زندگی مردم رو بهم می زنه

 • ناشناس
  ۸ ۳

  20 سال بدون شرط سنی برای خانمها مناسبه

 • مادر شاغل
  ۷ ۲

  یه روز امیدوار میکنن با بیست سال بدون شرط سنی یه روزهم به کل ناامیدمون میکنن با پنجاه سال اگه کارشناساتون نیازهای جامعه را تشخیص نمیدن ونمیتونن این مسئله را حل کنن از خود خانمهای شاغل همه پرسی بزارین و نظر بخواهید

 • ناشناس
  ۷ ۱

  شمار رو به این روزهای عزیز این قانون رو به حالت اول برگردونید بزارید بقیش هم این جوونا بیان سرکار آخه این چه مصوبه ای بود بعد هم تشویق می کنید به فرزند آوری آخه کدوم آدم حاضره با این وضعیت بچه بیاره هیچ کس به این قانون راضی نیست مسئولین محترم مطمئن باشید این مصوبه تبعات بدی خواهد داشت هم به جامعه و هم به بنیان خانواده .

 • ناشناس
  ۷ ۰

  کسی که دلش نسوخته به حال خانم ها. اونوقت حرف از این میزنن که آینده خانم ها به خطر میافته. شما چکار دارید طرح که دادید تصویب کنید. نماینده های مجلس که زحمت خودشون کشیدن بقیه چرا اینقدر یقه خودشون رو برای فعالیت اجتماعی خانم ها پاره میکنن. خانم ها که مجبور نکردن هر کسی که دلش خواست بازنشسته میشه. شما اگه راست میگید به فکر استحکام خانواده ها باشید که مادر ها بالای سر خانوادهشان باشند.

 • ناشناس
  ۱ ۰

  ... با این قوانینتون

 • ناشناس
  ۹ ۰

  دوستان بهتر است کمپینی جهت اعتراض به سن بازنشستگی خانمها بذاریم تا مجلسی ها صدایمان را بشنوند

 • مادر شاغل
  ۱ ۱

  یعنی قانون 20 سال سابقه با 42 سال سن حذف شد یا نه ؟ کسی میدونه؟

 • ناشناس
  ۳ ۰

  نماینده زنان پس چکاردارن می کنن فقط شعارمی دن بازنشستگی زنان به کجارسید...

 • نسرین
  ۳ ۰

  سلام لطفا بازنگری کنید و شرایط سنی رو بردارید.اجازه بدید جوانها وارد بازار کار بشن

 • مریم
  ۴ ۰

  سلام شورای نگهبان مسولین تورو به خدا با قانون 20سال 42 سال سن برای خانمهای کارمند موافقت کنید به بچهامون رحم کنید تورو به تمام مقدسات قسمتون میدم

 • ناشناس
  ۱ ۰

  چرا قبل از اینکه قانونی که هنوز صددرصدنشده به مردم اعلام میکنن آخر این چه مملکتی است خواهشا رسیدگی کنید تا کی باید کار کنیم خسته شدیم دیگه توانی نداریم بابا همون 50 سال سن هم تصویب نشد چرا ؟چرا؟ چرا

 • اندکی تفکر
  ۱ ۰

  من وقتی پنجاه سالم بشه ۳۰ سال سابقه کار خواهم داشت !!!
  دوستانم که باهاشون یکسال تفاوت سابقه کار داشتم باقانون بازنشستگی پارسال رفتن و عاقبت بخیر شدن
  منم خیلی به امسال امیدوار بودم اما متاسفانه اینطوری شد!
  خدا کنه دوباره درستش کنن .....

 • ناشناس
  ۴ ۰

  بابا تروخدا این کارو نکنید توان خانمها با توان آقایان فرق داره خانمها وقتی از سر کار میرن منزل تازه کار و آشپزی و بچه داری باید بکنند بعضی ها هم منزلشون تا محیط کارشون فاصله زیاد داره بعضی ها مریضن ، خود من ام اس دارم و هم اینکه محل کارم تهران هست و منزلم کرج . چرا با زندگی مردم بازی میکنید باشه هر کی خواست با 42 سال سن و 20 سال سابقه بیمه بازنشسته بشه هر کی دلش خواست کار کنه ، بکارش ادامه بده خوب حرفی نیست کار کنه شرایط آدما با هم فرق داره یه کمی منصف باشین آخه چرا نماینده ها واسه سرنوشت ما تصمیمات غیر منطقی میگیرن با سرنوشت و زندگی و خانواده ما دارن بازی میکنن

 • ناشناس
  ۱ ۰

  حداقل قانونی میذاشتن برای مادران بچه های خاص.من مادر بچه اوتیسم که اندازه ده تا بچه باید براش وقت بذاری چطوری باید سی سال کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟این آقایون اصلا میدونن مادر بودن یعنی چی؟میدونن مادر بچه های معلول واوتیسم که هرروز بچشونو باید ببرن کاردرمانی وگفتاردرمانی ودکتر و....اصلا رنگ خونشونو نمیبینن

 • کارمند مستاصل
  ۲ ۰

  توروخدا کمی انصاف بخرج بدهید بجای سرکارماندن کارکنان خسته وبی انگیزه جوانترها رو سرکاربیارند خانمها کشش اینهمه سال کار روندارند باتوجه به اینکه خانمهاستون خانواده سالم وبانشاط هستند و این فرسودگی به جامعه منتقل میشود

 • ناشناس
  ۳ ۰

  زنان كارمند چند برابر انچه كه در محل كار زحمت ميكشند بإيدو منزل مسوليت فرزندان وهمسردارى وخريدو اشپزى ونظافترووكلى كارهاى متفرقهراانجام بدهنددر حالى كه مردان يك سوم زنان كارومسوليت ندارند ايا اين عين عدالت است كه زن ومرد شرايط بازنشستگي اشان مثل هم باشد كسى كه مسول است به قيامت خود نيزفكر كند

 • ناشناس
  ۲ ۰

  میدونید چرا این همه بی عدالتی درحق خانم ها میشه چون قانون آقایون می نویسن وجای خانم ها نیستند و شما رفتار این آقایون با فرزندان وهمسراشو ندید فقط فکر خانواده خودشون هستند بقیه بیخیال یکسری از نماینده گاها از جاهایی اومدن که کاربلد نیست فقط با پول وپارتی به اینجا رسیدن دردکشیده نیستن

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اي كاش يه كم پشت سر هر تصميم و قانون، يه كم فكر بود. همين .

 • مریم
  ۲ ۰

  کسی میدونه قانون 42 سال سن با 20 سال سابقه هنوز پا برجاست یا نه

 • اکرم امیری
  ۱ ۰

  آیا با۵۰ سال سن که شغلم قالیبافی هست میتونم بازنشست بشم بااین که مشکلات جسمابی زیادی دارم

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری