کد خبر 175557

نحوه جبران زیان ١٠ میلیارد دلاری صندوق بازنشستگی

رییس صندوق بازنشستگی گفت: در دولت گذشته ١٠ میلیارد دلار زیان به صندوق وارد شدکه دولت یازدهم برای جبران بخشی از زیان وارده در سال جاری ٦٠٠ میلیارد تومان و در بودجه سال آینده هزار میلیارد تومان ردیف بودجه برای آن در نظر گرفته شده است.

محمود اسلامیان امروز در همایش نقش آفرینی صندوق‌های بازنشستگی در صنعت بیمه گفت: در سیاست حق هیچگونه اشتباهی نیست؛ زیرا وقتی در دولت گذشته اشتباهاتی رخ داد ٣٥ هزار میلیارد تومان یا به عبارتی ١٠ میلیارد دلار زیان به صندوق بازنشستگی وارد شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایبِنا، وی افزود: در دولت جدید و برای جبران بخشی از زیان وارده در سال جاری ٦٠٠ میلیارد تومان و در بودجه سال آینده هزار میلیارد تومان ردیف بودجه در نظر گرفته شده است.

اسلامیان، میانگین حقوق پرداختی به بازنشستگان این صندوق را یک میلیون و ٤٥٠ هزار تومان اعلام کرد و آن را بسیار ناکافی دانست.

وی افزود: وقتی با بی‌تدبیری، تورم در دولت گذشته به بیش از ٣٠ درصد رسید ولی حقوق ها١٠ درصد بالا رفت، بدین معنی است که ٢٠ درصد از قدرت خرید از بین رفته است.

اسلامیان بالا بردن حقوق به میزان تورم را لطف به بازنشستگان ندانست و گفت: این موضوع مطابق قانون است و باعث حفظ قدرت خرید می شود.

رییس صندوق بازنشستگی ابراز امیدواری کرد که با توجه به بودجه در نظر گرفته شده در برنامه ششم توسعه بخشی از زیان وارده به صندوق بازنشستگی جبران شود.

وی اعلام کرد: در دوره گذشته ١٢ مورد تخلف ١٠٠ تا ٣٠٠ میلیارد تومانی در صندوق بازنشستگی رخ داده بود که با همکاری خوب دادستان کل کشور ١٠ مورد از آن برگشت داده شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • حمید
    ۰ ۰

    باید صندوق های بازنشستگی از بدنه دولت مستقل شوند - در غیر اینصورت با کسری بودجه و ورشکستگی مواجه میشوند

  • حمید
    ۰ ۰

    برخی افراد به شکل غیرقانونی و از طریق رابطه بازی - از مشاغل سخت و زیان آور استفاده کردند و الان با 33 روز حقوق بازنشسته شدند - باید صندوق بازنشستگی تامین اجتماعی قانونی وضع کند که از پرداخت بیش از 30 روز حقوق به بازنشستگان خودداری کند - اصلا معنی ندارد که یک نفر 20 سال کار کند و بعلاوه بیمه سربازی با 33 روز حقوق بازنشسته شود و صندوق تامین اجتماعی را ورشکسته کند