کد خبر 168798

آمار سرمایه گذاری خارجی در پسابرجام اعلام شد

جذب ۱۱ میلیارد و ۳۳۳ میلیون دلار سرمایه خارجی

دبیرخانه شورای اطلاع رسانی دولت آمار تفکیکی سرمایه گذاری خارجی مصوب کشور در یک سال گذشته را اعلام کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، در دوره زمانی ( 1394/10/1 لغایت 1395/10/1) هیات سرمایه گذاری خارجی 12 مرتبه تشکیل جلسه داد که در مجموع 157 گزارش در خصوص پروژه های سرمایه گذاری خارجی مطرح شد که در نهایت به صدور 113 مجوز سرمایه گذاری خارجی (طرح جدید) و 44 مجوز افزایش سرمایه گذاری یا تغییرات در بنگاه های موجود سرمایه‌پذیر با امضای وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی منتهی شد.

براساس جداول منتشر شده در این گزارش، ارزش سرمایه‌گذاری های خارجی در طرح های جدید بالغ بر 11 میلیارد و 333 میلیون دلار و افزایش سرمایه‌گذاری خارجی در بنگاههای موجود سرمایه‌پذیر 496 میلیون دلار است.

در این گزارش آمده است: در مجموع حجم مصوب سرمایه‌گذاری خارجی در دوره پسابرجام ۱۱میلیارد و ۸۰۲میلیون دلار و میزان افزایش سرمایه‌گذاری خارجی در بنگاه های موجود سرمایه‌پذیر ۴۹۶میلیون دلار است. فرآیند ورود سرمایه خارجی در طرح های مصوب بتدریج در حال انجام است.

برای مشاهده جداول در اندازه اصلی روی آنها کلیک کنید.

04

**سرمایه گذاری خارجی مصوب به تفکیک بخش اقتصادی

05

طرح های سرمایه گذاری خارجی که به تصویب رسیده است عمدتا در بخش‌های صنعت، نیرو (نیروگاه های تجدیدپذیر)، خدمات (به ویژه گردشگری)، ساختمان و حمل و نقل بوده اند که جزییات آن به شرح جدول شماره (1) منتشر شده است.

*سرمایه گذاری خارجی مصوب به تفکیک استان

06

همچنین توزیع استانی طرح های سرمایه‌گذاری خارجی مصوب در دوره مورد نظر نشان می دهد که این 113 طرح در 27 استان کشور به شکل مناسبی توزیع شده است. توزیع استانی طرح های فوق بشرح جدول شماره (2) می‌باشد.

*سرمایه گذاری خارجی مصوب به تفکیک کشور

10

کشورهای عمده سرمایه فرست در دوران پسابرجام عمدتا کشورهای اروپایی از جمله اسپانیا و آلمان بوده اند که مشروح آن در جدول شماره (3) ارائه شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • عباس
  ۲ ۰

  خخخخخخخخخخ

 • مانی
  ۱ ۰

  خسته نباشی دلار، خدا قوت پهلوان!!
  رگبار آمارهای عالی تمومی نداره.
  13 میلیارد دلار!! از کل سرمایه گذاری خارجی در نفت و گاز کشور و خصوصا حوزه گازی پارس جنوبی و در سالهای قبل از تحریم بیشتر است.