کد خبر 164376

طیب‌نیا: دیگر برمبنای آمال خود برنامه نمی‌نویسیم

علی طیب‌نیا تاکید کرد: در گذشته برنامه‌های اقتصادی به گونه ای نوشته می شد که بیشتر بیانگر آرزوها و آمال بوده و درنهایت سیاستهای کلی نوشته می‌شد ولی برنامه‌های اقتصادی که اکنون می‌نویسیم برمبنای واقعیت و به صورت کمی و کاملا زمان بندی شده هستند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در نشست بررسی و ارزیابی عملکرد اقتصاد مقاومتی که عصر ٢٤ آذر ماه در محل وزارت امور اقتصاد و دارایی برگزار شد، بیان کرد: در گذشته برنامه های ما اقتصادی عمدتا بر مبنای آرزوها و آمال و سیاست های کلی بود ولی اکنون این وضعیت تغییر کرده است. برنامه هایی که نوشته می شود بصورت کمی و زمان بندی شده است ضمن اینکه ابزار آلات دستیابی به اهداف آن هم شناسایی شده است.

وی افزود: ضمن اینکه این اهداف پایش هم می شوند و بصورت منظم نتیجه برنامه ها به سازمان مدیریت و دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی گزارش می شود و دکتر جهانگیری هم در وزارتخانه حضور یافته و وضعیت را رصد می کنند.

طیب نیا گفت: این برنامه طبق سیاستهای ابلاغی اقتصاد مقاومتی در جهت اصلاح ساختاری اقتصاد کشور طراحی شده است و با شناسایی آسیب های اقتصاد ایران که همان تفتی بودن و دولتی بودن است و با هدف دستیابی به رشد اقتصادی بالا که وضعیت اقتصادی کشور وا بهبود بخشد، جلوگیری از نوسانات رشد و رفع آسیب پدیزی ها در برابر تکانه های خارجی و داخلی و افزایش سهم بهره وری در رشد تدارک دیده شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر