کد خبر 163126

پورزرندی در استقبال از مصوبه دولت:

تغییر واحد ملی پول کشور منطقی است/ توسعه شهرها نیازمند درآمد پایدار

مدیر عامل بانک شهر، با تاکید بر اهمیت لایحه بانک مرکزی مبنی بر تغییر واحد پول ملی کشور، از مصوبه دولت در این خصوص استقبال کرد و این اقدام را منطقی دانست.

به گزارش اقتصاد آنلاین، دکتر حسین محمد پورزرندی، در حاشیه همایش «بانک شهر، مشارکت مردمی و سرمایه اجتماعی با اشاره به مصوبه دولت برای تغییر واحد پول ملی از ریال به تومان گفت: در شرایط اقتصادی که ارزش پولی افت می کند، یکی از راهکارها حذف صفر است.  

وی با تاکید بر اهمیت لایحه بانک مرکزی در خصوص تغییر واحد پول ملی کشور خاطر نشان کرد: در گذشته حذف سه تا چهار صفر از واحد پولی مطرح بود و در حال حاضر، جامعه آمادگی پذیرش یک صفر از پول ملی را دارد.

مدیرعامل بانک شهر تصریح کرد: به طور کلی تومان رواج بیشتری میان مردم دارد و حسن این مصوبه این است که بیان و نوشتار واحد پولی یکسان میشود.

وی در ادامه با اشاره به حمایت بانک شهر از پروژه‌های عمرانی کلانشهرها گفت: امروز مدیریت شهری و مدیریت درآمد باید با نگاه استراتژیک باشد و جذب منابع از سوی بانک شهر با همین هدف و در راستای ارتقای سطح کیفی زندگی شهروندان است.

پورزرندی در ادامه توسعه شهرها را نیازمند درآمد پایدار دانست گفت: حاشیه نشینی یکی از معضلات کلانشهرهاست و رفع این مشکل به تنهایی بر عهده یک بانک یا مدیریت شهری نیست و نیازمند کمک همه نهادهاست ، ضمن آن‌که افزایش جمعیت در کلانشهرها نیز روش درستی نیست و باید ظرفیت شهرها را در خصوص همه امکانات در نظر گرفت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر