{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 157836

گزارش اقتصاد آنلاین از بی راهه‌ای به نام ادغام بیمه‌ها؛

طرح خطرناک ادغام بیمه‌ها در وزارت بهداشت، فردا در کمیسیون تلفیق مجلس بررسی می‌شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین، بیمه ها از طرف بیماران، هزینه خدمات درمانی را می پردازند و بنابراین انگیزه لازم برای کنترل هزینه های پزشکی و پزشکان را دارند. این در حالی است که با وجود مقاومت بیمه ها در سال های وزارت قاضی زاده هاشمی، تعرفه پزشکی بیش از 3 برابر تورم رشد کرده است.

به عبارت دیگر، تعرفه خدمات پزشکی طی مدت ٢ سال دوبرابر شده است اما داده های مختلف نشان می دهد کیفیت تغییری نداشته است.

این افزایش شدید تعرفه ها، باعث شده تا هزینه  سرانه درمان سالانه ٤٦ درصد پس از طرح تحول سلامت رشد کند!

افزایش تعرفه پزشکی

سیاست های وزارت بهداشت سبب شده تا بیش از ٨٥٠ میلیارد تومان از منابع بیمه سلامت به اصرار این وزارت خانه به جای درمان خرج "هیات علمی دانشکده های پزشکی" شود.

حال طرح ادغام بیمه ها در وزارت بهداشت، این روند معیوب را شدت می بخشد و به جای دل بیماران، جیب پزشکان را پر می کند.

آیا به مصلحت است که نویسنده نسخه و تایید کننده آن یکی باشد؟ آیا به مامور خریدی که خودش تامین کننده کالاست، اعتماد می کنید؟ آیا این درست است که قاضی و متهم یک نفر باشد؟

هیچ جای دنیا چنین چیزی نه تنها وجود ندارد که امکان ندارد اتفاق بیفتد! حال مشخص نیست وزیر محترم بهداشت به چه دلیل به دنبال چنین طرحی است؟!

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۴۵ ۵

  متاسفانه ایشون برخلاف ذهنیتی که ازشون داشتیم فقط به فکر پزشکان بودن. ایشون کمک کردن که درآمدهای چندین میلیونی پزشکان چند ده میلیونی بشه و همه اینها از جیب مردم عامی با حقوق چند صد هزار تومنی رفته. خدا رو شکر که قصد رییس جمهور شدن ندارن، وگرنه شش دانگ مملکت رو به نام دکترها می زدن

  • ناشناس
   ۹ ۶۷

   اگر پزشکان نبودند برخی یاوه گویان از بیماری بواسیر به دیار باقی میرفتند

  • ناشناس
   ۱۰ ۵۴

   اینهمه شغل غیر خدماتی و دلالی در کشور هست که میلیونی سود می کنند و کک شما هم نمیگزد. حالا که یک قشر زحمت کش به اندکی از حق خود رسیده اند ، شما دلال محترم به فکر یک شغل آبرومند باش و فرزندت را مجبور کن 20 سال درس بخواند تا مث تو نشود.

  • ناشناس
   ۴ ۳۲

   اتفاقا ایشون با این کارشون بساط زیر میزی برخی پزشکان رو جمع کردند

  • ناشناس
   ۳۴ ۲

   بله... ایشان زیرمیزی را به رومیزی تبدیل کرد.

 • مردمپرست
  ۱۰ ۳

  (( اعلامیه حمایت از ارزش پول ملی ))

  (ارزش پول ملی.... حق مسلم ماست......کاهش ارزش پول....ظلم بر این ملت است)

  کلید حل مشکله, فقر و گرانی .......در حمایت از ارزشه, پول ایرانی

  بی ارزش ترین پول دنیا, ریال ایرانی شد ...بلاخره در دنیا اول شدیم ....

  عصرایران - قیمت دلار در سال 1384 ، زمانی که محمود احمدی نژاد رئیس جمهور شد و دولت را تحویل گرفت ، 902 تومان بود و (صبح روز دهم مهر1391) به مرز 3000 تومان رسید , این در حالیست که هر دلار در سال 1357 که 7 تومان بود, بعد از گذشت بیش از 25 سال در سال 1384 به 902 تومان رسیده بود یعنی با رشد بیش از 129 برابر ......!!!
  این اعداد نشان می دهند, از سال 1384 , دلار در این سال ها بطور باورنکردنی به یکباره دوباره در سال 1391 حدود 3.3 برابر شده و به همین میزان نیز از ارزش پول ملی کاسته شده است...!!!
  همچنین زمانی که احمدی نژاد به عنوان رئیس جمهور سوگند خورد که "درحراست از مرزها و استقلال سیاسی و اقتصادی و فرهنگی کشور(( جان و مال و ناموس )) از هیچ اقدامی دریغ نورزد" (اصل 121 قانون اساسی) و بر روی صندلی ریاست جمهوری نشست ، هر قطعه سکه بهار آزادی 96 هزار تومان بود ولی امروز یک میلیون و 160 هزار تومان است که افزایشی قریب به 13 برابری را نشان می دهد.*

  تازه ترین نرخ برابری ارزهای مختلف اعلام شده توسط صندوق بین المللی پول نشان می دهد ریال ایران در برابر دلار کم ارزشترین پول در بین کشورهای محاسبه شده است.
  به گزارش جهان، در گزارشی که صندوق بین المللی پول از نرخ برابری ارز کشورهای مختلف اعلام کرده است ریال ایران در بین کشورهای مختلف جهان در برابر دلار آمریکا بی ارزش ترین پول می باشد.

  این در حالی است که در چند سال گذشته خبرگزاری بلومبرگ اعلام کرده بود، ریال ایران دهمین پول کم ارزش دنیاست. بر اساس آن گزارش در سال ۲۰۰۵ میلادی هر دلار آمریکا برابر ۸ هزار و ۷۶۴ ریال بود، کم ارزش ترین پول خارجی در برابر دلارآمریکا لیر ترکیه بود که هر دلار آمریکا بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار لیر ترکیه ارزش داشت.
  بدین ترتیب ریال ایران در فاصله ۶ سال به کم ارزش ترین پول جهان در برابر دلار آمریکا تبدیل شده است.....
  حال,حفظ ارزش پول ملی, در کشور ما وظیفه کیست..!؟؟؟

  مردم عزیز ایران بیدار شوید و از ارزش پول ملیتان در مقابل این سیستم فاسد دلالان بانکی و دلار فروشان غارتگر دفاع کنید و جلوی کاهش ارزش پول ملی تان که قدرت خریدتان است,را بگیرید... کاهش ارزش پول مساویست با تورم ,گرانی و فقر, فساد, فهشا و فشارهای مالی و هزاران بدبختی دیگر...... لطفاً, آگاه و بیدار شوید,

  ارزش پول ملی ...حق مسلم ماست.....کاهش ارزش پول......غارت از این ملت است.

  کلید حل مشکله,فقر و گرانی..........در افزایش ارزشه, پول ایرانی

  مردم لطفاً حمایت و همت کنید و این اعلامیه حمایت را بین همه مردم منعکس کنید......

  • ناشناس
   ۱۲ ۴

   بنده خدا پول ملی که چند ساله خوب شده سود بانکی تو بگیر حالشو ببر از تورم که بالا تره
   هی پشت هم این پیام را نده نترس این اوضاع به عمر من وشما ادامه داره

  • ناشناس
   ۵ ۱۱

   اونموقع که اجناس سیصد درصد گرون شد هم بنویسید که تعرفه پانزده درصد بالا میرفت

 • ناشناس
  ۱۰ ۷

  آنهایی که نگران عامه مردم و کم درآمدها هستند ، مالیات درآمد سرشارشان را بدهند و دایه مهربانتر از مادر نشوند.

 • ناشناس
  ۲۱ ۱

  متاسفانه دولت در نرخ گذاری بسیار بی مبالات است. مخصوصا با مقایسه ای نرخ پزشکی در ایران با امریکا و درامد های مردم را مد نظر ندارد بهتر است بکل نرخ گذاری نکند تا مردم به پزشکان ارزان تر مراجعه نمایند..دلیلی ندارد با سرمایه اندک و 3تا 5دقیقه کا ر 140 هزار تومان قیمت سونوگرافی باشد. و بسیاری از خدمات پزشکی. هرچه پزشکی گران شود مراجعه کمتر و سلامت مردم در خطر و حتی مشتریان پزشکان کمتر و برای جبران کمبود پزشکان برای هزینه های جاری و رفاهی خود قیمت ها را افزایش می دهند. بعد تجاری پزشکی به مراتب از بعد درمانی ان بیشتر است. به حدی که برنامه های تلوزیونی هم غیر مستقیم تبلیغ مشتری می پردازد.

  • ناشناس
   ۳ ۲۰

   متاسفانه شما اصلا از پزشکی اطلاعی نداری و نظر میدهی. ممکن است در بین این همه پزشک چند نفری تاجر باشند ،حالا جواب بده از این همه دلال مسکن و وارد کننده خودرو چند نفرشان تاجر هستند؟ بقیه در راه خدا کار می کنند؟ یادت باشه ممکنه خدای نکرده روزی مریض بشوی و از حرفی که زدی پشیمان بشوی

 • مسعود
  ۱۶ ۴

  حالا الان شما داروی بواسیر رو اختراع کردی؟ اگرم قراره تعرفه پزشکی افزایش پیدا کنه پزشکای زحمت کشی که ثبت اختراع داشتن افزایش پیدا کنه ن پزشکای درمانگاه و مطب

 • علی
  ۲۶ ۲

  دیگر پزشکی در این کشور وجود ندارد چون همگی تاجر شده و جدیدا برای فرار از مالیات دستگاههای پوز خود را از مطبها جمع آوری کرده اند

  • ناشناس
   ۱ ۱۶

   علتش اینه که برخی ها که خیلی درآمد هم دارند مالیات نمی دهند و پزشکان در حقوق بالای 20 میلیون باید 50 درصد مالیات بدهند.

  • ناشناس
   ۱۳ ۰

   ایا فاجعه نیست یک پزشک کار تجاری کند

 • علی
  ۴ ۲۱

  در تمام 35 سال گذشته که تمامی قیمتها به صورت سرسام آور بالا میرفت رشد تعرفه پزشکان بسیار کمتر از تورمهای 30 درصدی و 50 درصدی بالا میرفت. حالا که پس از 35 سال تعرفه ها متناسب با تورم یا بیشتر از تورم بالا میرود برخی حالشان بد شده. حتی الان هم با همین تعرفه ها پزشکانی هستند که یا بیکار شده اند یا درآمد معمولی زیر 10 میلیون دارند. آقایونی که از بالا رفتن تعرفه دل درد گرفتید سالهایی که درآمد پزشکان زیر خط فقر بود صداتون دراومد که حق پزشکان نباید ضایع بشه؟!!

  • ناشناس
   ۴ ۱۶

   احسنت بر شما علی آقا. میخواستم اضافه کنم که افرادی که نظراتی از روی جهل و نادانی میدهند ممکن است روزی به وجود همین پزشکان نیاز پیدا کنند و مورد محبت آنها قرار گیرند و از خجالت آب شده و به زمین بروند. یادتان باشد اگر یک وارد کننده خوردو خارجی باشد یا نباشد ما نمیمیریم. ولی اگر پزشک نباشد مساله فرق می کند. پس ژست کارشناسی و روشن فکری نگیریم

  • ناشناس
   ۹ ۰

   یکی از اشتباهات امثال شما این است که نرخ تورم کالای ضروری مصرفی مردم را که بر مبنای درامد مقایسه میشود. را نرخ تورم در تمام موارد اقتصادو خدماتی محاسبه میکنید. . اگر قرار باشد درامد فردی و یا معامله کردن ان مبلغ بالائی باشد. نرخ تورم کاملا کاهش میابد. مثلا وقتی شما یک فراری را میخرید. اگر بنگاه بخواهد 15% سود بگیرد یعنی با هر دستگاه فروش بایستی 150 ملیون تومان سود بگیرد . در صورتیکه با چند ملیون ناقابل به شما فراری را می فروشد. اگر در امد شما سالیانه بیش از در امد معمول باشد که هرج و مرج میشود. به هیچ وجه نرخ تورم در معاملات بزرگ قابل اجرا نیست وبه همین دلیل پزشکانی هستنذ که نمیدانند پس از 20 سال تحصیل تخصص انها چیست. بساز بفروش هستند یا پزشک.... برج ساز هستند .. یا پزشک..... سرمایه گذار هستند یا پزشک. ومتاسفانه بنگاه دار هستند یا مطب دار. مشکل اینجاست که از نیت پزشکی خود در ابتدای تحصیل با خبر نبودن.. واقعا گیچ شدن.

 • مظفرخان
  ۱۱ ۳

  بخوانید و گوش کنید و آنقدر بنویسید...در حالی که هیچ کس نمیداند همه این مصائب برای سرزمینی است که ظرفیت جمعیتیش بیست میلیون نفر بیشتر نیست ...در حالی که هشتاد میلیون نفر جمعیت دارد و این شصت میلیون اضافه بعلاوه چهار میلیون اتباع خارجی باعث و بانی تمام بدبختیهاست....

 • رضا
  ۵ ۱

  بجای ادغام بیمه ها باید بسوی رقابتی شدن بیمه ها حرکت کنیم صرفا ادغام در جهت منافع خاصی است کارایی در رقابت بین بیمه ها است نه دولتی کردن بیشتر صنعت بیمه

 • محمد
  ۲۴ ۱

  قاضی زاده هاشمی یک سوپر میلیاردر بود که تمامی درآمد ناشی از هدفمندی و سرمایه بیمه هارا به جیب پزشکان واریز کرد .این کار باعث سرکوب تمامی رشته ها و گرایش های علم و دانش شده است بطوریکه تمامی دانش آموزان به سمت رشته علوم تجربی پزشکی متمایل شده اند.وقتی در آمدیک پزشک متخصص به اندازه حقوق یک شرکت چهل نفره مهندسی است،باید در دانشکده های فنی و مهندسی شریف و پلی تکنیک را گل گرفت.

  • ناشناس
   ۱ ۱۳

   آقای خبره علت مشکلات رشته های مهندسی ، رکود اقتصادی و تحریمها است. به نظر من اخبار این چند ساله اخیر رو دوباره بخون

 • ناشناس
  ۵ ۱

  بعضی وقت ها در اواخر سال بنگاه ها و سازمان هائی در خبر پراکنی شرایطی را بوجود میاورند تا به مقصد خود برسند. مثلا اکر بیمه ها بخواهند در امد سر سام اورد داشته باشند . مسئله ویزیت پزشکان را مطرح مینمایند تا تعرفه بیمه افزایش یابد. و یا مسئله دیه را مطرح میکنند . تا دیه افزایش یابد . فورا 20% به حق بیمه در فاصله ضرب العجلی کسب نمایند. چه عالمی دارد تورم مصنوعی که میلیارد ها از جیب مردم و هزینه های جاری کشور جا بجا میشود.

 • ناشناس
  ۱۰ ۳

  پزشکان درامدی بی اندازه بالا و بدون مالیات دارن از حقوق 2400 تومانی من 600 تومان مالیات کسر میشه ولی از پزشک عمومی که 10 میلیون درامد داره هم همینقدر مالیات ... خیلی مسخره شده

 • ناشناس
  ۳ ۳

  قشر منفور جامعه با جان مردم تجارت میکنند هر چی بدی میگن کمهههههههههههههههههه

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری