کد خبر 153369

پتروشیمی ابن سینا دوباره عرضه می شود/ تصمیم هیات واگذاری برای قیمت پایه ۵ شرکت

در جلسه روز شنبه هیات واگذاری قیمت پایه و شرایط واگذاری جایگاه های سوخت در ۲ استان و سهام دولت در ۵ شرکت به تصویب رسید.

به گزارش خبرنگار بورس اقتصاد آنلاین؛ تازه ترین خبر های دریافتی از سازمان خصوصی سازی نشان می دهد روز شنبه هیات واگذاری با حضور اعضا در وزارت امور اقتصادی و دارایی ، قیمت پایه و شرایط واگذاری جایگاه های سوخت استان های مرکزی و یزد، ۶۰درصد سهام پالایش نفت کرمانشاه، ۱۰درصد سهام شرکت عمران و مسکن سازان استان گلستان، ۳۶.۱۸ درصد سهام شرکت مقره سازی و ۸۰ درصد سهام شرکت پتروشیمی دماوند را به تصویب رساند.

در این جلسه اعضای هیات واگذاری با قیمت پایه و شرایط واگذاری برای عرضه مجدد ۲۰ درصد سهام شرکت پتروشیمی ابن سینا همدان موافقت کردند.

به گزارش اقتصاد آنلاین طبق ماده ۳۹سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی هیات واگذاری به منظور هماهنگی در اجرای مواد این قانون به ریاست وزیر امور اقتصادی و دارایی متشکل از وزیر دادگستری، وزیر اقتصاد، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور بدون حق رای ، وزیر وزارتخانه ذی ربط بدون حق رای و دو نفر از نمایندگان مجلس به عنوان ناظر تشکیل می شود.

تمام/ف

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۱ ۰

    راستی این همه پتروشیمی برای چیست آیا در دهه های آتی نیاز به این همه کارخانه پتروشیمی داریم در بهترین آب و هواهای ایران و مناطق سبز بجای گسترش توریسم و گردشگری آلودگی سیستمی ایجاد می کنیم .در اردبیل و دماوند و همدان و . . . چه توجیهی برای ساخت کارخانه پتروشیمی داریم؟ آیا بهتر نیست همین کارخانجات موجود را توسعه بدهیم و آلودگی هوا و آب را گسترش ندهیم؟؟