کد خبر 142079

نرخ تورم از بالای ۴۰ درصد به زیر ۱۰ درصد رسید

طیب نیا: آینده اقتصادی ایران روشن است

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه روند نزولی تورم به صورت مستمر ادامه دارد، گفت: براساس آمارها در سه ماهه نخست سال جاری، ۴.۴ درصد رشد اقتصادی مثبت را تجربه کردیم که در مجموع امسال سال بسیار روشنی است و آینده خوبی را برای اقتصاد ایران پیش بینی می شود.

علی طیب نیا چهارشنبه شب پس از ورود به تبریز در فرودگاه این شهر در پاسخ خبرنگاران اظهار کرد: مهمترین دستاورد دولت این است که تنش و هیجانی که در گذشته ایجاد شده بود جای خود را به آرامش داده و در حوزه سیاست نیز این اتفاق افتاده است.

وی با تاکید براینکه شرط لازم برای پیشرفت اقتصادی، حاکمیت ثبات در کشور است، گفت: در حال حاضر شاهد ایجاد این وضعیت در حوزه های مختلف از جمله روابط خارجی، داخل کشور و بخش اقتصاد کشور هستیم و روابط بین قوای مختلف روابط دوستانه و صمیمانه ای است.

طیب نیا تاکید کرد: دیگر خبری از هیجاناتی که در 3 سال گذشته شاهد آن بودیم، نیست، تغییرات روزمره قیمت نرخ ارز نیز تثبیت شده و نرخ تورم از بالای 40درصد به زیر 10 درصد رسیده و این روند ادامه دارد.

وی با بیان اینکه نشانه های روشنی از رونق اقتصادی قابل مشاهده است، اظهار داشت: بازار سرمایه به وضع با ثباتی رسیده و صادرات غیرنفتی رشد قابل ملاحظه ای داشته و رشد اقتصای نیز خوشبختانه برای سال جاری مثبت شده است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی همچنین با اشاره به اهداف سفر خود به مناسبت گرامیداشت هفته دولت به تبریز، گفت : امسال سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل بوده و دولت بنا دارد از ظرفیتی که ایجاد شده استفاده کند تا بتوانیم به رشد اقتصادی به مراتب بالاتری برسیم و برای تقویت توان تولید تلاش کنیم .

وی اضافه کرد: طرح هایی در دولت وجود دارد که بتواند صنایع کوچک و متوسط را فعال کند که یکی از اهداف ما ارزیابی از نحوه پیشرفت این طرح دولت است که در گفتگو و دیدار با کارآفرینان و مسئولان تلاش می کنیم تا ارزیابی در این زمینه داشته باشیم .

طیب نیا اظهار کرد: بر این اساس از عملکرد دستگاه های آذربایجان شرقی در 3 سال گذشته و از توفیقات و پیشرفت ها و احیانا کمبودها و نواقص آگاه خواهیم شد .

وزیر اقتصاد قرار است روز پنجشنبه (فردا) در مراسم میثاق با شهیدان و گرامیداشت هفته دولت و شورای اداری آذربایجان شرقی در تبریز شرکت کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱۴ ۵

  منظورتون ادامه سریال نا پدید شدن دکل نفت و پول ها و نفتکش ها و غیره است؟؟؟
  مخصوصا سود پول ها که از اصلشونم بیشتره!!!

 • ناشناس
  ۱۷ ۵

  اينده اقتصادي ايران سياه هست اين را همه ميدونن

  • ناشناس
   ۱۱ ۱

   ورشکستگی و گرونی و.... فقر فقرا و ثروت ثروتمندها

 • ناشناس
  ۱۰ ۰

  این تورم که می گویند تک رقمی شده چرا در زندگی روزمره مردم نمود نداره و اگر هم بخواهد قیمتها بالا برود وچون مردم قدرت خرید ندارند بازار کشش نداره ، علت اینکه تورم بالا نمی رود رکود بازار است و اینها تنها کاری که کردند بازار را با سیاست غلط که ریشه ان در دولتهای قبلی هست باعث رکود شدند ، حالا هی می گویند تورم مهار شده ، اما این رشد اقتصادی که می گویند فقط در صنایع پتروشیمی و مشتغات نفتی می باشد که صادر می شود وگر نه غیر از نفت ما چیز دیگری باعث رشد اقتصادی نشده بلکه رشد منفی هم داریم

 • ناشناس
  ۵ ۰

  این هم در ادامه مطلب رشد منفی که گفتم از روزنامه دنیای اقتصاد:
  دنیای اقتصاد: آمارها نشان می‌دهد رشد تولیدات صنعتی ایران در سال گذشته منفی بوده و در سه سال گذشته نیز با وجود توقف عوامل تخریب‌کننده فضای اقتصادی، سیاست‌های به اجرا گذاشته شده تنها توانسته از ادامه روند نزولی بخش صنعت که از سال 1390 آغاز شده بود، جلوگیری کند. در چنین فضایی، این پرسش مطرح می‌شود که چرا صنایع ایران روزگار ناخوشی را سپری می‌کنند و چه موانعی باید رفع شود تا امکان رقابت‌پذیری برای صنایع داخلی فراهم شود؟

 • ناشناس
  ۷ ۰

  از فروردین تا امروز حدودا 15% نرخ ارز افزایش پیدا کرده است،قرار بود نیمه اول سال ارز تک نرخه بشه که آن هم مثل مابقی قولهاتون نشد،آینده اقتصادی ایران هم مثل مابقی قولهای شما،لطفا بجای سرکار گذاشتن ملت از افراد با سواد و دلسوز در دولت استفاده کنید.

 • آبين
  ۱۳ ۰

  آقاي وزير خودت هم ميدوني اين حرفها توخاليه چون اين خانه از پايبست ويرانه يك جفت لاستيك ايراني كه 70 هزار تومان بود با اينكه روي ذخاير نفت نشستيم شده 270 هزار تومن چي داري ميگي ؟

 • مهدی
  ۳ ۰

  سلام فقط قیمت ماست که غذای بیشتر افراد فقیر است حدود پانزده درصد گران شده

 • ناشناس
  ۲ ۰

  معلوم نیست این وزیر این آمارها را از کجا میاره؟! ما که چیزی حس نمی کنیم.

 • ناشناس
  ۲ ۰

  تجربه نشون داده که آمارهای دولتی چیزی بیش از یک مشت دروغ نیست.

 • ناشناس
  ۱ ۰

  این حرفا فقط امارسازی است و هر کسی که در دولت زمام امور رو بدست می گیره از این حرفها زیاد میزنه