افزایش ترس سرمایه گذاران پس از ورشکستگی صرافی FTX؛

خروج بیت کوین از صرافی ها به بالاترین حد تاریخی رسید!

به نظر می رسد که با ورود بیت کوین به کیف پول های خودگردان، اعتماد به صرافی های متمرکز رو به کاهش است. پس از فروپاشی دومین صرافی بزرگ جهان در هفته گذشته، سرمایه‌گذاران بیت‌کوین به طور فزاینده‌ای دارایی‌های خود را از صرافی به سمت کیف پول های خود سوق داده‌اند.

خروج بیت کوین از صرافی ها به بالاترین حد تاریخی رسید!

اقتصاد آنلاین - حسین عسکری؛ به گفته شرکت تجزیه و تحلیل گلسنود، داده‌های جریان مبادلات زنجیره‌ای، افزایش برداشت‌ها از صرافی به کیف‌پول‌های خودگردان را نشان می‌دهد.

در پستی در 13 نوامبر که در توییتر منتشر شد، گلسنود گزارش داد که جریان خروجی بیت کوین از صرافی نزدیک به سطوح تاریخی 106000 BTC در ماه رسیده است.

گلسنود خاطرنشان کرد: رسیدن به این سطح فقط سه بار دیگر اتفاق افتاده است (در آوریل 2022 و نوامبر 2020 و در ژوئن/جولای 2022).

همچنین گزارش شده است که تعداد کیف پول های بیت کوین دریافت کننده دارایی از آدرس های صرافی در 9 نوامبر به حدود 90,000 رسیده است.

خروج بیت کوین از صرافی ها به بالاترین حد تاریخی رسید!

 

خروج بیت کوین از صرافی ها به بالاترین حد تاریخی رسید!

جریان های خروجی صرافی معمولاً برای بیت کوین نشانه صعودی است. با این حال، در این سناریو، به نظر می رسد که نتیجه کاهش اعتماد به صرافی های متمرکز باشد.

گلسنود گفت:"ورشکستگی صرافی FTX یک تغییر بسیار مشخص در رفتار دارندگان بیت کوین در همه گروه ها ایجاد کرده است."

گلسنود اظهار داشت که جریان‌های خروجی منجر به «تغییر تعادل مثبت در همه گروه‌های کیف پول، از میگو گرفته تا نهنگ» شده است.

از 6 نوامبر، زمانی که ورشکستگی صرافی FTX آغاز شد، تغییرات موجودی در تمام اندازه های کیف پول های میگویی که کمتر از یک بیت‌کوین دارند 33700 بیت‌کوین افزایش یافته است.

 کیف پول‌های نهنگی با بیش از 1000 بیت‌کوین شاهد افزایش 3600 بیت‌کوین بوده‌اند که نشان می‌دهد مردم از نگهداری دارایی های خود در صرافی ها می‌ترسند.

در 13 نوامبر، آنتونی ساسانو، حامی اتریوم، گفت که دارندگان رمزارز نباید دارایی‌های خود را در صرافی‌های متمرکز ذخیره کنند، مگر اینکه به طور فعال مقادیر زیادی را مبادله کنند.

مایکل سیلور از مایکرواستراتژی طی مصاحبه ای گفت که حضانت شخصی مانع از سوء استفاده اشخاص ثالث متمرکز از دارایی شما می شود.

گلسنود همچنین گزارش داد استیبل کوین‌ها که بسیاری از آنها در هفته گذشته بی‌ثبات شدند، در هفته گذشته با نرخ‌های افزایش یافته به صرافی‌ها سرازیر شده‌اند.

در 10 نوامبر شاهد ورود بیش از 1 میلیارد دلار استیبل کوین به صرافی های متمرکز بودیم.

اکنون کل ذخایر استیبل کوین در تمام صرافی ها به بالاترین حد خود یعنی 41.2 میلیارد دلار رسیده است.

در پایان بیانیه گلسنود آمده است: «پژواک سقوط صرافی FTX احتمالاً باعث تغییر شکل صنعت در بسیاری از بخش‌ها می‌شود».

 

ارسال نظر