کد خبر 80324

گزارش‌میدانی اقتصاد آنلاین از نرخ خریدوفروش املاک پایتخت

قیمت جدید آپارتمان در غرب تهران؟ +جدول

به گزارش اقتصاد آنلاین، آنچه در زیر می آید جدول قیمت معاملات انجام شده آپارتمان در غرب تهران است:

اقتصاد آنلاین - بهروز طاهری: این روزها و پس از توافق لوزان اظهارنظرهای گوناگونی درباره اقتصاد پس از تحریم شنیده می‌شود. در این شرایط، به‌هرحال انتظارات زیادی برای سامان گرفتن بسیاری از بازارها شکل گرفته است. یکی از این بازارها که برای مردم بسیار مهم است، مسکن است که به اعتقاد فعالان این بازار، «در کوتاه‌مدت نباید توقع اثرگذاری توافق هسته‌ای در بازار مسکن را داشته باشیم.» گروهی از فعال‌ترین دلالان مسکن در امر فروش واحدهای مسکونی در منطقه غرب تهران به خصوص در محله پونک، حضور خود را در بازار معاملات مسکن تثبیت کرده‌اند. بررسی‌ها در بین آگهی‌های اعلام شده از سوی بنگاه‌های املاک در بازار فروش مسکن نشان می‌دهد که بخش عظیمی از فایل‌های عرضه شده به بازار مسکن مربوط به واحدهای فروشی در غرب تهران است. شاید این ماجرا به نوعی رقابت در بین فعالان بازار مسکن در این بخش از تهران است!

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  طرح نظارت کنگره بر توافق هسته ای با ایران در یک کمیته سنا تصویب شد
  کمیته روابط خارجی سنای آمریکا امروز سه شنبه بررسی طرح نظارت بر توافق هسته ای با ایران را آغاز کرد و با 19 رای موافق و بدون رای مخالف آن را تصویب کرد. انتظار می رود این طرح به زودی در صحن سنا نیز مطرح و با اکثریت قاطع تصویب شود.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  مطابق آمار زیر (میانگین قیمت یک متر آپارتمان نوساز در تهران)که درپایان هرماه توسط یکی از سایتهای معتبر وتخصصی مسکن (دلتا)ارائه وقابل مشاهده میباشد ، روند کلی قیمتها در سال 93 صعودی بوده است :
  فروردین 5.59 میلیون تومان
  اردیبهشت 5.64
  خرداد 5.85
  تیر 6.20
  مرداد 6.32
  شهریور 6.38
  مهر 6.13
  آبان 6.23
  آذر 6.37
  دی 6.50
  بهمن 6.36
  اسفند 6.39
  همانگونه ملاحظه میفرمائید روند کلی قیمت مسکن در تهران در سال 1393 صعودی بوده است و قیمتها در پایان اسفند نسبت به فروردین 93 معادل14.31درصد افزایش داشته است .
  برای روشن شدن اذهان و آگاهی مالکین عزیز از روند واقعی قیمتها و گمراه نشدن بوسیله برخی آمارهای دستکاری شده ، اطلاع رسانی در این خصوص بصورت ماهانه ادامه خواهد داشت

 • تحلیلگران اصلی مسکن
  ۰ ۰

  مشاور وزیر راه::بهای مسکن در ایران 10برابردرآمد سالانه خانوار است .این نسبت در بیشتر کشورها تا 5برابر در آمد خانوارمحاسبه میشود .....دوستان عزیز واین یعنی قیمت فعلی مسکن درکشور خصوصا" درشهرهای بزرگ باتوجه به سطح در آمد ها 50درصد گران وکاذب ودارای حباب است

  • ناشناس
   ۰ ۰

   درآمد کارگر در ایران 200 دلار و در سایر کشورها 200 دلار است.
   مصالح ساختمانی مشابه کشورهای دیگر است و 10 برابر کمتر از سایر کشورها نیست متاسفانه.

   این مشکل که ما در ایران به ریال درآمد داریم و به دلار خرج داریم مربوط به همه چیز است نه فقط مسکن!