تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
رییس هیات چین در مذاکرات وین؛

دست یابی به توافق نهایی امکان پذیر است

رییس هیات چین عصر یکشنبه پس از دیدار با هیات ایرانی در وین در چارچوب هشتمین دور مذاکرات رفع تحریم‌ها اظهار داشت که تلاش‌های خیلی خوبی برای کاهش اختلافات جریان دارد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، وانگ کوان مذاکره کننده ارشد چین هنگامی که از هتل کوبورگ خارج می‌شد گفت: سرگرم کاهش اختلافات اختلافات هستیم و تلاش‌های خیلی خوبی در این زمینه جریان دارد.

دقایق قبل میخائیل اولیانوف مذاکره کننده ارشد روسیه هم در اظهار نظری  گفت که نوعی انتظار بر فضای گفت‌وگو حاکم است و دست یابی به توافق نهایی امکان پذیر است.

قریب به اتفاق هیات‌ها اذعان دارند که مذاکرات به مرحله نهایی رسیده و توافق نهایی در دسترس است. گفت‌وگوها اینک در شرایطی قرار دارد که موفقیت یا شکست آن صرفا به تصمیمات سیاسی طرف‌های غربی بستگی دارد. اگر طرف‌های غربی تصمیمات لازمی را که به آن آگاه هستند، اتخاذ نمایند، می‌توان چند موضوع باقی‌مانده را حل کرده و ظرف چند روز به توافق نهایی دست یافت.

 

علی باقری

هیأت ایرانی بر اساس اصول و دستورالعمل‌ها پیشنهادات و خواسته‌های روشن خود در موضوعات باقی‌مانده را روی میز قرار داده است و اکنون توپ کاملا در زمین طرف‌های غربی است.

علی باقری مذاکره کننده ارشد ایران هفته پیش با انتشار پیامی در توئیتر نوشت: بعد از هفته‌ها مذاکرات فشرده، بیش از هر زمان به توافق نزدیک شده‌ایم اما تا وقتی درباره همه‌چیز توافق نشده باشد، درباره هیچ چیز توافق نشده است.

وی با بیان اینکه «‌واقع‌بینی، خودداری از زیاده‌خواهی و توجه به تجربه ۴ سال گذشته لازمه تحقق این هدف است» افزود: زمان تصمیم‌گیری طرف‌های مذاکراتی ما فرا رسیده است.

منبع: ایرنا
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها