کد خبر 518580

وزارت بهداشت هشدار داد؛

کشور ۲ هفته‌ تعطیل می‌شود؟

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آخرین اطلاعیه خود اعلام کرد: ۲۵۷ شهر کشور در وضعیت قرمز قرار گرفته‌اند و تعطیلی ۲ هفته‌ای کل کشور ضروری است در غیر این صورت احتمال افزایش آمار فوتی‌های روزانه به بالای ۶۰۰ نفر وجود دارد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، معاونت بهداشت، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این اطلاعیه تصریح کرد: ۲۵۷ شهرستان شامل همه مراکز استانها و کلانشهرها از امروز (۱۸ فروردین) در وضعیت قرمز قرار گرفتند. همچنین ‌اکنون ۱۲۹ شهرستان نارنجی، ۵۱ شهرستان زرد و ۱۱ شهرستان آبی هستند.

در این اطلاعیه آمده است:‌ سرعت افرایش بستری در خیز سراسری چهارم به مراتب شدیدتر از خیزهای قبلی است و ضروری است ستاد ملی کرونا بلافاصله دو هفته تعطیلی کامل سراسری (شامل تمامی ادارات دولتی، شرکتها و اصناف غیر ضروری)، منع کامل سفر (شامل خودروهای شخصی و وسایل نقیله عمومی)، بیرون بر شدن همه رستورانها و غذاخوری هتل‌ها، محدودیت جدی تردد شامگاهی و اعمال جرایم سنگین برای هرگونه مراسم یا تجمعات در سراسر کشور وضع کند. در غیر این‌ صورت، باید منتظر فوت حداقل ۲۰ هزار نفر از هم میهنان و آمار روزانه فوت نیز ممکن است به بالای ۶۰۰ نفر در روز برسد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱ ۰

  چرا با بحث تعطیلی الکی مردم رو معطل میکنن ؟؟ این بحثا یک ساله هست اخرشم خبری نیست

 • ناشناس
  ۲ ۰

  اون موقع که باید جلوگیری میکردین رها کردید. حالا گیر دادید به مغازه ها و اصناف بدبخت. همون ادارات‌ وشرکت های دولتی خودتونو تعطیل کنید کافیه. خیلیبه مرد کمک کردید حالا تعطیل هم میکنید. پول کرایه و مخارج زندگی مارو شما می دین. هی دستور هم می دین

 • ناشناس
  ۱ ۰

  یعنی چی هم میهن نان نمی رفتن مسافرت نوروزی چرا مسافرت رفتن ازاد کردید گند زدید به سلامتی مردم ما که جایی نرفتیم رعایت کردیم چرا یاید به پای اینان بسوزیم به درک که می میرن ما چه گناهی داریم

 • نگین
  ۰ ۰

  این سختگیری ها رو در تعطیلات عید باید اعمال میکردید نه الان که کار از کار گذشته