کد خبر 509395

فوری/ پیش‌ بینی قیمت دلار توسط دبیرکل کانون صرافان

دبیرکل کانون صرافان گفت: اکنون در بازار خریداری وجود ندارد و بازار ارز مستعد آن است که با تحقق اخبار مثبتی در زمینه آزادسازی منابع ارزی بلوکه شده و رفع تحریم‌ها به سمت کاهش قیمت قابل توجهی حرکت کند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، سعید مجتهدی، دبیرکل کانون صرافان درباره وضعیت فعلی بازار ارز گفت: اگر تحریم‌های بانکی و نفتی برداشته شوند، شاهد کاهش قمیت‌ها در بازار خواهیم بود. همچنین آزادسازی منابع ارزی بلوکه شده و مذاکره با آمریکا از جمله عواملی هستند که می‌توانند بر تعادل بازار ارز تاثیر بگذارند و قیمت‌ها را کاهش دهند.

دبیر کل کانون صرافان با بیان اینکه بازار ارز در حال حاضر خریدار ندارد، گفت: با شیوع ویروس کرونا مسافرت‌ها و خرید ارز مسافرتی کاهش پیدا کرده است. در کل در حال حاضر بازار ارز مستعد این است با تحقق خبرهای مثبت چون برداشتن تحریم‌ها و آزادسازی منابع ارزی بلوکه شده کشور کاهش قیمت قابل توجهی داشته باشد.

وی تاکید کرد: مردم ارز و سکه مورد نیاز خود را از صرافی‌های معتبر و مجاز بانک مرکزی خریداری کنند و از مکان‌هایی که تابلو صرافی ندارد، خریداری نکنند. همچنین، اگر در خرید و فروش ارز با صرافی‌ها مشکلی داشتند می‌توانند به کانون صرافان مراجعه کنند تا به مشکل آن‌ها رسیدگی شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۲ ۱

  شما راست می گی جوجه صراف

 • ناشناس
  ۳ ۱

  آب وتاب به بازارندهیدوتشنج ایجادنکنیدتالااقل کالاواجناس بیشترازاین گرانترنشوند

 • پارسا
  ۲ ۰

  هر دلالی دبیر کل شده از کی

 • نادر
  ۳ ۶

  من کانون صرافان کار ندارم ولی خودم پیش بینی میکنم ...
  اگر تحریم برداشته بشه بازهم دلار پایین نمی آید این نظر من هست و با توجه به گذشته اینو میگم

 • سیروس
  ۳ ۷

  سلام.بنظر من هیچ اتفاق مثبتی نیفتاده که قیمت ارز کاهش پیدا کنه فقط خبرای توخالی.کره جنوبی دلارای بلوکه را نمیده چون نمیتونه.فقط قراره بجای یک میلیاردش حالا کم یا زیاد چندتا اقلام دارویی و خوراکی بده.

 • ناشناس
  ۵ ۱

  دولت اجازه کاهش قیمت دلار را نخواهد داد. این تحلیل‌ها بی ارزش است.

 • اکبر
  ۰ ۱

  به نظر من اگر تحریم بانکی ونفتی برداشته شودوپولهای ایران آزاد گردد دلار اگر دشمنان مردم بگذارند باید مثل سال ۹۵ بشود وخیال مردم راحت شود ولی به ضرر انها هست که پول مردم را به تاراج برده اند والان نمی گذارند دلار مسکن وماشنهای بومجل چینی وایران خودر و ارزان شود ولی مسئولین دلسوز ودرست از حق مردم دفاع کنند من الله توفیق