کد خبر 493278

مردم دست از خرید خودرو کشیدند!

بررسی بازار خودرو در روز جاری (یکشنبه) حاکی از ثبات قیمت‌ها است.

برای عضویت در کانال تلگرام اقتصادآنلاین اینجا کلیک کنید

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، مشتریان خودرو همچنان به امید کاهش بیشتر نرخ ارز و قیمت خودرو دست از خرید کشیده‌اند. دو خودروی شاخص بازار یعنی پراید در حدود ۱۰۰ میلیون تومان و پژو ۲۰۶ تیپ۲ در حدود ۱۷۴ میلیون تومان در روز جاری قیمت دارند که نسبت به هفته گذشته تغییر محسوسی نداشته است. به گفته کارشناسان، معامله‌ای در بازار انجام نمی‌شود که بتوان از قیمت خودروها اطلاعی داد.

نعمت‌اله کاشانی‌نسب، نایب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی پایتخت می‌گوید: بازار بدون تفاوت نسبت به هفته گذشته، همچنان راکد مانده و معاملات در حد صفر است. وی بیان‌داشت: اکنون به‌جز خریداران واقعی کسی به بازار مراجعه نمی‌کند، همچنین با توجه به نزدیک شدن قیمت‌های کارخانه‌ای و بازاری خودروها، جذابیت برای دلالان و واسطه‌ها به حداقل خود رسیده است.

کاشانی‌نسب، در تشریح دلایل این موضوع یادآور شد: حدود دو هفته‌ای است که قیمت دلار تثبیت شده و تغییری نداشته است، همین مساله سبب شده تا آنهایی که خودرو در اختیار دارند از ترس ضرر بیشتر، اقدام به فروش نکنند و از طرفی، خریداران به انتظار کاهش بیشتر قیمت‌ها و نرخ دلار از خرید دست بکشند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر