کد خبر 489472

فوری / هشدار به دارندگان سهام عدالت!

سهامداران عدالت در احراز هویت تعجیل کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، علیرضا ماهیار، معاون فناوری و توسعه نوآوری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: سهامدارانی که میخواهند در مجامع الکترونیک حضور یابند و یا سود دریافت نمایند، می‌بایست شماره شبای خود را در سامانه سجام به ثبت رسانده و در داخل بازار سرمایه یکبار احراز هویت شده باشند.

وی افزود: در حال حاضر برخی از نهادهای مالی و کارگزاری‌‌ها به صورت رایگان اقدام به ثبت نام و احراز هویت سهامداران سهام عدالت نمودند.

علیرضا ماهیار از ثبت نام ۱۷۴ هزار نفر از روز پنج شنبه تاکنون خبر داد و افزود: ۶۰ درصد افراد از طریق سامانه الکترونیکی و غیر حضوری مبادرت به ثبت نام نمودند که مجموع ثبت نام کنندگان به ۲۳ میلیون نفر رسیده است.

وی در خصوص ازدحام افراد در فرآیند ثبت نام افزود: با توجه به اطلاع رسانی گسترده از طریق شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی و شبکه‌های رسانه ملی مبنی بر ورود سهامداران سهام عدالت روش غیر‌مستقیم به باشگاه بزرگ بازار سرمایه، تعداد ثبت‌نام کنندگان در سامانه سجام برای احراز هویت به ۷ برابر رسید.

معاون فناوری و توسعه نوآوری شرکت سپرده گذاری مرکزی ادامه داد: این افراد با دریافت کد بورسی فعال، از طریق درگاه‌های مختلف به آخرین اطلاعات و وضعیت سهام خود دسترسی خواهند داشت.

وی از انتخاب اعضای هیئت مدیره در شرکت‌های بورسی و سرمایه‌گذاری خبر داد و گفت: بسیاری از سهامداران ضمن ثبت نام در سامانه سجام تمایل دارند به عنوان کاندیدای هیئت مدیره شرکت نمایند و به همین منظور برای تایید صلاحیت از طریق شرکت بورس و اوراق بهادار نیز اقدام نموده‌اند که پیش بینی می‌شود تا اوایل بهمن ماه تعداد زیادی از هموطنان ما به این جامعه بزرگ ملحق شوند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • المیرا
    ۲ ۰

    سلام ه ها هر کس سوالی بلد نیست به من بگه تانن جواب سوال رو بهش بگم من معلم خصوصی هستم

  • ام البنین
    ۰ ۰

    سهام عدالت